Recenze a porovnání sekačky Riwall PRO RALM 4640SPi | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Riwall PRO RALM 4640SPi

93,8 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Akumulátorové sekačky

Klady

  • Široký záběr v rámci kategorie
  • Mulčování
  • Odolná ocelová konstrukce

Zápory

  • Vyšší cena
  • Baterie se dokupují zvlášť
  • Vyšší hmotnost
7 400 Kč Orientační cena

Základní údaje

Riwall PRO RALM 4640SPi je akumulátorová rotační sekačka, která v rámci kategorie nabízí opravdu slušné parametry. Její funkční vybavenost, nadstandardní záběr sečení v kategorii nebo kvalitní konstrukce ji předurčují pro uživatelé, kteří vyžadují top kvalitua jsou ochotní si za ni připlatit.

Hodnocení parametrů sečení

Záběr sekačky je 46 cm, což mezi benzínovými modely není nic zvláštního, ale aku stroje jsou obecně menší. Obecně je také nutné podotknout, že tento typ sekaček se hodí spíše pro menší a střední zahrady. Nastavení výšky sečení se provádí centrálně a rozsah je celkem standardní od 25 do 75 mm na sedmi stupních. Pozitivní je celkem velký 60 litrový sběrný koš.

Pozitivní je, že tato sekačka disponuje vlastním pojezdem, což u akumulátorových modelů není úplná samozřejmost. Bezuhlíkový elektromotor pohání 40V baterie, která je k dostání s kapacitou buď 2, 4 nebo 6 Ah (čím vyšší kapacita, tím delší výdrž při práci). Zároveň je ale potřeba říct, že baterii si musíte k sekačce koupit zvlášť, není v ceně. Maximální počet otáček pak dosahuje 3 300 za minutu. Startování je samozřejmě také elektrické.

Z obecnějších parametrů zmíníme hlavně vyšší hmotnost v ráci akumulátorových sekaček, která dosahuje 27 kg. Má ji na svědomí hlavně ocelová konstrukce, která má naopak pozitivní efekt na odolnost zařízení. K dostání jsou i výrazně lehčí přístroje. Negativem je i poměrně vysoká deklarovaná hlučnost 96 dB.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Riwall

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

46

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

25-75

Počet výškových poloh sečení

7

Určení pro sečnou plochu (m2)

500

Pojezd

Ano

Otáčky motoru (ot./min)

3 300

Průměr kol přední/zadní (mm)

180/250

Napětí (V)

40 V / 2, 4 nebo 6 Ah (Li-ion)

Startování

Elektrické

Objem sběrného koše (l)

60

Hmotnost (kg)

27

Hlučnost (dB)

96

Materiál šasi

Ocel

Hodnocení funkcí

Tato akumulátorová sekačka se může pochlubit i velmi dobrou funkční vybaveností, ze sledovaných charakteristik jí nic nechybí. Vedle sběru trávy do koše je možné s ní mulčovat, nebo zvolit také zadní a boční výhoz. Ergonomická měkčená rukojeť se všemi ovládacími prvky poblíž je běžná.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ano

Boční výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Hodnocení uživatelů

I když tato sekačka nemá příliš dostupných uživatelských recenzí, dá se od lidí, kteří již tento model vyzkoušeli, vyčíst, že si cení hlavně kvalitného zpracování a šířky záběru. Bohužel někteří zmiňují, že očekávali delší výdrž, případně se objevují komentáře o vyšší ceně.

Hlavní klady a zápory

Mezi hlavní pozitiva této sekačky musíme zařadit hlavně nadstandardní záběr sečení v rámci kategorie aku sekaček. Velice často narazíte v této skupině strojů na plastové konstrukce, avšak zde dostanete kvalitní ocelovou, která vydrží déle. Pozitivem je také funkční vybavenost, v čele s populárním mulčováním. Mezi negativy je potřeba říct, že cena je nadprůměrná a ještě naroste kvůli nutnosti pořizovat baterie a nabíječku, pokud jimi nedisponujete. Kvůli ocelové konstrukci je také hmotnost nadstandardní.

Zobrazení baterie sekačky Riwall PRO RALM 4640SPi

Naše hodnocení a závěr

Sekačka Riwall PRO RALM 4640SPi je mezi aku modely velmi dobrá, ale za kvalitu si připlatíte. Záběr je slušných 46 cm, centrální nastavení výšky na sedmi stupních dovoluje vybírat v rozsahu od 25 do 75 mm. Vzhledem k povaze stroje je jasné, že je vhodný spíše pro menší a střední zahrady, výhodou je ale vlastní pojezd. Elektromotor funguje s Li-ion baterií s napětím 40 V a kapacitou 2, 4 nebo 6 Ah. Zdroj energie ale musíte vedle sekačky dokoupit zvlášť.

Maximální otáčky jsou 3 300 za minutu. Pozitivem je velký 60l sběrný koš, zvlášť ve srovnání s dalšími aku modely, naopak hmotnost (27 kg) a hlučnost (96 dB) jsou v kategorii spíše nadprůměrné. Vyšší hmotnost je cenou za kvalitní ocelovou konstrukci, která zajišťuje lepší odolnost. Z funkcí je dobré zmínit možnost mulčování, bočního i zadního výhozu, nechybí ani měkčená rukojeť, která má poblíž všechny důležité ovládací prvky.

Pokud ale máte pouze malou zahrádku a sháníte aku sekačku s menším záběrem, úplně vám postačí levnější Fieldmann FZR 70335-A. Zde dostanete v ceně i baterie.

7 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Riwall PRO RALM 4640SPi | Hodnocení: 93,8 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Jak dlouho vydrží sekat?

Eduard Kundrat

Dobrý den. Výdrž akumulátorových sekaček je primárně závislá na kapacitě baterií. K jednotlivým sekačkám můžete sehnat různé kapacity baterií, navíc výdrž ovlivňuje i zatížení stroje a podobné faktory. Pro tuto sekačku najdete baterie od 2 do 9 Ah, orientačně se udává výdrž 12 až 50 minut.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Riwall PRO RALM 4640SPi

Riwall PRO RALM 4640SPi

7 400 Kč Orientační cena