Menu

Recenze a test VeGA 51 HWXV 6in1

79,0 % Celkové hodnocení
  • Objem sběrného koše
  • Výkon
  • Hmotnost
8 000 Kč Orientační cena
  • 79,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Všechny sekačky v našem srovnávacím testu z června 2017 byly benzínové, včetně sekačky VeGA 51 HWXV 6in1. A stejně jako většina sekaček z tohoto porovnání má i tato ocelové tělo, které je předpokladem k delší životnosti a větší odolnosti, zpravidla to ale zároveň znamená vyšší hmotnost, která je v tomto případě 35 kg. Není to nejspíše rozhodující parametr ke koupi, pamatujte však na to, že manipulace s touto sekačkou bude obtížnější, zejména při stěhování. Ke konstrukci patří také nádrž na palivo, která má objem 1,5 l, což je příjemné, znamená to, že nebude třeba palivo neustále doplňovat. Důležitý parametr je objem koše, v tomto případě je objem nadprůměrný a dosahuje 70 l. To je nejvyšší dosažená hodnota v rámci srovnávacího testu. 

Nejen tělo sekačky je podstatné, důležité je i to, jak kvalitně funguje. VeGA má zhruba průměrný výkon 3,7 kW. Obecně platí čím větší výkon, tím lepší je odvedená práce a hlavně – tím větší plochu sekačka zvládne posekat. Tato sekačka je výrobcem doporučena k sečení plochy do 800 m2. Zvládne tedy menší pozemek okolo rodinného domu. Šířka záběru je v tomto případě nadprůměrná, 51 cm patří k nejvyšším hodnotám. 

Parametr Tento produkt
Výrobce VeGA
Typ pohonu Benzínová
Materiál šasi ocel
Výkon (kW) 3,7
Pro sečné plochy (v m^2) 800
Šířka záběru (mm) 510
Objem nádrže (l) 1,5
Objem koše (l) 70
Hmotnost (kg) 35
Rychlost pojezdu (km/h) 4
Vlastní pojezd ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

Sekačka VeGA nepostrádá žádnou funkci, kterou považujeme za důležitou a takřka standardní. Má měkčenou rukojeť pro příjemnější sekání, zadní výhoz i nastavení výšky sekání. Navíc má i funkce, které v našem srovnání měla sice vždy většina sekaček, nejsou ale samozřejmostí. Patří k nim ovládací panel pro pohodlnější ovládání funkcí sekačky, mulčování, které rozseká trávu na jemno a rozhodí zpět na trávník, čímž se zajišťuje přirozené hnojení, a naposledy ještě boční výhoz, který je bonusem k zadnímu.

Parametr Tento produkt
Ovládací panel na rukojeti ANO
Měkčená rukojeť ANO
Mulčování ANO
Zadní výhoz ANO
Boční výhoz ANO
Nastavení výšky sekání ANO
Elektronické zapalování NE

Hodnocení dalších uživatelů

Pár desítek zákazníků již má zkušenost s touto sekačkou, ať už dlouhodobou nebo krátkodobou, a shodují se na tom, že sekačka seká plynule, kvalitně, oceňují také to, že si poradí s vyšším porostem. Jako problém se zde objevil fakt, že výkon sekačky nestačí na zarostlý pozemek v kopci. To je ale celkově problém benzínových sekaček, na který jsme upozorňovali i v manuálu o tom, jak vybrat sekačku

Naše hodnocení a závěr

​Tato sekačka od výrobce VeGA potěší ty z vás, kteří potřebují spolehlivého pomocníka na zkrocení trávy okolo rodinného domku. Je ideální na pozemek do 800 m2, tomu odpovídá objem nádrže, objem sběrného koše – ten je dokonce velmi nadprůměrný, i šířka záběru. Obecně sekačka uspokojí i náročnější uživatele, má všechny základní funkce i prvky vybavení, a dokonce má i něco navíc.

8 000 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: VeGA 51 HWXV 6in1 | Hodnocení: 79,0 % 100 % 0 %

Další recenze

Již se neprodává

Recenze VeGA 51 HWXV 6in1

VeGA 51 HWXV 6in1

8 000 Kč Orientační cena