Menu

Recenze a porovnání AL-KO Classic 4.65 SP-B

72,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Benzínové sekačky

Klady

  • Poměrně nízká cena
  • Sedm stupňů nastavení výšky sečení
  • Slušný objem koše

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Průměrný výkon motoru
7 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Benzínová sekačka AL-KO Classic 4.65 SP-B je poměrně dobrým kompromisem mezi cenou a výkonem. Jedná se o rotační typ sekačky s šířkou záběru 46 cm, což tento model předurčuje k sekání zahrad s rozlohou okolo 700-800 m2. Výška sečení se nastavuje centrálně, jde tedy o uživatelsky příjemné řešení, protože nemusíte každé kolo nastavovat samostatně. Rozsah nastavitelné výšky sečení je slušných 25-75 mm. Sekačka dokonce nabízí hned sedm nastavitelných poloh výšky. Na poměrně velký rozsah mají vliv také velká kola sekačky. Přední mají průměr 18 a zadní dokonce 22 cm.

Sekačka samozřejmě má vlastní pojezd, výkon motoru je spíš průměrný 1,8 kW při 2 900 otáčkách za minutu. Objem motoru je 125 kubických centimetrů. Určení pro středně velké zahrady vychází také z poměrně velkého sběrného koše, který má objem 65 litrů. Konstrukce sekačky je ocelová, hmotnost 29 kilogramů je tedy vyšší ve srovnání s modely s plastovým tělem. Mezi benzínovými sekačkami jde ale o standardní váhu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

AL-KO

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

46

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

25-75

Počet výškových poloh sečení

7

Určení pro sečnou plochu (m2)

700-800

Pojezd

Ano

Výkon motoru

1,8 kW

Otáčky motoru (ot./min)

2 900

Objem motoru (ccm)

125

Průměr kol přední/zadní (mm)

180/220

Startování

Ruční

Objem sběrného koše (l)

65

Hmotnost (kg)

29

Materiál šasi

Ocel

Funkce

Bohužel u této sekačky nenajdete funkci mulčování. Jedná se o proces, kdy je tráva posekaná na velmi jemné kousky a rozhazována zpět na trávník, čímž dochází ke hnojení. Tento model od společnosti AL-KO jí nedisponuje, mulčovat můžete až s dražším modelem Plus. Boční i zadní výhoz už ale má, stejně jako ovládací prvky u rukojeti. Ta je však bez ergonomického měkčeného designu, což znamená, že si uživatel rychleji otlačí a unaví ruce. 

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ne

Boční výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ne

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Pozitivem sekačky AL-KO Classic 4.65 SP-B je dobrý poměr ceny a výkonu. Jde o benzínový typ sekačky s rotačním systémem sečení. Má slušný rozsah výšky sečení v sedmi stupních od 25 do 75 mm. Šířka záběru je 46 cm. To značí, že jde o vhodnou sekačku pro střední zahrady o obsahu okolo 700-800 m2. Menší nevýhodou může být průměrně silný motor nebo celkem vysoká váha 29 kg. Mezi benzínovými sekačkami ale v tomto ohledu nijak nevyniká.

Pokud máte zájem o silnější model sekačky, který je vhodný pro větší zahrady nad 1 000 m2, zkuste si přečíst naši recenzi Stiga Combi 55 SVQ H.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: AL-KO Classic 4.65 SP-B | Hodnocení: 72,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze AL-KO Classic 4.65 SP-B

AL-KO Classic 4.65 SP-B

7 000 Kč Orientační cena