Recenze a porovnání sekačky Gardena PowerMax 1200/32 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Gardena PowerMax 1200/32

73,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Elektrické sekačky

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Nízká hlučnost
  • Deset výškových poloh sečení

Zápory

  • Úzký záběr sečení
  • Průměrný výkon
  • Plastová konstrukce
2 300 Kč Orientační cena

Základní údaje

V případě elektrické sekačky Gardena PowerMax 1200/32 jde při výběru o výhodný poměr ceny a výkonu. Jedná se, stejně jako u dalších sekaček zařazených do našeho srovnání, o stroj s rotačním způsobem sečení. Nutnost připojení do sítě a poměrně malá šířka záběru sečení 32 cm naznačují, že je tento model vhodný hlavně pro menší zahrady s rozlohou travnaté plochy okolo 300 m2. Od toho se odvíjí také poměrně malý objem sběrného koše, který má pouze 30 litrů. Výška sečení se nastavuje centrálně, rozsah sečení od 20 do 60 milimetrů je mezi elektrickými sekačkami standardní, ve srovnání s benzínovými ale zaostává. Mohou za to také menší rozměry kol, přední mají průměr 13,8 a zadní 16 centimetrů. V čem ale sekačka od Gardena vyniká, je počet jednotlivých stupňů nastavení výšky, kterých zde najdeme hned deset.

Výkon elektrického motoru se pohybuje okolo 1 200 W, mezi elektrickými sekačkami je to celkem běžná hodnota, vysoké jsou otáčky motoru, které dosahují při nezatíženém provozu až čísla 3 600 za minutu. S pojezdem u tohoto modelu, stejně jako u většiny elektrických sekaček, počítat nemůžeme. Avšak vzhledem k poměrně nízké hmotnosti 8,3 kilogramu to nemusí být ani pro slabší jedince problém. Pozitivem této sekačky je celkem nízká hlučnost okolo 78 dB, při sekání tedy nebude výrazně rušit sousedy v okolí zahrady.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Gardena

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

32

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

20-60

Počet výškových poloh sečení

10

Určení pro sečnou plochu (m2)

300

Pojezd

Ne

Výkon motoru

1,2 kW

Otáčky motoru (ot./min)

3 600

Průměr kol přední/zadní (mm)

138/160

Napětí (V)

230 V

Startování

Elektrické

Objem sběrného koše (l)

30

Hmotnost (kg)

8,3

Hlučnost (dB)

78

Materiál šasi

Plast

Funkce

U elektrických sekaček se často nesetkáte s funkcí mulčování, u kterého se jemně posekanou trávou hnojí trávník. Ani sekačka od společnosti Gardena nevystupuje z davu, nenajdete u ní ani boční výhoz. Ze sledovaných funkcí a výbavy tedy můžete využít zadní výhoz bez sběrného koše. Ovládací prvky jsou poblíž rukojeti, která je navíc v ergonomickém měkčeném provedení, které dělá práci na zahradě příjemnější.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ne

Boční výhoz

Ne

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Elektrická sekačka Gardena PowerMax 1200/32 je určená spíše majitelům menších zahrad okolo 300 m2. Má totiž poměrně úzký záběr sečení 32 cm a průměrně výkonný 1 200 W. I třicetilitrový objem sběrného koše předurčuje tento model pro sečení menších zahrad. Pozitivní je centrální nastavení výšky sečení a deset nastavitelných poloh od 20 do 60 mm. S pojezdem zde počítat nelze, ale kvůli plastové konstrukci je sekačka velmi lehká (těsně přes 8 kg), takže manipulace s ní není obtížná. Potěší i poměrně nízká hlučnost 78 dB.

Jestliže se však poohlížíte po sekačce pro výrazně větší rozlohu zahrady, budete muset volit mezi benzínovými modely. Jedním cenově dostupným je například AL-KO Classic 4.65 SP-B.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gardena PowerMax 1200/32 | Hodnocení: 73,3 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gardena PowerMax 1200/32

Gardena PowerMax 1200/32

2 300 Kč Orientační cena