Recenze a porovnání sekačky Riwall PRO RPM 4735 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Riwall PRO RPM 4735

73,6 % Hodnocení
redakce

Pro nenáročné

Benzínové sekačky

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena
  • Nižší hmotnost
  • Sedm stupňů nastavení výšky

Zápory

  • Spíše průměrný výkon
  • Menší sběrný koš a olejová nádrž
  • Záběr vhodný spíš pro střední a menší zahrady
6 400 Kč Orientační cena

Základní údaje

Od sekačky Riwall PRO RPM 4735 nelze čekat žádné zázraky, ale vzhledem k nižší ceně je to zkrátka příjemná volba pro nejednoho zahrádkáře. Z parametrů sečení je potřeba samozřejmě zmínit na prvním místě 46cm záběr, který není největší, ale svou práci odvede. Přeci jen se ale i kvůli menšímu objemu nádrže (0,8 litru) a sběrného koše (50 litrů) hodí tato sekačka spíše pouze pro střední a menší zahrady. Rozsah nastavení výšky je celkem běžných 25 až 75 mm, reguluje se centrálně na sedmi stupních, což je slušný počet.

Když se přesuneme k motoru, jeho výkon je celkem průměrných 2,6 kW (maximální počet otáček 3 000 za minutu, objem 146 ccm). Samozřejmostí je také vlastní pojezd sekačky, avšak výrobce neuvádí jeho maximální rychlost. Dá se ale počítat s běžným tempem chůze.

Z obecnějších charakteristik je dobré zmínit fakt, že startér nevybočuje ze standardu benzínových sekaček a je ruční. Hmotnost je přívětivých 29 kg a pohybuje se spíše v pásu podprůměru srovnání. To při manipulaci ocení hlavně například ženy a starší lidé. Deklarovaná hlučnost dosahuje celkem běžných 96 dB, stejně jako průměr koleček 180/250 mm (přední/zadní). Konstrukce je vyrobená z kvalitní oceli.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Riwall

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

46

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

25-75

Počet výškových poloh sečení

7

Určení pro sečnou plochu (m2)

700-800

Pojezd

Ano

Výkon motoru

3,5 HP/2,6 kW

Otáčky motoru (ot./min)

3 000

Objem motoru (ccm)

146

Objem nádrže (l)

0,8

Průměr kol přední/zadní (mm)

180/250

Napětí (V)

Nerelevantní

Startování

Ruční

Objem sběrného koše (l)

50

Hmotnost (kg)

29

Hlučnost (dB)

96

Materiál šasi

Ocel

Funkce

Výhodou je, že mezi funkcemi nechybí vedle klasického sběru do koše také volba mulčování nebo zadního a bočního výhozu. Mulčování je populární forma péče o trávu, kdy se posekaná stébla nasekají na drobné kousky a rozhazují se zpět na plochu, kde mohou působit jako hnojivo. Sekačka má také ergonomickou měkčenou rukojeť, u které najdete i všechny důležité ovládací prvky.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ano

Boční výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Riwall PRO RPM 4735 je vhodná volba pro zahrádkáře se střední či menší zahradou, kteří nepotřebují benzínovou sekačku s ohromujícími parametry, ale průměrný model za dobrou cenu. Se záběrem sečení 46 cm, benzínovou nádrží 0,8 litrů a menším sběrným košem (50 l) nejde opravdu o stroj vhodný pro rozlehlé travnaté lány. To dokládá i spíše průměrný výkon motoru 2,6 kW s objemem 146 kubických centimetrů a počtem otáček 3 000 za minutu. Výšku lze nastavit centrálně na sedmi stupních od 25 do 75 mm, což jsou celkem běžné hodnoty rozsahu. Samozřejmostí je vlastní pojezd, u nějž ale výrobce neuvádí přesnou rychlost. Startování je klasicky ruční, konstrukce podvozku je vyvedená v oceli. Pozitivní je možnost mulčování nebo zadního a bočního výhozu. Nechybí ani ergonomická rukojeť. Průměr koleček je standardních 180 a 250 mm. Výhodou pro slabší uživatele bude nižší hmotnost pod 30 kg.

Jestli ale sháníte benzínovou sekačku pro velkou zahradu, doporučujeme volit širší záběr, který má například model VeGA 545 SXHE 7in1.

6 400 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Riwall PRO RPM 4735 | Hodnocení: 73,6 %
Jakub Gulec se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Riwall PRO Multifunkční sekačka RPM 4735 4v1 problém s pojezdem, ucpává se, asi pro špatné krytí a spálil se pojezdový řemen po 1 sekání. Reklamaci nechtějí uznat.

Tomáš Vašut

Dobrý den,
k tomuto problému může dojít, pokud je sečena mokrá či příliš vysoká tráva. Ta ucpe a zalepí jednotlivé komponenty a může dojít k poruše. Sekačky se všeobecně nedoporučuje využívat na mokrou, nebo příliš vysokou trávu. Pokud s vyrozuměním reklamace nesouhlasíte, máte možnost produkt reklamovat podruhé. Pokud vám ani v tomto případě nevyjdou vstříc, můžete se obrátit na Českou obchodní inspekci (ČOI) a nechat si udělat posudek soudního znalce.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
Mám dotaz, koupila jsem novou sekačku Riwall PRO RPM 4735, sekala jsem s ní 2x, olej jsem dle informací dolila a vůbec jí nemůžu nastartovat, ani když je úplně studená, můžete mi prosím poradit, čím by to mohlo být?
Děkuji

Jana Lejsková

Dobrý den,
doporučuji primárně zkontrolovat, zda je připojená svíčka zapalování a zda je svíčka čistá. Pokud není, svíčku očistěte. Pokud má sekačka někde v okolí motoru silikonové kulovité tlačítko, jedná se o sycení motoru před startováním. Toto tlačítko 5x stiskněte. Sekačku zkuste nastartovat. Pokud ani v tomto případě nestartuje, odpojte svíčku a zkontrolujte, zda není v okolí hřídele nože namotán nepořádek. Sekačku v případě potřeby vyčistěte. Pokud nic z toho nepomůže, bude pravděpodobně potřeba sekačku reklamovat, či nechat opravit.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Riwall PRO RPM 4735

Riwall PRO RPM 4735

6 400 Kč Orientační cena