Recenze a porovnání AL-KO Classic 4.65 SP-B

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Benzínové sekačky

Datum doporučení: Březen 2019

Klady:

Poměrně nízká cena

Sedm stupňů nastavení výšky sečení

Slušný objem koše

Zápory:

Vyšší hmotnost

Průměrný výkon motoru

7 000 Kč
orientační cena

Základní údaje

Benzínová sekačka AL-KO Classic 4.65 SP-B je poměrně dobrým kompromisem mezi cenou a výkonem. Jedná se o rotační typ sekačky s šířkou záběru 46 cm, což tento model předurčuje k sekání zahrad s rozlohou okolo 700-800 m2. Výška sečení se nastavuje centrálně, jde tedy o uživatelsky příjemné řešení, protože nemusíte každé kolo nastavovat samostatně. Rozsah nastavitelné výšky sečení je slušných 25-75 mm. Sekačka dokonce nabízí hned sedm nastavitelných poloh výšky. Na poměrně velký rozsah mají vliv také velká kola sekačky. Přední mají průměr 18 a zadní dokonce 22 cm.

Sekačka samozřejmě má vlastní pojezd, výkon motoru je spíš průměrný 1,8 kW při 2 900 otáčkách za minutu. Objem motoru je 125 kubických centimetrů. Určení pro středně velké zahrady vychází také z poměrně velkého sběrného koše, který má objem 65 litrů. Konstrukce sekačky je ocelová, hmotnost 29 kilogramů je tedy vyšší ve srovnání s modely s plastovým tělem. Mezi benzínovými sekačkami jde ale o standardní váhu.

Parametr Tento produkt
Výrobce AL-KO
Typ sekačky  Rotační
Šířka záběru sečení (cm)  46
Nastavení výšky sečení  Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm)  25-75
Počet poloh sečení  7
Určení pro sečnou plochu (m2)  700-800
Pojezd  Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h)  Neuvedeno
Výkon motoru  1,8 kW
Otáčky motoru (ot./min)  2900
Objem motoru (ccm)  125
Objem nádrže (l)  Neuvedeno
Průměr kol přední/zadní (mm)  180/220
Startování  Ruční
Objem sběrného koše (l)  65
Hmotnost (kg)  29
Hlučnost (dB)  Neuvedeno
Materiál šasi  Ocel

Funkce

Bohužel u této sekačky nenajdete funkci mulčování. Jedná se o proces, kdy je tráva posekaná na velmi jemné kousky a rozhazována zpět na trávník, čímž dochází ke hnojení. Tento model od společnosti AL-KO jí nedisponuje, mulčovat můžete až s dražším modelem Plus. Boční i zadní výhoz už ale má, stejně jako ovládací prvky u rukojeti. Ta je však bez ergonomického měkčeného designu, což znamená, že si uživatel rychleji otlačí a unaví ruce. 

Parametr Tento produkt
Mulčování  Ne
Boční výhoz  Ano
Zadní výhoz  Ano
Měkčená ergonomická rukojeť  Ne
Ovládání u rukojeti  Ano

Naše hodnocení a závěr

Pozitivem sekačky AL-KO Classic 4.65 SP-B je dobrý poměr ceny a výkonu. Jde o benzínový typ sekačky s rotačním systémem sečení. Má slušný rozsah výšky sečení v sedmi stupních od 25 do 75 mm. Šířka záběru je 46 cm. To značí, že jde o vhodnou sekačku pro střední zahrady o obsahu okolo 700-800 m2. Menší nevýhodou může být průměrně silný motor nebo celkem vysoká váha 29 kg. Mezi benzínovými sekačkami ale v tomto ohledu nijak nevyniká.

Pokud máte zájem o silnější model sekačky, který je vhodný pro větší zahrady nad 1 000 m2, zkuste si přečíst naši recenzi Stiga Combi 55 SVQ H.  

Další recenze

Kompletní porovnání