Menu

Recenze a porovnání Makita ELM4121

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických sekaček

Datum doporučení: Listopad 2020

92,8 % Celkové hodnocení
  • Široký záběr sečení v kategorii
  • Dobrý rozsah výšky sečení (7 poloh)
  • Ocelové šasi
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
  • Hlučnost
4 100 Kč Orientační cena

Základní údaje

Elektrická sekačka Makita ELM4121 se řadí v rámci této kategorie pohonu k těm lepším. Má velký záběr sečení 41 cm, což je u elektrických strojů nadstandard (listopad 2020). To vám umožní efektivní sečení na ploše přibližně okolo 400 až 450 m2. Systém sečení je rotační. Výšku sečení jde samozřejmě nastavit, dělá se to centrálně a uživatel může volit ze sedmi výškových stupňů od 20 do 75 mm. Samotný rozsah nastavení výšky je poměrně příjemný a dostatečný. Objem sběrného koše 50 litrů považujeme v rámci této kategorie za slušný.

U tohoto stroje nemůžete počítat s vlastním pojezdem, ten se obecně u elektrických sekaček moc nevyskytuje. Startér je elektrický. Elektromotor má výkon 1,6 kW, což je dobrá hodnota. Maximální otáčky jsou 3 400 za minutu. Pro práci budete potřebovat připojení do klasické elektrické sítě (220 až 250 V).

Pozitivní je, že je tato sekačka (její konstrukce) zhotovená z oceli. Je tedy odolnější, než třeba plastové kusy, ale projevuje se to negativně na vyšší hmotnosti přes 17 kg. Hlučnost je také spíš vyšší, dosahuje na 96 dB.

Parametr Tento produkt
Výrobce Makita
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 41
Nastavení výšky sečení Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm) 20-75
Počet výškových poloh sečení 7
Určení pro sečnou plochu (m2) 400-450
Pojezd Ne
Výkon motoru 1,6 kW
Otáčky motoru (ot./min) 3400
Napětí (V) 220-250 V
Startování Elektrické
Objem sběrného koše (l) 50
Hmotnost (kg) 17,5
Hlučnost (dB) 96
Materiál šasi Ocel

Funkce

Běžně disponují rotační sekačky ovládáním u rukojeti a ani tento model není výjimkou. Rukojeť má navíc ergonomickou a měkčenou.

Uživatel může zvolit zadní výhoz nebo také mulčování, což je vyhledávaný způsob sečení, při kterém se jemně posekaná tráva rozhazuje zpět na trávník, čímž dochází k hnojení.

Parametr Tento produkt
Mulčování Ano
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ano
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

Rotační sekačka Makita ELM4121 na elektrický pohon zaujme majitele menších a středních zahrad, kteří mají přístup k elektrické síti. V rámci této kategorie se jedná o kvalitní model s 41cm šířkou sečení a centrálně nastavitelnou výškou výsledného trávníku 20 až 75 mm (sedm výškových stupňů). Posečená tráva padá buď do 50l sběrného koše, nebo se dá také využít k mulčování, které tento stroj zvládne. Výkon motoru je 1,6 kW a maximální počet otáček je 3 400 za minutu. S pojezdem u tohoto modelu ale počítat nemůžete. Materiál konstrukce je ocel, což značí dobrou odolnost, ale také vyšší hmotnost (17,5 kg). Maximální hlučnost se pohybuje okolo 96 dB. Samozřejmostí je ergonomická měkčená rukojeť, u níž najdete i hlavní ovládací prvky.

U této sekačky musíte počítat s trochu vyššími pořizovacími náklady, pokud sháníte levnější model elektrického pomocníka na zahradu, zkuste si přečíst například recenzi na Gardena PowerMax 1200/32.

4 100 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Makita ELM4121 | Hodnocení: 92,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Makita ELM4121

Makita ELM4121

4 100 Kč Orientační cena