Recenze a porovnání sekačky Fieldmann FZR 70335-A | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Fieldmann FZR 70335-A

72,4 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Akumulátorové sekačky

Klady

  • Nízká cena
  • Baterie v ceně
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Velmi úzký záběr
  • Malý sběrný koš
  • Plastové šasí
4 800 Kč Orientační cena

Základní údaje

Fieldmann FZR 70335-A považujeme za úplně základní model mezi rotačními aku sekačkami. Vzhledem k úzkému záběru 33 cm a povaze pohonu se hodí pro opravdu malé travnaté plochy. Výška sečení se nastavuje centrálně na 5 stupních v rozsahu 25-65 mm. Ani v tomto případě nejde o nějaké oslňující specifikace. Určení pro malé zahrady dokládá i poměrně malý 35l sběrný koš.

I když jde o úplně základní sekačku na baterie, velká devíza je v nízké ceně, v níž jsou zahrnuty i 2Ah akumulátory s napětím 20 V. Bezuhlíkový elektromotor dokáže vyvinout rychlost až 3 900 otáček za minutu, což je nadstandard. Startování se samozřejmě taky provádí elektrickým spínačem, s vlastním pojezdem zde nepočítejte.

Z dalších charakteristik zmíníme, že převažujícím materiálem je plast, což má pozitivní vliv na už zmiňovanou cenu a také nízkou hmotnost 11,9 kg. Hlučnost je na aku model celkem značná, deklarovaný údaj je 92 dB.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Fieldmann

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

33

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

25-65

Počet výškových poloh sečení

5

Určení pro sečnou plochu (m2)

200-250

Pojezd

Ne

Maximální rychlost pojezdu (km/h)

Nerelevantní

Otáčky motoru (ot./min)

3 900

Napětí (V)

2 x 20 V / 2 Ah (možnost 4 Ah)

Startování

Elektrické

Objem sběrného koše (l)

35

Hmotnost (kg)

11,9

Hlučnost (dB)

92

Materiál šasi

Plast

Funkce

Už z předchozího popisu je jasné, že nejde o nějaký velmi sofistikovaný model. Dá se tedy tušit, že tato sekačka nenabízí ani mulčování, ani možnost volby bočního výhozu. Dokonce ani rukojeť není řešená z měkčeného ergonomického materiálu, což už považujeme za nedostatek, který se příliš neobjevuje. Může mít vliv na pohodlnost práce, ale vzhledem k tomu, že se strojem asi nebude uživatel pracovat příliš dlouho v kuse, nebude to nejspíšvelký problém. Hlavní ovládací prvky najdete u rukojeti.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ne

Boční výhoz

Ne

Měkčená ergonomická rukojeť

Ne

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Po akumulátorové sekačce Fieldmann FZR 70335-A sáhnou spíše majitelé opravdu menších travnatých ploch. Na druhou stranu ale nabízí tento model vskutku nízkou celkovou cenu, obzvlášť s přihlédnutím k faktu, že v ceně dostanete rovnou 2 baterie (20 V, 2 Ah). Parametry sečení opravdu vypovídají o určení pro malou zahradu, tedy záběr 33 cm a malý objem sběrného koše 35 litrů. Vlastní pojezd zde nehledejte. Výška sečení se nastavuje centrálně na pěti stupních v rozsahu 25-65 mm. O pohon se stará bezuhlíkový elektromotor, jehož maximem je slušných 3 900 otáček za minutu. Nízká hmotnost těsně pod 12 kg nahrává snadné manipulaci. Váha se odvíjí od faktu, že sekačka je zhotovená většinově z plastu, což má také ale vliv na kratší životnost. Model je určený opravdu pro základní práci, nepočítejte tedy s mulčováním nebo bočním výhozem. Je škoda, že madlo není opatřeno měkčenou rukojetí, tu už považujeme za standard.

Jestli hledáte spíše sekačku pro větší zahrady, ale cílíte na aku pohon, zajímavou variantou může být Riwall PRO RALM 4640SPi s širším záběrem. Je ale dražší a v ceně není zahrnutý akumulátor.

4 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Fieldmann FZR 70335-A | Hodnocení: 72,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Fieldmann FZR 70335-A

Fieldmann FZR 70335-A

4 800 Kč Orientační cena