Recenze a porovnání Weibang WB 455 SC 6in1

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Benzínové sekačky

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Silný motor

Nízká minimální výška sečení

Zápory:

Vysoká hmotnost

8 300 Kč
orientační cena

Základní údaje

Sekačka Weibang WB 455 SC 6in1 je určená spíše pro střední travnaté plochy s rozlohou okolo 800 metrů čtverečních, protože její šířka záběru je průměrných 46 centimetrů. Na trhu se objevují modely s užší i širším záběrem. Jedná se o benzínový stroj s rotačním způsobem sečení. Na první pohled upoutá vysoká deklarovaná síla motoru, která dosahuje na 4,35 kW. S takovou hodnotou se v dané kategorii setkáváme spíš výjimečně. Objem pohonné jednotky je 159 kubických centimetrů a startuje se ručně, stejně jako drtivá většina benzínových sekaček.

Tato sekačka nabízí vhodné hodnoty výšky sečení pro uživatele, kteří chtějí stříhat porost nakrátko. Minimální nastavitelná výška je 2 centimetry, maximální pak 7 centimetrů. Navolení požadované výšky se pak provádí pohodlným způsobem centrálně. S pohybem sekačky pomáhá poměrně rychlý pojezd, jehož maximální rychlost je až 4,4 km/h. Velikost koleček je celkem běžná, vpředu mají průměr 18 a vzadu 22 centimetrů. Sběrný koš o objemu 65 litrů odpovídá jejímu určení pro střední travnaté plochy. Upozorňujeme ale, že hmotnost sekačky není úplně vhodná pro slabší lidi, dosahuje totiž 38 kilogramů, a to je poměrně hodně ve srovnání s dalšími modely těchto zahradních pomocníků.

Parametr Tento produkt
Výrobce Weibang
Typ sekačky  Rotační
Šířka záběru sečení (cm)  46
Nastavení výšky sečení  Ano (centrálně)
Rozsah výšky sečení (mm)  20-70
Počet poloh sečení  7
Určení pro sečnou plochu (m2)  800
Pojezd  Ano
Maximální rychlost pojezdu (km/h)  4,4
Výkon motoru  6 HP/4,35 kW
Otáčky motoru (ot./min)  Neuvedeno
Objem motoru (ccm)  159
Objem nádrže (l)  Neuvedeno
Průměr kol přední/zadní (mm)  180/220
Startování  Ruční
Objem sběrného koše (l)  65
Hmotnost (kg)  38
Hlučnost (dB)  Neuvedeno
Materiál šasi  Ocel

Funkce

S touto sekačkou můžete volit mezi bočním i zadním výhozem trávy a nechybí ani mulčování. Jedná se tedy o standardní funkční výbavu benzínových sekaček. Mulčování je populární hlavně u lidí, kteří razí přírodní způsob hnojení. Posekaná tráva je při mulčování nasekaná rotačním nožem na jemné kousky a rozhozená zpět na trávník, čímž mu dokáže dokáže předávat část ztracených živin. Častým prvkem sekaček je také měkčená ergonomická rukojeť, která zajistí opravdu příjemnou práci a nebudou vás bolet ruce. Stěžejní ovládací prvky jsou umístěny poblíž.

Parametr Tento produkt
Mulčování  Ano
Boční výhoz  Ano
Zadní výhoz  Ano
Měkčená ergonomická rukojeť  Ano
Ovládání u rukojeti  Ano

Naše hodnocení a závěr

Benzínová sekačka Weibang WB 455 SC 6in1 patří mezi cenově dražší modely, na oplátku ale nabízí široké funkční vybavení a předností je i velmi silný motor, který dosahuje až 4,35 kW. Záběr sečení je spíš průměrný 46 cm a i díky 65l objemu sběrného koše se tento produkt hodí pro zahrady s rozlohou okolo 800 m2. Výhodou je i nízká minimální výška sečení, která je 2 cm, maximum je 7 cm a v rozsahu volíte mezi 7 stupni. Co se týče negativních stránek, musíme zmínit vysokou hmotnost 38 kg, která bude při manipulaci překážkou hlavně fyzicky slabším uživatelům. 

Jestli hledáte sekačku pro větší rozlohu, například výrazně přes 1 000 m2, doporučujeme vám model Stiga Combi 55 SVQ H, který si s takovou plochou poradí. Připravte se ale také na vyšší pořizovací náklady.

Další recenze

Kompletní porovnání