Recenze a porovnání sekačky Fieldmann FZR 2025-E | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Fieldmann FZR 2025-E

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických sekaček

Datum doporučení: Březen 2019

70,3 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Snadná manipulace díky nízké hmotnosti
  • Menší rozsah výšky sečení
  • Výška se nastavuje samostatně
  • Hlučnost
1 700 Kč Orientační cena

Základní údaje

Elektrická sekačka Fieldmann FZR 2025-E je jednou z cenově nejdostupnějších na trhu, má rotační systém sečení a je určená pro zahrady a jiné travnaté plochy do rozlohy 300 m2. Odvodit to lze hlavně z poměrně úzkého záběru sečení 32 centimetrů, nutnosti připojení do sítě nebo celkem průměrného výkonu motoru 1 300 W. Otáčky pohonné jednotky se při nezatíženém chodu pohybují okolo hodnoty 3 400 za minutu. Negativem je poměrně malý rozsah výšky sečení od 20 do 56 milimetrů, výška se navíc nastavuje na každém kole zvlášť, což je ve srovnání s centrálním nastavením pomocí jedné páky poměrně nepohodlné a pracné. Ve výškovém rozmezí si jde zvolit mezi třemi stupni.

Sekačka nemá příliš velký sběrný koš. Objem 30 litrů ale celkem odpovídá určení pro menší zahrady a nemusíte se bát častého vynášení posekané trávy. Problém nastane, pokud budete sekat například ​zahradu o 500 m2. Váha je kvůli plastové konstrukci velmi nízká (7,25 kilogramu), je však nutné myslet na to, že plast má poměrně nízkou životnost. Negativní je také výrobcem deklarovaná hlučnost, sekačka se se svými 96 dB vyrovná i velmi hlučným benzínovým sekačkám.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Fieldmann

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

32

Nastavení výšky sečení

Ano (samostatně)

Rozsah výšky sečení (mm)

20-56

Počet výškových poloh sečení

3

Určení pro sečnou plochu (m2)

300

Pojezd

Ne

Výkon motoru

1,3 kW

Otáčky motoru (ot./min)

3400

Napětí (V)

230-240 V

Startování

Elektrické

Objem sběrného koše (l)

30

Hmotnost (kg)

7,25

Hlučnost (dB)

96

Materiál šasi

Plast

Funkce

Podobně jako u dalších elektrických sekaček, i u modelu od společnosti Fieldmann chybí funkce mulčování, tedy hnojení najemno posekanou trávou, a boční výhoz. Využít tak lze pouze zadní výhoz. Slabší stránkou je také absence měkčené ergonomické rukojeti pro příjemnější sekání, ovládací prvky se ale nacházejí příhodně poblíž madla.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ne

Boční výhoz

Ne

Zadní výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ne

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Hlavní devizou elektrické sekačky Fieldmann FZR 2025-E je její nízká pořizovací cena a také nízká váha, která se pohybuje těsně okolo 7 kilogramů. Díky tomu je manipulace s touto rotační sekačkou velmi snadná i pro slabší jedince, případně seniory. Tento model je určený pro menší zahrady okolo 300 m2, a to hlavně kvůli poměrně úzkému 32cm záběru sečení. Rozsah nastavení výšky je ve srovnání s dalšími modely celkem malý od 20 do 56 mm. Výška se navíc nastavuje samostatně na každém ze čtyř kol, což není úplně pohodlné. Podle výrobcem deklarovaných údajů se navíc jedná o poměrně hlučný model mezi elektrickými sekačkami, při sečení vydává zvuk o síle 96 dB.

Pokud trváte na pořízení elektrické rotační sekačky pro zahradu s menšími rozměry, ale zároveň chcete méně hlučný model se srovnatelnými parametry a navíc desetistupňovým nastavením výšky sečení, přečtěte si recenzi na Gardena PowerMax 1200/32.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Fieldmann FZR 2025-E | Hodnocení: 70,3 %
Daniel Černý se věnuje srovnávání různých produktů v oblasti zahradních pomocníků již od roku 2018. Dlouhodobě se věnuje sekačkám a vývoji na trhu, sleduje trendy a rozumí všem důležitým parametrům. Poradí vám, na co se zaměřit při výběru sekačky od vhodného typu pohonu vzhledem k charakteristice pozemku, správné volby záběru sečení, motorizace až po funkční vybavenost. Dokáže identifikovat parametry, které jsou stěžejní a také ty, na které nemusíte brát až tak zásadní zřetel. Zaměřuje se také na zahradní traktory, další typy sekaček, křovinořezy a podobnou zahradní techniku.
Jakub Gulec
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Fieldmann FZR 2025-E

Fieldmann FZR 2025-E

1 700 Kč Orientační cena