Menu

Recenze a porovnání Stiga Combi 48 SB

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Benzínové sekačky

Datum doporučení: Duben 2019

  • Velká kolečka
  • Nízká hmotnost
  • Malá benzínová nádrž
  • Menší sběrný koš
8 900 Kč Orientační cena

Základní údaje

Sekačka Stiga Combi 48 SB patří do oblíbené skupiny benzínových sekaček s rotačním způsobem sečení. Šířka záběru je slušná 48 centimetrů a model se hodí pro údržbu travnatých ploch s rozlohou okolo 800 metrů čtverečních. Od sekání větších ploch uživatele nejspíš odradí poměrně malá benzínová nádrž, kam se vejde pouze 0,75 litru paliva, a také spíše menší 60l sběrný koš.

Tento model ale nenabízí špatné parametry. Rozmezí výšky, které si uživatel může nastavit centrálně na pěti stupních, se pohybuje od 27 až po 80 milimetrů. Motor je celkem standardní s výkonem necelé 3 kW a ručním startováním (2 900 otáček za minutu a objem 140 kubických centimetrů). Sekačka je osazená poměrně velkými kolečky, jejichž průměr je vepředu 20 a vzadu 28 centimetrů.

Výhodou stroje je celkem nízká váha ve srovnání s dalšími sekačkami v dané kategorii. Váží pouze 28 kilogramů. Hlučnost 97 decibelů se pak nijak nevymyká normálu. Konstrukce podvozku je, jak je u těchto zahradních pomocníků zvykem, ocelová.

Parametr Tento produkt
Výrobce Stiga
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 48
Nastavení výšky sečení Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm) 27-80
Počet výškových poloh sečení 5
Určení pro sečnou plochu (m2) 800
Pojezd Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h) 3,8
Výkon motoru 4 HP/2,9 kW
Otáčky motoru (ot./min) 2900
Objem motoru (ccm) 140
Objem nádrže (l) 0,75
Průměr kol přední/zadní (mm) 200/280
Startování Ruční
Objem sběrného koše (l) 60
Hmotnost (kg) 28
Hlučnost (dB) 97
Materiál šasi Ocel

Funkce

Pro benzínové sekačky je typické, že nabízí široké funkční využití. I tato sekačka Stiga nezahálí. Můžete zvolit boční i zadní výhoz. Nechybí ani mulčování, které vám pomůže hnojit trávník jemně posekanou trávou ze sekačky. Zákazníci zde najdou i ergonomickou měkčenou rukojeť pro pohodlnější práci, kterou usnadní také ovládací prvky hned u držadla.

Parametr Tento produkt
Mulčování Ano
Boční výhoz Ano
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ano
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

Mezi největší výhody rotační benzínové sekačky Stiga Combi 48 SB patří kvalitní zpracování, poměrně velká přední i zadní kolečka a také nízká hmotnost 28 kilogramů, která pomůže v manipulaci zejména slabším jedincům. Sekačka je určená pro sečení ploch okolo 800 m2, bohužel ji v použití na větším prostoru brzdí malá 0,75 palivová nádrž a 60l sběrný koš. S takovou výbavou byste na velkém prostranství museli často vynášet posekanou trávu a navíc také doplňovat benzín v průběhu práce.

Pokud se vám zamlouvá značka Stiga, ale chtěli byste stroj s velkým sběrným košem a určení pro zahrady přes 1 000 m2, doporučujeme vám přečíst si recenzi na model Stiga Combi 55 SVQ H.

8 900 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Stiga Combi 48 SB

Stiga Combi 48 SB

8 900 Kč Orientační cena