Menu

Recenze a porovnání VeGA 424SDX

Doporučujeme Při nákupu v kategorii benzínových sekaček

Datum doporučení: Březen 2019

  • Nízká cena
  • Poměrně silný motor
  • Nízká hmotnost
  • Malá kolečka
  • Úzký záběr sečení
5 700 Kč Orientační cena

Základní údaje

Model VeGA 424SDX patří mezi levnější benzínové sekačky, přesto ale nabízí poměrně slušný výkon. Jde o zahradního pomocníka s rotačním systémem sečení. Šířka záběru je zde 43 cm, což už je ve srovnání s konkurencí celkem málo. I proto je sekačka vhodná pro menší zahrady s výměrou okolo 600 m2. Ve srovnání s elektrickými a akumulátorovými sekačkami je to ale stále hodně. Výška sečení se nastavuje centrálně v rozmezí od 25 do 75 milimetrů. Samozřejmostí je vlastní pojezd, jehož rychlost je přibližně 4 km za hodinu, odpovídá tedy průměrné rychlosti chůze.

Překvapením u takto levné sekačky jsou ocelové šasi a poměrně silný motor o síle čtyř koňských sil s více než třemi tisíci otáčkami za minutu. Objem motoru už je ale menší, necelých 100 kubických centimetrů. V rámci kategorie benzínových sekaček má tato celkem malá kolečka, ty v předu mají průměr 16,2 a vzadu 18 centimetrů. Mohou mít vliv na ovladatelnost sekačky. Určení pro menší zahrady se odrazilo také v menším objemu sběrného koše, který má 55 litrů. Pozitivní je ve srovnání s dalšími sekačkami s benzínovým pohonem nízká váha 24 kilogramů, manipuluje se s ní tedy celkem snadno. Hlučnost se drží téměř 100 dB, to je ale u tohoto typu pohonu normální.

Parametr Tento produkt
Výrobce VeGA
Typ sekačky Rotační
Šířka záběru sečení (cm) 43
Nastavení výšky sečení Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm) 25-75
Počet výškových poloh sečení Neuvedeno
Určení pro sečnou plochu (m2) 600-700
Pojezd Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h) 4,4
Výkon motoru 4 HP/2,98 kW
Otáčky motoru (ot./min) 3060
Objem motoru (ccm) 99
Objem nádrže (l) 1,2
Průměr kol přední/zadní (mm) 162/180
Startování Ruční
Objem sběrného koše (l) 55
Hmotnost (kg) 24
Hlučnost (dB) 96
Materiál šasi Ocel

Funkce

Hodnocení výbavy je u sekačky VeGA příjemné, protože má všechny námi sledované funkce. Užitečné je například mulčování, díky kterému můžete při sekání rovnou hnojit trávník najemno posekanou trávou. Zvolit si můžete také mezi bočním a zadním výhozem. Ovládací prvky jsou umístěné blízko rukojeti, podobně jako u většiny sekaček na trhu. Někteří uživatelé ocení také měkčenou rukojeť, díky které je z práce na zahradě nebudou tak rychle bolet ruce a sekačka bude ovladatelnější.

Parametr Tento produkt
Mulčování Ano
Boční výhoz Ano
Zadní výhoz Ano
Měkčená ergonomická rukojeť Ano
Ovládání u rukojeti Ano

Naše hodnocení a závěr

Mezi výhody benzínové rotační sekačky VeGA 424SDX patří poměrně silný motor (4 koňské síly) a nízká pořizovací cena. I celková hmotnost 24 kg je celkem nízká, což přispívá ke snadné manipulaci. Mezi negativy můžeme zmínit například záběr pouhých 43 centimetrů, který zapříčiňuje určení pro spíše menší zahrady s rozlohou okolo 600 m2, s čímž souvisí také celkem malý objem sběrného koše (55 l). Při výběru hraje tomuto modelu do karet například dobrá funkční vybavenost včetně mulčování. 

Jestliže nechcete myslet na pravidelné doplňování benzínu a hledáte sekačku spíš na alternativní pohon, zkuste si přečíst například recenzi na elektrickou sekačku od stejného výrobce VeGA GT 3805.

5 700 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze VeGA 424SDX

VeGA 424SDX

5 700 Kč Orientační cena