Recenze a test Stiga Combi 55 SVQ H

Hodnocení:

76,2 %

Klady:

Velký objem koše

Široký záběr sekání

Zápory:

Vysoká cena

14 500 Kč
orientační cena

Hodnocení sekání a obsluhy
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,4 8,6 76,2 %

Souhrnné údaje 

V našem testu jsme se zaměřili na benzínové sekačky a do tohoto výběru patří také sekačka STIGA Combi 55 SVQ H. Objem palivové nádrže tohoto modelu je ale pouze necelý litr, což byla v době psaní recenze v prosinci 2018 podprůměrná hodnota. Běžně dosahovaly sekačky 1,2 litrů objemu. Naopak pozitivní je nadprůměrná velikost sběrného koše, který pojme až sedmdesát litrů. S touto sekačkou tak odpadá nutnost častého přerušování práce na zahradě a vynášení koše do kompostu nebo jiné místo.

Při pořizování sekačky je nutné dát pozor na šířku stroje a jeho záběru. Hodnota nám říká, jak široký pás trávy sekačka v jednom momentu poseká. Vysoká hodnota ne vždy znamená automaticky výhodu. Majitelé zahrad, kde jsou vysázené keře a stromy blízko u sebe si s širokým strojem zkomplikují práci. Naopak tento výrobek ocení lidé s velkými zahradami (až 1 800 metrů čtverečních) s velkými travnatými plochami. Díky nadstandardní šířce záběru 55 centimetrů totiž plochu posekáte rychleji, a to i díky samostatnému pojezdu.

Co se týče manipulace na zahradě, omezující bude u produktu Stiga Combi i vyšší než průměrná hmotnost. Váží totiž 39 kilo a průměr v době recenzování tak přesahovala  poměrně výrazně. Výkon sekačky 3,3 kW je srovnatelný s dalšími testovanými stroji, nijak výrazně nevyčnívá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Stiga 33 % VeGA, 17 % AL-KO, 8 % Fieldmann, 8 % Weibang, 8 % Riwall, 8 % Hecht, 8 % Dolmar, 8 % Stiga
Typ pohonu  Benzínová 100 % Benzínová
Materiál šasi  ocel 92 % ocel, 8 % kov
Výkon (kW)  3,3 3,04
Pro sečné plochy (v m^2)  1 800 975,00
Šířka záběru (mm)  550 474,17
Objem nádrže (l)  0,91 1,25
Objem koše (l)  70 62,50
Hmotnost (kg)  39 32,68
Vlastní pojezd  ANO 100 % ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

Co se týče vybavení a funkcí, drží si sekačka od Stigy velmi dobré hodnocení. Některé funkce se ovládají přímo u rukojeti, která je navíc ergonomická a měkčená, nechybí ani možnost volby mezi bočním a zadním výhozem trávy a samozřejmostí je i nastavitelná výška sekání. Jediné, co ze sledovaných funkcí tomuto modelu chybí, je elektronické zapalování motoru, ale tím v době psaní recenze nedisponoval žádný produkt ve výběru. Sekačka se tedy startuje klasicky zatažením za lanko. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládací panel na rukojeti  ANO 58 % ANO, 42 % NE
Měkčená rukojeť  ANO 100 % ANO
Mulčování  ANO 83 % ANO, 17 % NE
Zadní výhoz  ANO 100 % ANO
Boční výhoz  ANO 67 % ANO, 33 % NE
Nastavení výšky sekání  ANO 100 % ANO
Elektronické zapalování  NE 100 % NE

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají se sekačkou Stiga Combi 55 SVQ H zkušenosti, si na modelu pochvalují dobrou kvalitu provedení, výkon motoru Honda, jednoduché ovládání a startování. Někteří naopak kritizují například časté poškození plastových částí.

Naše hodnocení a závěr

Model sekačky Combi 55 SVQ H od společnosti Stiga se vyznačuje širokým záběrem sekání až 55 centimetrů a velkým objemem sběrného koše. Negativem je jeho podprůměrně malá nádrž na benzín, která má pouze necelý litr. Jinak jde ale o kvalitní přístroj, který je určený hlavně pro majitele velkých zahrad s rozsáhlými travnatými plochami. Nechybí mu žádná zásadní funkce, má ovládání u rukojeti, nabízí možnost bočního i zadního výhozu posekané trávy a zvolit si můžete i výšku sekání a případně i funkci mulčování. Je však nutno podotknout, že si za tuto sekačku připlatíte, stojí výrazně přes deset tisíc korun. Pokud tedy hledáte model, který pošetří vaši peněženku, zkuste se podívat na recenzi sekačky VeGa 46 HWXV, jež také dosáhla v našem testování na dobré hodnocení.

Datum:
Produkt: Stiga Combi 55 SVQ H
Hodnocení: 76,2 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test