Menu

Recenze a porovnání AL-KO Classic 4.65 SP-B

Doporučujeme Při nákupu v kategorii benzínových sekaček

Datum doporučení: Březen 2019

72,6 % Celkové hodnocení
  • Poměrně nízká cena
  • Sedm stupňů nastavení výšky sečení
  • Slušný objem koše
  • Vyšší hmotnost
  • Průměrný výkon motoru
8 000 Kč Orientační cena

Základní údaje

Benzínová sekačka AL-KO Classic 4.65 SP-B je poměrně dobrým kompromisem mezi cenou a výkonem. Jedná se o rotační typ sekačky s šířkou záběru 46 cm, což tento model předurčuje k sekání zahrad s rozlohou okolo 700-800 m2. Výška sečení se nastavuje centrálně, jde tedy o uživatelsky příjemné řešení, protože nemusíte každé kolo nastavovat samostatně. Rozsah nastavitelné výšky sečení je slušných 25-75 mm. Sekačka dokonce nabízí hned sedm nastavitelných poloh výšky. Na poměrně velký rozsah mají vliv také velká kola sekačky. Přední mají průměr 18 a zadní dokonce 22 cm.

Sekačka samozřejmě má vlastní pojezd, výkon motoru je spíš průměrný 1,8 kW při 2 900 otáčkách za minutu. Objem motoru je 125 kubických centimetrů. Určení pro středně velké zahrady vychází také z poměrně velkého sběrného koše, který má objem 65 litrů. Konstrukce sekačky je ocelová, hmotnost 29 kilogramů je tedy vyšší ve srovnání s modely s plastovým tělem. Mezi benzínovými sekačkami jde ale o standardní váhu.

Parametr Tento produkt
Výrobce AL-KO
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 46
Nastavení výšky sečení Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm) 25-75
Počet výškových poloh sečení 7
Určení pro sečnou plochu (m2) 700-800
Pojezd Ano
Výkon motoru 1,8 kW
Otáčky motoru (ot./min) 2900
Objem motoru (ccm) 125
Průměr kol přední/zadní (mm) 180/220
Startování Ruční
Objem sběrného koše (l) 65
Hmotnost (kg) 29
Materiál šasi Ocel

Funkce

Bohužel u této sekačky nenajdete funkci mulčování. Jedná se o proces, kdy je tráva posekaná na velmi jemné kousky a rozhazována zpět na trávník, čímž dochází ke hnojení. Tento model od společnosti AL-KO jí nedisponuje, mulčovat můžete až s dražším modelem Plus. Boční i zadní výhoz už ale má, stejně jako ovládací prvky u rukojeti. Ta je však bez ergonomického měkčeného designu, což znamená, že si uživatel rychleji otlačí a unaví ruce. 

Parametr Tento produkt
Mulčování Ne
Boční výhoz Ano
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ne
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

Pozitivem sekačky AL-KO Classic 4.65 SP-B je dobrý poměr ceny a výkonu. Jde o benzínový typ sekačky s rotačním systémem sečení. Má slušný rozsah výšky sečení v sedmi stupních od 25 do 75 mm. Šířka záběru je 46 cm. To značí, že jde o vhodnou sekačku pro střední zahrady o obsahu okolo 700-800 m2. Menší nevýhodou může být průměrně silný motor nebo celkem vysoká váha 29 kg. Mezi benzínovými sekačkami ale v tomto ohledu nijak nevyniká.

Pokud máte zájem o silnější model sekačky, který je vhodný pro větší zahrady nad 1 000 m2, zkuste si přečíst naši recenzi Stiga Combi 55 SVQ H.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: AL-KO Classic 4.65 SP-B | Hodnocení: 72,6 %
Daniel Černý se věnuje srovnávání různých produktů v oblasti zahradních pomocníků již od roku 2018. Dlouhodobě se věnuje sekačkám a vývoji na trhu, sleduje trendy a rozumí všem důležitým parametrům. Poradí vám, na co se zaměřit při výběru sekačky od vhodného typu pohonu vzhledem k charakteristice pozemku, správné volby záběru sečení, motorizace až po funkční vybavenost. Dokáže identifikovat parametry, které jsou stěžejní a také ty, na které nemusíte brát až tak zásadní zřetel. Zaměřuje se také na zahradní traktory, další typy sekaček, křovinořezy a podobnou zahradní techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze AL-KO Classic 4.65 SP-B

AL-KO Classic 4.65 SP-B

8 000 Kč Orientační cena