Menu

Samsung NV7B4455UAB – Recenze, testy a srovnání

92,5 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii S párou jako doplňkovou funkcí

Klady

  • Smart ovládání mobilem
  • Systém Air Sous Vide
  • Sonda na maso
  • Tiché dovírání dvířek
  • Extra objem

Zápory

  • Bez funkce chladných dvířek
  • Vyšší cena
20 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Samsung NV7B4455UAB je multifunkční vestavná trouba s doplňkovou parní funkcí, kterou ocení zejména náročnější uživatelé. Spadá do vysoké cenové kategorie, tudíž je vhodná především pro ty, kteří při nákupu příliš nehledí na pořizovací náklady. Naproti tomu ale trouba nabídne skutečně široké možnosti využití v kuchyni, čemuž odpovídá její funkční výbava. V rámci našeho srovnání navíc trouba disponuje velkým užitným objemem, a to 76 litrů, čímž pokryje nároky i velké rodiny.

Co se týče funkcí, nechybí zde praktická Dual Cook umožňující nezávislé vaření pomocí horních a spodních zón ohřevu, takže uvnitř můžete připravovat i různé pokrmy současně, aniž by se smíchaly jejich chutě a vůně (tuto funkci mívají běžně trouby vyšší cenové kategorie). Parní funkce se zde používá jednoduše tak, že dovnitř vložíte speciální plech, kam nalijete vodu, díky vytvořené páře budou pokrmy maximálně měkké, šťavnaté uvnitř a křupavé navenek. Potěší také systém Air Sous Vide pro rovnoměrnější pečení v každé části trouby, který se používá společně se zavakuovanými pokrmy, vakuovačka ani sáčky ale nejsou součástí balení.

Vestavná trouba Samsung navíc nadchne také všechny, kteří milují moderní technologie. Funguje totiž společně s aplikací SmartThings Cooking, která vám ušetří čas tím, že vám nabídne vám na míru ušité recepty, sestaví týdenní stravovací plán nebo pomůže při doplňování zásob do domácnosti. Potěší pak také snadnou údržbou díky pyrolytickému čištění, kdy po skončení tohoto programu stačí nečistoty jen setřít hadříkem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Objem (l)

76

Energetická třída

A+

Spotřeba při běžném pečení (kWh)

1,05

Spotřeba při horkovzdušném pečení (kWh)

0,71

Počet programů

11

Kruhové topné těleso

Ano

Pravé parní vaření

Ne

Gril

Ano

Rozmrazování

Ano

Teplotní sonda

Ano

Sous vide

Ano

Výsuvné rošty

Ano

Chladná dvířka

Ne

Ovládání

Dotykový panel, otočné knoflíky

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Protože se jedná o novinku na trhu, nejsou v době psaní této recenze (květen 2023) dostupná žádná uživatelská hodnocení ani názory odborníků. Lze však předpokládat, že díky široké funkční výbavě a nadstandardnímu objemu bude multifunkční vestavná trouba velmi oblíbená. Na oblíbenosti může tratit snad jen skrze vyšší pořizovací cenu, která je ale vzhledem k funkcím a objemu adekvátní.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti tohoto modelu vestavné trouby patří velkolepý objem, s jehož hodnotou 76 litrů se v rámci našeho srovnání řadí k těm největším. Díky tomu pokryje nároky i větší rodiny, přičemž hospodyňky mohou zároveň ocenit i funkci Dual Cook pro vaření několika pokrmů současně. Tuto funkci dnes přitom najdete především u prémiových dražších modelů.

Oproti konkurenci trouba vyniká zmíněnou funkční výbavou, kdy nabídne hned 11 programů, což je v rámci dané kategorie nejvyšší hodnota. Mezi funkcemi přitom nechybí rozmrazování, sonda na maso hlídající správnou teplotu nebo Air Sous Vide pro přípravu vakuovaných pokrmů, kterou u většiny kombinovaných trub nenajdete. Bohužel ale musíte oželet bezpečnostní funkci chladných dvířek, kterou lze nalézt u vybrané levnější konkurence. V rámci dané kategorie má trouba také vyšší hmotnost, ovšem jelikož se jedná o vestavbu, neměla by tato skutečnost při obsluze nijak vadit.

Zajímavostí pak je možnost designového přizpůsobení podle vašich vlastních preferencí, což u většiny konkurence nenajdete – Samsung zde nabízí různá barevná provedení i povrchové úpravy, takže troubu snadno sladíte s interiérem kuchyně.

Porovnání s alternativami

S ohledem na velký objem a funkce vestavné trouby Samsung NV7B4455UAB Dual Cook není příliš moc produktů, které bychom mohli doporučit jako vhodnou alternativu. Pokud však hledáte model, který nabídne lepší bezpečnostní vybavení v podobě chladných dvířek, pak za zvážení stojí model AEG BPE556320M, který je o pár tisíc levnější. Bohužel u něj ale nenajdete funkci Sous-vide ani možnost používání mobilní aplikace.

Závěrečné shrnutí

Vestavná trouba Samsung NV7B4455UAB Dual Cook je ideální volbou pro náročnější uživatele, kteří hledají multifunkční spotřebič s parní funkcí jako doplňkem, a ocení přitom velkolepý objem, kterým tato trouba vyniká. V rámci dané kategorie našeho srovnání je na tom také nejlépe co do funkční výbavy, která čítá hned 11 programů, mezi nimiž nechybí ani tolik oblíbená funkce pro vaření vakuovaných pokrmů. Trouba potěší také funkcí Dual Cook, kdy lze uvnitř připravovat současně různé pokrmy, aniž by se smísily jejich chutě či vůně. Poradí si ale dobře i s objemnými potravinami, jako je například husa. Pro snadnou manipulaci zde nechybí výsuvné rošty a následnou údržbu pak usnadní pyrolytické čištění.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung NV7B4455UAB | Hodnocení: 92,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka již řadu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u parních trub. Díky tomu, že při práci využívá nejen výsledky nejrůznějších testů, ale bere v potaz i uživatelské a odborné recenze, může doporučit vhodnou parní troubu různým skupinám uživatelů – ať už je pro vás stěžejní pořizovací cena a provozní náklady, nebo funkční výbava a celková využitelnost v kuchyni.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung NV7B4455UAB

Samsung NV7B4455UAB

20 000 Kč Orientační cena