Recenze a test VeGA 46 HWXV

3. místo - Vítěz cena/výkon

Hodnocení:

78,5 %

Klady:

Snadná manipulace

Zápory:

Vyšší hmotnost

7 400 Kč
orientační cena

Hodnocení sekání a obsluhy
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,8 8,6 78,5 %

Souhrnné údaje 

Model zahradní sekačky VeGA 46 HWXV je benzínový, což byly všechny modely z porovnání vzniklého v červnu 2017. Kryt stroje je z kovu, který vyžaduje častější údržbu, aby dlouho vydržel a zachoval si všechny své vlastnosti. S celkovou hmotností 33 kg se řadí do lehkého váhového nadprůměru. Tato váha ve své podstatě nic nemusí znamenat, pomyslete však na to, že při neustálém stěhování stroje třeba na chatu to nemusí být úplně pohodlné. 

Odolné tělo sekačky v sobě ukrývá nádrž, která pojme až 1,5 l paliva, v tomto případě benzínu. Žací ústrojí je složeno z nožů, které mají záběr sečení 46 cm. Tyto dva parametry, ještě společně s objemem koše, ve kterém se hromadí posečená tráva, naznačují, že je sekačka ideální pro plochy do 1000 m2, v tomto případě sám výrobce uvádí, že je sekačka vhodná pro plochy o 800 m2. To je plocha pozemku průměrného rodinného domku. Zajímat by vás měl ale také výkon sekačky. Ten je víceméně průměrný, dosahuje 3,7 kW. Obecně čím vyšší, tím lepší, sekačka tak může mít potíže s vyšším porostem nebo některými druhy trav, v rámci srovnání však ale nejde, jak jsme již naznačili, o zdaleka nejnižší hodnotu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce VeGA 33 % VeGA, 17 % AL-KO, 8 % Fieldmann, 8 % Weibang, 8 % Riwall, 8 % Hecht, 8 % Dolmar, 8 % Stiga
Typ pohonu  Benzínová 100 % Benzínová
Materiál šasi  kov 92 % ocel, 8 % kov
Výkon (kW)  3,7 3,04
Pro sečné plochy (v m^2)  800 975,00
Šířka záběru (mm)  460 474,17
Objem nádrže (l)  1,5 1,25
Objem koše (l)  70 62,50
Hmotnost (kg)  33 32,68
Rychlost pojezdu (km/h)  4 3,94
Vlastní pojezd  ANO 100 % ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

U sekačky není důležité jen to, z čeho je a co skrývá pod pláštěm, zajímavé jsou někdy i funkce, kterými stroj disponuje. Sekačka VeGA 46 v rámci funkcí nezklamala a nabízí uživatelům jak standardní funkce, tak i něco navíc. Mezi ty běžné, které měly všechny sekačky z našeho srovnávacího testu, patří měkčená rukojeť – ano, není to tak úplně funkce, která by příliš ovlivnila kvalitu sečení, ale je to velmi příjemný bonus pro vaše ruce; dále potom zadní výhoz a možnost nastavit výšku sečení trávy. 

Další funkce, které neměly vždy všechny hodnocené sekačky, samotné sečení příliš neovlivní, pro někoho mohou být ale důležité. Například ovládací panel velmi usnadní programování sekačky a obsluhu programů a funkcí, není tedy nutné sekačku nestále manuálně upravovat, to jistě ocení starší lidé, nebo třeba ženy. Funkci mulčování má sekačka také, to je funkce, která zajišťuje jemné posekání trávy a její opětovné rozhození po pozemku, čímž se tráva přirozeně pohnojí. Možnost bočního výhozu je potom benefitem k tomu zadnímu. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládací panel na rukojeti  ANO 58 % ANO, 42 % NE
Měkčená rukojeť  ANO 100 % ANO
Mulčování  ANO 83 % ANO, 17 % NE
Zadní výhoz  ANO 100 % ANO
Boční výhoz  ANO 67 % ANO, 33 % NE
Nastavení výšky sekání  ANO 100 % ANO
Elektronické zapalování  NE 100 % NE

Hodnocení dalších uživatelů

Sekačku VeGA 46 HWXV již mělo možnost vyzkoušet více než sto uživatelů, kteří ji téměř jednohlasně hodnotí jako spolehlivý stroj, který splňuje vše, co by splňovat měl. Dle některých dokonce předčil očekávání a na to, že jde o benzínovou sekačku s průměrným výkonem zvládá vyšší trávu i menší svah. Někteří však upozorňují i na to, že pro úplného nováčka ve světě sekaček může mít právě tato ne zcela dostačující manuál, to je ale individuální názor a v případě neznalosti některých termínů se na ně lze doptat na internetových fórech či u prodejce/výrobce.

Naše hodnocení a závěr

Značka sekaček VeGA má v našem srovnávacím testu z června 2017 široké zastoupení, což svědčí o kvalitě a oblíbenosti u zákazníků. Model VeGA 46 nezklame ani náročnější majitele, má všechny důležité prvky, funkce a dokonce i něco navíc, což v každém případě potěší a jen ulehčí práci. Pokud byste potřebovali však stroj na větší plochy, doporučujeme například sekačku stejného výrobcVeGA 51 HWXV 6in1.

Datum:
Produkt: VeGA 46 HWXV
Hodnocení: 78,5 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test