Menu

Recenze a porovnání Gardena PowerMax 1200/32

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Elektrické sekačky

Datum doporučení: Březen 2019

  • Nízká hmotnost
  • Nízká hlučnost
  • Deset výškových poloh sečení
  • Úzký záběr sečení
  • Průměrný výkon
2 500 Kč Orientační cena

Základní údaje

V případě elektrické sekačky Gardena PowerMax 1200/32 jde při výběru o výhodný poměr ceny a výkonu. Jedná se, stejně jako u dalších sekaček zařazených do našeho srovnání, o stroj s rotačním způsobem sečení. Nutnost připojení do sítě a poměrně malá šířka záběru sečení 32 cm naznačují, že je tento model vhodný hlavně pro menší zahrady s rozlohou travnaté plochy okolo 300 m2. Od toho se odvíjí také poměrně malý objem sběrného koše, který má pouze 30 litrů. Výška sečení se nastavuje centrálně, rozsah sečení od 20 do 60 milimetrů je mezi elektrickými sekačkami standardní, ve srovnání s benzínovými ale zaostává. Mohou za to také menší rozměry kol, přední mají průměr 13,8 a zadní 16 centimetrů. V čem ale sekačka od Gardena vyniká, je počet jednotlivých stupňů nastavení výšky, kterých zde najdeme hned deset.

Výkon elektrického motoru se pohybuje okolo 1 200 W, mezi elektrickými sekačkami je to celkem běžná hodnota, vysoké jsou otáčky motoru, které dosahují při nezatíženém provozu až čísla 3 600 za minutu. S pojezdem u tohoto modelu, stejně jako u většiny elektrických sekaček, počítat nemůžeme. Avšak vzhledem k poměrně nízké hmotnosti 8,3 kilogramu to nemusí být ani pro slabší jedince problém. Pozitivem této sekačky je celkem nízká hlučnost okolo 78 dB, při sekání tedy nebude výrazně rušit sousedy v okolí zahrady.

Parametr Tento produkt
Výrobce Gardena
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 32
Nastavení výšky sečení Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm) 20-60
Počet výškových poloh sečení 10
Určení pro sečnou plochu (m2) 300
Pojezd Ne
Výkon motoru 1,2 kW
Otáčky motoru (ot./min) 3600
Průměr kol přední/zadní (mm) 138/160
Napětí (V) 230 V
Startování Elektrické
Objem sběrného koše (l) 30
Hmotnost (kg) 8,3
Hlučnost (dB) 78
Materiál šasi Plast

Funkce

U elektrických sekaček se často nesetkáte s funkcí mulčování, u kterého se jemně posekanou trávou hnojí trávník. Ani sekačka od společnosti Gardena nevystupuje z davu, nenajdete u ní ani boční výhoz. Ze sledovaných funkcí a výbavy tedy můžete využít zadní výhoz bez sběrného koše. Ovládací prvky jsou poblíž rukojeti, která je navíc v ergonomickém měkčeném provedení, které dělá práci na zahradě příjemnější.

Parametr Tento produkt
Mulčování Ne
Boční výhoz Ne
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ano
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

Elektrická sekačka Gardena PowerMax 1200/32 je určená spíše majitelům menších zahrad okolo 300 m2. Má totiž poměrně úzký záběr sečení 32 cm a průměrně výkonný 1 200 W. I třicetilitrový objem sběrného koše předurčuje tento model pro sečení menších zahrad. Pozitivní je centrální nastavení výšky sečení a deset nastavitelných poloh od 20 do 60 mm. S pojezdem zde počítat nelze, ale kvůli plastové konstrukci je sekačka velmi lehká (těsně přes 8 kg), takže manipulace s ní není obtížná. Potěší i poměrně nízká hlučnost 78 dB.

Jestliže se však poohlížíte po sekačce pro výrazně větší rozlohu zahrady, budete muset volit mezi benzínovými modely. Jedním cenově dostupným je například AL-KO Classic 4.65 SP-B.

2 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Gardena PowerMax 1200/32

Gardena PowerMax 1200/32

2 500 Kč Orientační cena