Recenze a porovnání sekačky VeGA 46 HWXV | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání VeGA 46 HWXV

75,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Benzínové sekačky

Klady

  • Slušné parametry za dobrou cenu
  • Velký sběrný koš
  • Objemná benzínová nádrž

Zápory

  • Vysoká minimální výška sečení
  • Některé komponenty z neodolného materiálu
7 100 Kč Orientační cena

Základní údaje

I benzínová sekačka VeGA 46 HWXV spadá svým mechanismem sečení do kategorie rotačních, jde o nejčastější způsob zkracování trávníku. Jedná se o středně velký model s šířkou záběru 46 centimetrů a vzhledem k výkonu okolo 2,6 kW a objemu sběrného koše 70 litrů je daný model vhodný pro plochy okolo 800 metrů čtverečních. Čtyřkoňový motor s ručním startérem má 3060 otáček za minutu a jeho objem je 139 kubických centimetrů. Potěší poměrně velká nádrž, do které se vejde až 1,5 litru paliva. Nechybí samozřejmě ani pojezd s rychlostí 4 km/h.

Co se týče nastavení výšky sečení, uživatel si může zvolit od 3 do 8 centimetrů, bohužel výrobce neuvádí, kolik je na sekačce výškových stupňů. Různé sekačky nabízejí i nižší základní výšku 2 cm. Velikost koleček je slušná, přední mají v průměru 18 a zadní 25,5 centimetrů.

Samozřejmostí je prakticky u všech benzínových sekaček ocelová konstrukce podvozku, což se ale automaticky pojí také s vyšší hmotností stroje. U tohoto modelu je celková váha 33 kilogramů, což je ​ve srovnání s konkurencí průměr.

Parametr Tento produkt
Výrobce

VeGA

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

46

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

30-80

Určení pro sečnou plochu (m2)

800

Pojezd

Ano

Maximální rychlost pojezdu (km/h)

4

Výkon motoru

4 HP/2,6 kW

Otáčky motoru (ot./min)

3 060

Objem motoru (ccm)

139

Objem nádrže (l)

1,5

Průměr kol přední/zadní (mm)

180/255

Startování

Ruční

Objem sběrného koše (l)

70

Hmotnost (kg)

33

Materiál šasi

Ocel

Funkce

Benzínové sekačky se standardně pyšní velkým množstvím funkcí a ani v případě zahradního pomocníka od společnosti VeGA nejde o výjimku. Najdeme zde boční a zadní výhoz a také funkci mulčování. To je velmi užitečný způsob hnojení čerstvě posekaného trávníku, na který jsou ze sekačky zpět vyhazovány malé kousíčky trávy, které poté zelenému porostu dodávají živiny. Na modelu najdeme i měkčenou rukojeť s ergonomickým tvarováním, u níž jsou i důležité ovládací prvky.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ano

Boční výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Rotační benzínová sekačka VeGA 46 HWXV je slušně vybavená, má velký 70l sběrný koš a k tomu i nadstandardně objemnou palivovou nádrž, kam se vejde 1,5 litru paliva. Motor je co se týče výkonu průměrný, stroj je s šířkou sečení 46 cm vhodný pro plochy okolo 800 m2. Nevýhodou je například příliš vysoká minimální výška sečení, která je 3 cm. Některé sekačky totiž nabízejí i 2 cm pro opravdu nízký střih, což někteří zákazníci vyžadují.

Pokud toužíte po sekačce s podobnými parametry a nižší výškou sečení, zkuste si přečíst recenzi na benzínovou sekačku Weibang WB 455 SC 6in1.

7 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: VeGA 46 HWXV | Hodnocení: 75,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze VeGA 46 HWXV

VeGA 46 HWXV

7 100 Kč Orientační cena