Menu

Recenze a porovnání Weibang WB 455 SC 6in1

v kategorii Benzínové sekačky

Klady a zápory

  • Silný motor
  • Nízká minimální výška sečení
  • Vysoká hmotnost
8 300 Kč Orientační cena

Základní údaje

Sekačka Weibang WB 455 SC 6in1 je určená spíše pro střední travnaté plochy s rozlohou okolo 800 metrů čtverečních, protože její šířka záběru je průměrných 46 centimetrů. Na trhu se objevují modely s užší i širším záběrem. Jedná se o benzínový stroj s rotačním způsobem sečení. Na první pohled upoutá vysoká deklarovaná síla motoru, která dosahuje na 4,35 kW. S takovou hodnotou se v dané kategorii setkáváme spíš výjimečně. Objem pohonné jednotky je 159 kubických centimetrů a startuje se ručně, stejně jako drtivá většina benzínových sekaček.

Tato sekačka nabízí vhodné hodnoty výšky sečení pro uživatele, kteří chtějí stříhat porost nakrátko. Minimální nastavitelná výška je 2 centimetry, maximální pak 7 centimetrů. Navolení požadované výšky se pak provádí pohodlným způsobem centrálně. S pohybem sekačky pomáhá poměrně rychlý pojezd, jehož maximální rychlost je až 4,4 km/h. Velikost koleček je celkem běžná, vpředu mají průměr 18 a vzadu 22 centimetrů. Sběrný koš o objemu 65 litrů odpovídá jejímu určení pro střední travnaté plochy. Upozorňujeme ale, že hmotnost sekačky není úplně vhodná pro slabší lidi, dosahuje totiž 38 kilogramů, a to je poměrně hodně ve srovnání s dalšími modely těchto zahradních pomocníků.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Weibang

Typ sekačky

Rotační

Šířka záběru sečení (cm)

46

Nastavení výšky sečení

Ano (centrálně)

Rozsah výšky sečení (mm)

20-70

Počet výškových poloh sečení

7

Určení pro sečnou plochu (m2)

800

Pojezd

Ano

Maximální rychlost pojezdu (km/h)

4,4

Výkon motoru

6 HP/4,35 kW

Objem motoru (ccm)

159

Průměr kol přední/zadní (mm)

180/220

Startování

Ruční

Objem sběrného koše (l)

65

Hmotnost (kg)

38

Materiál šasi

Ocel

Funkce

S touto sekačkou můžete volit mezi bočním i zadním výhozem trávy a nechybí ani mulčování. Jedná se tedy o standardní funkční výbavu benzínových sekaček. Mulčování je populární hlavně u lidí, kteří razí přírodní způsob hnojení. Posekaná tráva je při mulčování nasekaná rotačním nožem na jemné kousky a rozhozená zpět na trávník, čímž mu dokáže dokáže předávat část ztracených živin. Častým prvkem sekaček je také měkčená ergonomická rukojeť, která zajistí opravdu příjemnou práci a nebudou vás bolet ruce. Stěžejní ovládací prvky jsou umístěny poblíž.

Parametr Tento produkt
Mulčování

Ano

Boční výhoz

Ano

Měkčená ergonomická rukojeť

Ano

Ovládání u rukojeti

Ano

Naše hodnocení a závěr

Benzínová sekačka Weibang WB 455 SC 6in1 patří mezi cenově dražší modely, na oplátku ale nabízí široké funkční vybavení a předností je i velmi silný motor, který dosahuje až 4,35 kW. Záběr sečení je spíš průměrný 46 cm a i díky 65l objemu sběrného koše se tento produkt hodí pro zahrady s rozlohou okolo 800 m2. Výhodou je i nízká minimální výška sečení, která je 2 cm, maximum je 7 cm a v rozsahu volíte mezi 7 stupni. Co se týče negativních stránek, musíme zmínit vysokou hmotnost 38 kg, která bude při manipulaci překážkou hlavně fyzicky slabším uživatelům.

Jestli hledáte sekačku pro větší rozlohu, například výrazně přes 1 000 m2, doporučujeme vám model Stiga Combi 55 SVQ H, který si s takovou plochou poradí. Připravte se ale také na vyšší pořizovací náklady.

8 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Weibang WB 455 SC 6in1
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technicky zaměřeným tématům. V článku vám například vysvětlí, proč jsou vřetenové sekačky lepší pro kvalitu trávníku a jaké mají výhody sekačky rotační. Jeho recenze najdete také například u aku vrtaček či štípačů dřeva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Weibang WB 455 SC 6in1

Weibang WB 455 SC 6in1

8 300 Kč Orientační cena