Recenze a porovnání sekačky Riwall PRO RPM 5135 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Riwall PRO RPM 5135

83,5 % Celkové hodnocení

Velká kola v kategorii Benzínové sekačky

Klady

  • Nízká cena
  • Dobrý rozsah sečení
  • Velká kolečka

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Mírně nižší otáčky motoru
6 800 Kč Orientační cena

Základní údaje

Sekačka Riwall PRO RPM 5135 je vhodná pro středně velké zahrady. S šířkou záběru 51 centimetrů je tento benzínový model zahradního pomocníka vhodný pro plochy okolo 1 000 metrů čtverečních. Stroj má rotační systém sečení, jehož výška se nastavuje centrálně na sedmi stupních v rozsahu od 25 do 75 milimetrů, což jsou dobré hodnoty. Sběrný koš má 65 litrů a společně s průměrnou jednolitrovou nádrží se starají o vhodné použití právě na zmiňovaných středně velkých travnatých plochách.

Sekačka má standardní motor o výkonu 2,6 kW s 2 800 otáčkami za minutu a objemem 139 kubických centimetrů. Startuje se ručně zatažením za lano. S manipulací pomůže vlastní pojezd, který má maximální rychlost 4 km/h. Užitečná jsou také poměrně velká kolečka, která mají vpředu 18 a vzadu dokonce 28 centimetrů. Zákazník musí počítat s poměrně vysokou hmotností, která dosahuje až na 38 kilogramů. Naopak 98dB provozní hluk se výrazně nevymyká standardu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Riwall

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

51

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

25-75

Počet výškových poloh sečení

7

Určení pro sečnou plochu (m2)

900-1000

Pojezd

Ano

Maximální rychlost pojezdu (km/h)

4

Výkon motoru

3,5 HP/2,6 kW

Otáčky motoru (ot./min)

2 800

Objem motoru (ccm)

139

Objem nádrže (l)

1

Průměr kol přední/zadní (mm)

180/280

Startování

Ruční

Objem sběrného koše (l)

65

Hmotnost (kg)

38

Hlučnost (dB)

98

Materiál šasi

Ocel

Funkce

Sekačka od firmy Riwall nezaostává ani co se týče funkcí. Sledovali jsme, jestli vybrané stroje mají boční i zadní výhoz a mulčování, které pomůže s hnojením trávníku. A všechny tyto body sekačka splňuje. Navíc má i ergonomickou měkčenou rukojeť, poblíž které také najdete vhodně umístěné ovládací prvky pro snadnou práci na zahradě.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ano

Boční výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Benzínová rotační sekačka Riwall PRO RPM 5135 osloví zejména nízkou pořizovací cenou. Z jednotlivých parametrů můžeme vyzdvihnout slušný 51cm záběr sečení, který je vhodný pro sekání travnatých ploch s rozlohou okolo 1 000 m2. Sekačka má průměrný motor s výkonem 2,6 kW a mírně podprůměrnou hodnotou otáček (2 900 za minutu). Kvalitu sekání by ale tento údaj neměl výrazně ovlivnit. Z negativ tak můžeme zmínit hlavně poměrně vysokou hmotnost, která dosahuje 38 kilogramů a zejména pro slabší jedince se tak stane manipulace dost obtížnou.

Pokud trváte na koupi benzínové sekačky, ale vysoká hmotnost je pro vás zásadní překážka, přečtěte si recenzi na model Stiga Combi 48 SB, který váží o celých deset kilogramů méně a práci vám díky tomu výrazně ulehčí.

6 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Riwall PRO RPM 5135 | Hodnocení: 83,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Riwall PRO RPM 5135

Riwall PRO RPM 5135

6 800 Kč Orientační cena