Menu

Recenze a porovnání Stiga Combi 48 SB

v kategorii Benzínové sekačky

Klady

  • Velká kolečka
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Malá benzínová nádrž
  • Menší sběrný koš
8 900 Kč Orientační cena

Základní údaje

Sekačka Stiga Combi 48 SB patří do oblíbené skupiny benzínových sekaček s rotačním způsobem sečení. Šířka záběru je slušná 48 centimetrů a model se hodí pro údržbu travnatých ploch s rozlohou okolo 800 metrů čtverečních. Od sekání větších ploch uživatele nejspíš odradí poměrně malá benzínová nádrž, kam se vejde pouze 0,75 litru paliva, a také spíše menší 60l sběrný koš.

Tento model ale nenabízí špatné parametry. Rozmezí výšky, které si uživatel může nastavit centrálně na pěti stupních, se pohybuje od 27 až po 80 milimetrů. Motor je celkem standardní s výkonem necelé 3 kW a ručním startováním (2 900 otáček za minutu a objem 140 kubických centimetrů). Sekačka je osazená poměrně velkými kolečky, jejichž průměr je vepředu 20 a vzadu 28 centimetrů.

Výhodou stroje je celkem nízká váha ve srovnání s dalšími sekačkami v dané kategorii. Váží pouze 28 kilogramů. Hlučnost 97 decibelů se pak nijak nevymyká normálu. Konstrukce podvozku je, jak je u těchto zahradních pomocníků zvykem, ocelová.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stiga

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

48

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

27-80

Počet výškových poloh sečení

5

Určení pro sečnou plochu (m2)

800

Pojezd

Ano

Maximální rychlost pojezdu (km/h)

3,8

Výkon motoru

4 HP/2,9 kW

Otáčky motoru (ot./min)

2 900

Objem motoru (ccm)

140

Objem nádrže (l)

0,75

Průměr kol přední/zadní (mm)

200/280

Startování

Ruční

Objem sběrného koše (l)

60

Hmotnost (kg)

28

Hlučnost (dB)

97

Materiál šasi

Ocel

Funkce

Pro benzínové sekačky je typické, že nabízí široké funkční využití. I tato sekačka Stiga nezahálí. Můžete zvolit boční i zadní výhoz. Nechybí ani mulčování, které vám pomůže hnojit trávník jemně posekanou trávou ze sekačky. Zákazníci zde najdou i ergonomickou měkčenou rukojeť pro pohodlnější práci, kterou usnadní také ovládací prvky hned u držadla.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ano

Boční výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Mezi největší výhody rotační benzínové sekačky Stiga Combi 48 SB patří kvalitní zpracování, poměrně velká přední i zadní kolečka a také nízká hmotnost 28 kilogramů, která pomůže v manipulaci zejména slabším jedincům. Sekačka je určená pro sečení ploch okolo 800 m2, bohužel ji v použití na větším prostoru brzdí malá 0,75 palivová nádrž a 60l sběrný koš. S takovou výbavou byste na velkém prostranství museli často vynášet posekanou trávu a navíc také doplňovat benzín v průběhu práce.

Pokud se vám zamlouvá značka Stiga, ale chtěli byste stroj s velkým sběrným košem a určení pro zahrady přes 1 000 m2, doporučujeme vám přečíst si recenzi na model Stiga Combi 55 SVQ H.

8 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Stiga Combi 48 SB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Stiga Combi 48 SB

Stiga Combi 48 SB

8 900 Kč Orientační cena