Menu

Recenze a porovnání VeGA GT 3805

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Elektrické sekačky

Datum doporučení: Březen 2019

  • Výkonný motor
  • Široký záběr sečení
  • Vyšší cena
  • Vysoká hmotnost
3 200 Kč Orientační cena

Základní údaje

Sekačku VeGA GT 3805 považujeme za velmi dobrou v kategorii elektrických přístrojů. Vždy ale musíte myslet na to, kde sekačku připojíte do sítě. Jde, stejně jako u většiny ostatních modelů na trhu, o stroj s rotačním systémem sečení. Tento model má mezi elektrickými poměrně široký záběr 38 cm, ve srovnání například s benzínovými však zaostává. Výška sečení se nastavuje centrálně jednou pákou, což je pohodlné, protože nemusíte manuálně nastavovat každé kolo zvlášť. Možnosti nastavení výšky sečení jsou omezené kvůli obecně menším rozměrům kol (přední 14 / zadní 18 cm). Rozsah minimální výšky posekané trávy 25 mm a maximální 65 mm se sice s benzínovými nedá dobře srovnat, mezi elektrickými modely jde ale o slušné hodnoty. Volit si můžete mezi pěti výškovými polohami.

Elektrické sekačky jsou obecně určené spíše pro menší zahrady, tato by se měla uplatnit na rozloze okolo 400 m2, od čehož se také odvíjí menší objem sběrného koše 45 litrů. U tohoto typu strojů už se vlastní pojezd objevuje minimálně a ani sekačka od společnosti VeGa jím nedisponuje. Motor je však poměrně výkonný 1 600 W. Konstrukce sekačky je plastová, což je na jednu stranu výhodné, protože se snižuje celková hmotnost (12,3 kg), trpí tím ale životnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce VeGA
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 38
Nastavení výšky sečení Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm) 25-65
Počet výškových poloh sečení 5
Určení pro sečnou plochu (m2) 400
Pojezd Ne
Výkon motoru 1,6 kW
Otáčky motoru (ot./min) Neuvedeno
Průměr kol přední/zadní (mm) 140/180
Napětí (V) 230 V
Startování Elektrické
Objem sběrného koše (l) 45
Hmotnost (kg) 12,3
Hlučnost (dB) 84
Materiál šasi Plast

Funkce

Funkci mulčování najdeme u elektrických sekaček jen velmi výjimečně a ani model od společnosti VeGA jí nedisponuje. Nedočkáte se zde ani bočního výhozu. Můžete tak z námi sledovaných funkcí využít pouze zadního výhozu. Přístroj je vybavený měkčenou rukojetí, která vám zpříjemní a usnadní práci, ovládací prvky jsou jsou dostupné poblíž rukojeti.

Parametr Tento produkt
Mulčování Ne
Boční výhoz Ne
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ano
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

Sekačka VeGA GT 3805 je velmi slušným strojem mezi elektrickými modely těchto zahradních pomocníků. Záběr sečení je 38 cm a sekačka je tak určena spíš pro menší zahrady s rozlohou okolo 400 m2. Výška je nastavitelná pěti stupni od 25 do 65 mm. Mezi elektrickými sekačkami tato vyniká poměrně silným motorem. Ve srovnání s benzínovými je lehká, v rámci své kategorie ale váží poměrně hodně, a to lehce přes 12 kg. Sběrný koš s objemem 45 l je také ve srovnání s dalšími elektrickými sekačkami velký.

Jestliže jste majiteli větší zahrady, měli byste spíš zvážit nákup benzínové sekačky. Pokud si potrpíte na kvalitu a nebojíte se za ni připlatit, můžeme vám doporučit stroj Stiga Combi 55 SVQ H.

3 200 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze VeGA GT 3805

VeGA GT 3805

3 200 Kč Orientační cena