Menu

Recenze a test VeGA 545 SXHE 7in1

Již se neprodává
74,7 % Celkové hodnocení
  • Šířka záběru
  • Hmotnost
11 000 Kč Orientační cena
  • 74,7 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Sekačka VeGA 545 XHE 7in1 je benzínová sekačka s ocelovou konstrukcí, která se vyznačuje odolností a dlouhou životností. Tomu ovšem odpovídá i váha stroje dosahující 38 kg. Sekačka VeGA je tak nejtěžší sekačkou z našeho porovnání z června 2017. To se může zdát jako nedůležitý údaj, myslete však na to, že při stěhování sekačky na chatu a zpět několikrát za rok, můžete tuto váhu pocítit.

Nadprůměrný výkon 4,5 kW by měl poukazovat na to, že sekačka zvládne posekat velké plochy, výrobce ji však doporučuje jen na plochy o 400 m2, což je nejmenší sečná plocha v našem srovnávacím testu. Nicméně například šířka záběru je nadprůměrná a více, než dostačující, činí 54 cm, to by mělo být ideální pro plochy i o více, než 1000 m2. I objem nádrže na palivo je nadprůměrný, 1,5 l vystačí na dost velké plochy. Objem koše je opět více než dostačující a činí 70 l, to je nejvyšší hodnota ze všech sekaček, které jsme v červnu 2017 podrobili porovnání. 

Parametr Tento produkt
Výrobce VeGA
Typ pohonu Benzínová
Materiál šasi ocel
Výkon (kW) 4,5
Pro sečné plochy (v m^2) 400
Šířka záběru (mm) 540
Objem nádrže (l) 1,5
Objem koše (l) 70
Hmotnost (kg) 38
Rychlost pojezdu (km/h) 4
Vlastní pojezd ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

Sekačna VeGA nabízí všechny standardní funkce a má i funkce navíc, které jiné sekačky v našem srovnání postrádají. Za standardní, alespoň v rámci našeho srovnávacího testu, považujeme měkčenou rukojeť, se kterou je sekání pohodlnější pro vaše ruce. Dále zadní výhoz a nastavení výšky sekání jsou funkce, které naše hodnocené sekačky všechny měly. 

Kromě toho tato sekačka oplývá funkcemi jako ovládací panel pro snazší ovládání bez nutnosti velké manipulace s těžkým strojem, mulčování zajišťující možnost hnojení pozemku a boční výhoz, což je benefitem k tomu zadnímu. Všechny zmíněné funkce „navíc“ se objevovaly u většiny sekaček, nelze je ale brát jako samozřejmost. Pokud je tedy pro vás například mulčování klíčové, doporučujeme si ho u každé sekačky ověřit. 

Parametr Tento produkt
Ovládací panel na rukojeti ANO
Měkčená rukojeť ANO
Mulčování ANO
Zadní výhoz ANO
Boční výhoz ANO
Nastavení výšky sekání ANO
Elektronické zapalování NE

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají zkušenost se sekačkou VeGA, ať už dlouhodobější nebo krátkodobější, uznávají, že i když sekačka stojí téměř 11 tisíc korun, umí toho opravdu hodně a odvádí velmi kvalitní práci. Jmenovitě oceňují také široký záběr nožů sekačky a jednoduché ovládání. 

Naše hodnocení a závěr

Sekačka je výrobcem předurčena spíše pro menší plochy do 400 m2, na základě parametrů jako je objem koše, objem nádrže, výkon a šíře záběru, anebo třeba informací od uživatelů, je však dostačující i na plochy větší, klidně dvojnásobné. Hodit se tak bude určitě na zahrady rodinných domů, ale své využití najde i na chatě. 

11 000 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: VeGA 545 SXHE 7in1 | Hodnocení: 74,7 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze VeGA 545 SXHE 7in1

VeGA 545 SXHE 7in1

0. místo  v porovnání
11 000 Kč Orientační cena