Recenze a test VeGA 545 SXHE 7in1

Hodnocení:

74,7 %

Klady:

Šířka záběru

Zápory:

Hmotnost

11 000 Kč
orientační cena

Celkové
hodnocení
74,7 %

Souhrnné údaje 

Sekačka VeGA 545 XHE 7in1 je benzínová sekačka s ocelovou konstrukcí, která se vyznačuje odolností a dlouhou životností. Tomu ovšem odpovídá i váha stroje dosahující 38 kg. Sekačka VeGA je tak nejtěžší sekačkou z našeho porovnání z června 2017. To se může zdát jako nedůležitý údaj, myslete však na to, že při stěhování sekačky na chatu a zpět několikrát za rok, můžete tuto váhu pocítit.

Nadprůměrný výkon 4,5 kW by měl poukazovat na to, že sekačka zvládne posekat velké plochy, výrobce ji však doporučuje jen na plochy o 400 m2, což je nejmenší sečná plocha v našem srovnávacím testu. Nicméně například šířka záběru je nadprůměrná a více, než dostačující, činí 54 cm, to by mělo být ideální pro plochy i o více, než 1000 m2. I objem nádrže na palivo je nadprůměrný, 1,5 l vystačí na dost velké plochy. Objem koše je opět více než dostačující a činí 70 l, to je nejvyšší hodnota ze všech sekaček, které jsme v červnu 2017 podrobili porovnání. 

Parametr Tento produkt
Výrobce VeGA
Typ pohonu  Benzínová
Materiál šasi  ocel
Výkon (kW)  4,5
Pro sečné plochy (v m^2)  400
Šířka záběru (mm)  540
Objem nádrže (l)  1,5
Objem koše (l)  70
Hmotnost (kg)  38
Rychlost pojezdu (km/h)  4
Vlastní pojezd  ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

Sekačna VeGA nabízí všechny standardní funkce a má i funkce navíc, které jiné sekačky v našem srovnání postrádají. Za standardní, alespoň v rámci našeho srovnávacího testu, považujeme měkčenou rukojeť, se kterou je sekání pohodlnější pro vaše ruce. Dále zadní výhoz a nastavení výšky sekání jsou funkce, které naše hodnocené sekačky všechny měly. 

Kromě toho tato sekačka oplývá funkcemi jako ovládací panel pro snazší ovládání bez nutnosti velké manipulace s těžkým strojem, mulčování zajišťující možnost hnojení pozemku a boční výhoz, což je benefitem k tomu zadnímu. Všechny zmíněné funkce „navíc“ se objevovaly u většiny sekaček, nelze je ale brát jako samozřejmost. Pokud je tedy pro vás například mulčování klíčové, doporučujeme si ho u každé sekačky ověřit. 

Parametr Tento produkt
Ovládací panel na rukojeti  ANO
Měkčená rukojeť  ANO
Mulčování  ANO
Zadní výhoz  ANO
Boční výhoz  ANO
Nastavení výšky sekání  ANO
Elektronické zapalování  NE

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají zkušenost se sekačkou VeGA, ať už dlouhodobější nebo krátkodobější, uznávají, že i když sekačka stojí téměř 11 tisíc korun, umí toho opravdu hodně a odvádí velmi kvalitní práci. Jmenovitě oceňují také široký záběr nožů sekačky a jednoduché ovládání. 

Naše hodnocení a závěr

Sekačka je výrobcem předurčena spíše pro menší plochy do 400 m2, na základě parametrů jako je objem koše, objem nádrže, výkon a šíře záběru, anebo třeba informací od uživatelů, je však dostačující i na plochy větší, klidně dvojnásobné. Hodit se tak bude určitě na zahrady rodinných domů, ale své využití najde i na chatě. 

Datum:
Produkt: VeGA 545 SXHE 7in1
Hodnocení: 74,7 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test