Recenze a test Weibang WB 455 SC 6in1

Hodnocení:

77,6 %

Klady:

Výkon

Funkce

Zápory:

Hmotnost

8 400 Kč
orientační cena

Hodnocení sekání a obsluhy
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,6 8,6 77,6 %

Souhrnné údaje 

Benzínová sekačka Weibang WB 455 SC 6in1 má tělo z ocele, čemuž nasvědčuje i nadprůměrná hmotnost 37 kg. Je na místě, abyste zvážili, zda se sekačkou potřebujete nějak více manipulovat a převážet ji, v takovém případě je hmotnost klíčová. Objem nádrže určuje, kolik paliva můžete naráz do nádrže dát. V tomto případě má sekačka 1,5 litrovou nádrž, což je dostačující nadprůměr všech sekaček, které jsme v červnu 2017 hodnotili. Zajímat vás bude jistě také objem koše, který je v tomto případě pojme 65 l posečené trávy, což oceníte v případě, že máte větší zahradu, nebudete totiž muset koš neustále vyprazdňovat. 

Podle parametrů výše zmíněných lze sekačku zařadit do kategorie těch, které se hodí pro větší plochy, výrobcem je určena jako ideální pro plochy do 800 m2. Takovou plochu sekačka hravě zvládne i díky výkonu 4,35 Kw, což je v našem srovnání jedna z nejvyšších hodnost. Průměr všech sekaček totiž dosahuje jen 3,19 kW. A protože platí čím větší plocha, tím vyšší výkon pořiďte, lze vidět že tento konkrétní poměr je u sekačky Weibang zcela dostačující. I šířka záběru odpovídá tomu, pro jakou sečnou plochu je určena, nože posečou naráz plochu o 46 cm. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Weibang 33 % VeGA, 17 % AL-KO, 8 % Fieldmann, 8 % Weibang, 8 % Riwall, 8 % Hecht, 8 % Dolmar, 8 % Stiga
Typ pohonu  Benzínová 100 % Benzínová
Materiál šasi  ocel 92 % ocel, 8 % kov
Výkon (kW)  4,35 3,04
Pro sečné plochy (v m^2)  800 975,00
Šířka záběru (mm)  460 474,17
Objem nádrže (l)  1,5 1,25
Objem koše (l)  65 62,50
Hmotnost (kg)  37 32,68
Rychlost pojezdu (km/h)  4,4 3,94
Vlastní pojezd  ANO 100 % ANO

Hodnocení funkcí a vybavení

V kategorii funkcí sekačka Weibang nepostrádá nic, nicméně jak můžete vidět v tabulce níže, mnoho funkcí je u sekaček v našem srovnávacím testu samozřejmostí. Mezi ně patří měkčená rukojeť, která uleví vašim rukám při delším sekání; zadní výhoz a nastavení výšky sekání. 

Jako samozřejmost se potom nepovažuje ovládací panel usnadňující nastavování sekačky bez nutnosti manipulace se samotnou sekačkou, v našem porovnání je měla polovina hodnocených sekaček. Další funkcí, kterou v době vzniku srovnání neměly všechny recenzované sekačky, přesto jej mají téměř všechny, je mulčování, což je program umožňující rozhození jemně posečené trávy zpět na trávník, čímž se zajišťuje přirozené hnojení.​ Posledním programem je boční výhoz. Zadní mají všechny, boční ale jen o něco více, než polovina sekaček z testu. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládací panel na rukojeti  ANO 58 % ANO, 42 % NE
Měkčená rukojeť  ANO 100 % ANO
Mulčování  ANO 83 % ANO, 17 % NE
Zadní výhoz  ANO 100 % ANO
Boční výhoz  ANO 67 % ANO, 33 % NE
Nastavení výšky sekání  ANO 100 % ANO
Elektronické zapalování  NE 100 % NE

Hodnocení dalších uživatelů

Se sekačkou Weibang má zkušenost pár desítek dlouhodobých i krátkodobých uživatelů, kteří se shodují na tom, že je sekačka snadno ovladatelná, zejména startování je velmi jednoduché. Oceňují konstrukci, která je bytelná. Co vidí jako problém, je malý koš, který nezvládne velmi velké zahrady, s tím je ale při výběru potřeba počítat a proto tento názor nebereme jako zcela relevantní, lze o subjektivní pohled. Co naopak ale chválí je fakt, že koš bere všechnu trávu, plní se až na doraz a to i trávou, která je vlhká. 

Naše hodnocení a závěr

Na základě parametrů výše uvedených hodnotíme sekačku Weibang jako skvělou volbu pro zahrady u rodinných domů, kde zvládne kvalitně posekat vcelku velkou rozlohu. Je na vaše zvážení, kolik m2 vše zahrada má. Budete-li se držet našich doporučení, nesetkáte se s tím, že by vám nestačil objem nádrže nebo objem koše. 

Datum:
Produkt: Weibang WB 455 SC 6in1
Hodnocení: 77,6 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test