Recenze a porovnání VeGA 46 HWXV

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Benzínové sekačky

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Velký sběrný koš

Objemná benzínová nádrž

Zápory:

Vysoká minimální výška sečení

7 000 Kč
orientační cena

Základní údaje

I benzínová sekačka VeGA 46 HWXV spadá svým mechanismem sečení do kategorie rotačních, jde o nejčastější způsob zkracování trávníku. Jedná se o středně velký model s šířkou záběru 46 centimetrů a vzhledem k výkonu okolo 2,6 kW a objemu sběrného koše 70 litrů je daný model vhodný pro plochy okolo 800 metrů čtverečních. Čtyřkoňový motor s ručním startérem má 3060 otáček za minutu a jeho objem je 139 kubických centimetrů. Potěší poměrně velká nádrž, do které se vejde až 1,5 litru paliva. Nechybí samozřejmě ani pojezd s rychlostí 4 km/h.

Co se týče nastavení výšky sečení, uživatel si může zvolit od 3 do 8 centimetrů, bohužel výrobce neuvádí, kolik je na sekačce výškových stupňů. Různé sekačky nabízejí i nižší základní výšku 2 cm. Velikost koleček je slušná, přední mají v průměru 18 a zadní 25,5 centimetrů.

Samozřejmostí je prakticky u všech benzínových sekaček ocelová konstrukce podvozku, což se ale automaticky pojí také s vyšší hmotností stroje. U tohoto modelu je celková váha 33 kilogramů, což je ​ve srovnání s konkurencí průměr.

Parametr Tento produkt
Výrobce VeGA
Typ sekačky  Rotační
Šířka záběru sečení (cm)  46
Nastavení výšky sečení  Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm)  30-80
Počet poloh sečení  Neuvedeno
Určení pro sečnou plochu (m2)  800
Pojezd  Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h)  4
Výkon motoru  4 HP/2,6 kW
Otáčky motoru (ot./min)  3060
Objem motoru (ccm)  139
Objem nádrže (l)  1,5
Průměr kol přední/zadní (mm)  180/255
Startování  Ruční
Objem sběrného koše (l)  70
Hmotnost (kg)  33
Hlučnost (dB)  Neuvedeno
Materiál šasi  Ocel

Funkce

Benzínové sekačky se standardně pyšní velkým množstvím funkcí a ani v případě zahradního pomocníka od společnosti VeGA nejde o výjimku. Najdeme zde boční a zadní výhoz a také funkci mulčování. To je velmi užitečný způsob hnojení čerstvě posekaného trávníku, na který jsou ze sekačky zpět vyhazovány malé kousíčky trávy, které poté zelenému porostu dodávají živiny. Na modelu najdeme i měkčenou rukojeť s ergonomickým tvarováním, u níž jsou i důležité ovládací prvky.

Parametr Tento produkt
Mulčování  Ano
Boční výhoz  Ano
Zadní výhoz  Ano
Měkčená ergonomická rukojeť  Ano
Ovládání u rukojeti  Ano

Naše hodnocení a závěr

Rotační benzínová sekačka VeGA 46 HWXV je slušně vybavená, má velký 70l sběrný koš a k tomu i nadstandardně objemnou palivovou nádrž, kam se vejde 1,5 litru paliva. Motor je co se týče výkonu průměrný, stroj je s šířkou sečení 46 cm vhodný pro plochy okolo 800 m2. Nevýhodou je například příliš vysoká minimální výška sečení, která je 3 cm. Některé sekačky totiž nabízejí i 2 cm pro opravdu nízký střih, což někteří zákazníci vyžadují.

Pokud toužíte po sekačce s podobnými parametry a nižší výškou sečení, zkuste si přečíst recenzi na benzínovou sekačku Weibang WB 455 SC 6in1.

Další recenze

Kompletní porovnání