Menu

Recenze a porovnání Stiga Combi 55 SVQ H

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Benzínové sekačky

Datum doporučení: Březen 2019

  • Silný motor
  • Široký záběr
  • Velký objem sběrného koše
  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
16 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Benzínová sekačka Stiga Combi 55 SVQ H je rotační a šířka jejího záběru je 53 cm. To je na běžnou sekačku velmi slušná hodnota a pokud k tomu připočítáme poměrně silný motor (přes pět koňských sil, objem 163 m3), vyjde nám, že se přístroj hodí pro zahrady s rozlohou přes 1 000 m2. Výška sečení je nastavitelná centrálně, jde o běžný způsob i u konkurenčních modelů. Rozsah výšky sečení je ale velmi dobrý – můžete si vybrat mezi pěti polohami, které začínají na 25 a končí na 80 milimetrech.

U benzínových sekaček je samozřejmostí také pojezd, který v tomto případě zvládne rychlost až 5 kilometrů za hodinu. Výhodou tohoto modelu jsou velká kolečka, přední mají průměr 20 a zadní dokonce 28 centimetrů. To má vliv na snadné ovládání a výškovou nastavitelnost sečení. Sekačka má poměrně velký 70l sběrný koš, který je taktéž uzpůsobený větším plochám sečení. Negativem je vyšší hmotnost 37 kilogramů. Taková hodnota je hraniční pro použití například seniory. Vysoká je také hlučnost 98 dB, což je ale běžná hodnota u benzínových sekaček. Konstrukce těla a podvozku je zhotovena z oceli, což zvyšuje odolnost stroje.

Parametr Tento produkt
Výrobce Stiga
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 53
Nastavení výšky sečení Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm) 25-80
Počet výškových poloh sečení 5
Určení pro sečnou plochu (m2) 1000-1200
Pojezd Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h) 5
Výkon motoru 5,5 HP/3,3 kW
Otáčky motoru (ot./min) 2900
Objem motoru (ccm) 167
Objem nádrže (l) 0,95
Průměr kol přední/zadní (mm) 200/280
Startování Ruční
Objem sběrného koše (l) 70
Hmotnost (kg) 37
Hlučnost (dB) 98
Materiál šasi Ocel

Funkce

Co se týče funkcí, ze základních námi sledovaných charakteristik sekačce Stiga nic nechybí. Má boční i zadní výhoz posečené trávy a navíc s ní můžete i mulčovat, což znamená, že se najemno posekaná tráva rozhazuje rovnou na trávník a dochází tím k jeho hnojení. Pozitivní jsou také ovládací prvky blízko rukojeti i měkčená ergonomická rukojeť pro snadnější a příjemnější ovládání.

Parametr Tento produkt
Mulčování Ano
Boční výhoz Ano
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ano
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

Rotační benzínová sekačka Stiga Combi 55 SVH Q je určená pro zahrady s rozlohou i nad 1 000 m2. Mezi její přednosti patří silný motor, velká kolečka, široký záběr 53 cm a rozsah výšky sečení 25-80 mm. Mezi negativy můžeme zmínit například vyšší hmotnost 37 kg nebo poměrně vysokou hlučnost. Obecně jde ale o velmi výkonnou benzínovou sekačku a rozhodně ji můžeme doporučit. Jedná se o kvalitní stroj, za který si však také připlatíte.

 

Pokud je však vaší prioritou hlavně snížit pořizovací náklady, dobrý kompromis mezi cenou a výkonem nabízí například sekačka AL-KO Classic 4.65 SP-B.

16 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Stiga Combi 55 SVQ H

Stiga Combi 55 SVQ H

16 000 Kč Orientační cena