Recenze a porovnání sekačky VeGA 51 HWXV 6in1 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání VeGA 51 HWXV 6in1

85,4 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena-výkon v kategorii Benzínové sekačky

Klady

  • Dobrý rozsah sečení
  • Slušné parametry výkonu
  • Velký sběrný koš

Zápory

  • Nadprůměrná hmotnost
  • Mírné technické nedokonalosti
8 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

VeGA 51 HWXV 6in1 je velice schopná benzínová sekačka, kterou může zvolit uživatel hledající dobrý výkon a přívětivou cenu. Pokud se zaměříme rovnou na parametry sečení, pak šířka záběru je nadstandardních 51 cm a nastavitelnost výšky (centrální) se pohybuje od 25 do 80 mm, což je také dobré. Tráva je sbírána do velkého 70l koše. Využitelnost takové sekačky je na středních až větších zahradách, což podporuje také celkem velká 1,5l benzinová nádrž.

Mezi výkonovými parametry zmíníme dobrý 3,7kW výkon a počet otáček 3 600 za minutu. Objem motoru je 139 ccm. Samozřejmostí u benzínových sekaček bývá vlastní pojezd, který je v tomto případě maximálně 4 km/hod.

Z vedlejších charakteristik je dobré vědět o vyšší nadprůměrné hmotnosti 35 kg a v rámci kategorie celkem běžné hlučnosti 96 dB. Podvozek a konstrukce sekačky jsou vyrobené z oceli, což podporuje bytelnost. Startér je klasicky ruční, přední kolečka mají průměr 180 a zadní 255 mm.

Parametr Tento produkt
Výrobce

VeGA

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

51

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

25-80

Určení pro sečnou plochu (m2)

1 000

Pojezd

Ano

Maximální rychlost pojezdu (km/h)

4

Výkon motoru

5 PS/3,7 kW

Otáčky motoru (ot./min)

3 600

Objem motoru (ccm)

139

Objem nádrže (l)

1,5

Průměr kol přední/zadní (mm)

180/255

Napětí (V)

Nerelevantní

Startování

Ruční

Objem sběrného koše (l)

70

Hmotnost (kg)

35

Hlučnost (dB)

96

Materiál šasi

Ocel

Funkce

Sekačka VeGA se pyšní velkou využitelností – z funkcí má vše, na co jsme kladli ve srovnání důraz. Můžete s ní mulčovat, nebo zvolit zadní a boční výhoz. Samozřejmostí jsou v této skupině produktů také ovládací prvky u rukojeti, která je pogumovaná a ergonomická.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ano

Boční výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Ve shrnutí parametrů benzínové sekačky VeGA 51 HWXV 6in1 se musí začít u velmi dobrých parametrů sečení a výkonu, které jsou dobré v kombinaci s celkem přívětivou cenou. Záběr sečení je 51 cm, centrálně nastavitelná výška se pohybuje od 25 do 80 mm. Potěší nadstandardní objem koše 70 listů a nádrže na benzín (1,5 litru). Všechny tyto specifikace hrají pro využití na větších travnatých plochách. Dopomáhá tomu i slušný 3,7kW výkon (objem motoru 139 ccm, až 3 600 otáček za minutu) s pojezdem s maximální rychlostí 4 km/hod. Startér je klasicky ruční, hmotnost dosahuje nadprůměrných 35 kg a hlučnost celkem běžných 96 dB. Mezi funkcemi neschází mulčování, zadní i boční výhoz a také ovládání u rukojeti, která je měkčená.

Jestli prahnete po benzínové sekačce s ještě větším záběrem a výkonem, nebo například i elektrickým startováním, pak si můžete přečíst recenzi na model stejného výrobce VeGA 545 SXHE 7in1.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: VeGA 51 HWXV 6in1 | Hodnocení: 85,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze VeGA 51 HWXV 6in1

VeGA 51 HWXV 6in1

8 000 Kč Orientační cena