Menu

Sencor SSS 3800 – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Partyboxy

Klady

  • Připojení Bluetooth či AUX
  • Lze připojit až 2 mikrofony
  • Má celkem 4 reproduktory
  • Výdrž až na 10 hodin
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Ne pro venkovní akce
  • Základní provedení
  • Nemá slot pro SD kartu
  • Nekryté reproduktory
3 000 Kč Orientační cena

Charakteristika

Partybox Sencor SSS 3800 je jedním z cenově nejdostupnějších modelů na trhu. Představuje vhodnou volbu zejména pro ty, kteří hledají párty reproduktor pro domácí použití, není totiž vybavený žádnou zvýšenou odolností a do venkovního prostředí se nehodí. Při domácí party či oslavě však zajistí také vizuální efekty a na baterii vydrží až 10 hodin v provozu.

Základní parametry

Díky své nízké ceně je partybox Sencor SSS 3800 jednou z nejdostupnějších možností na trhu. Nabídne adekvátní výkon 60 W, kdy se o ozvučení starají hned 4 reproduktory (2 středové a 2 výškové), což přitom u mnohé konkurence nenajdete. Výkon je dostačující pro menší akce, při kterých ovšem partybox vynikne díky svým vizuálním efektům s blikajícími režimy. Pozor ovšem na to, že skrze absenci zvýšené odolnosti je vhodný jen pro vnitřní použití.

Možnosti připojení

Výhodou tohoto partyboxu je možnost připojit telefon či jiný přehrávač hned dvěma způsoby, a to buďto přes bezdrátovou technologii Bluetooth, nebo prostřednictvím kabelu s konektorem AUX pro případy. Navíc na horní straně reproduktoru najdete spoustu konektorů pro připojení periferních zařízení.

Oproti leckdy i dražší konkurenci partybox umožňuje připojit hned 2 mikrofony s 6,3mm Jack konektory, což oceníte nejen při karaoke, ale třeba i moderování společného večeru s rodinou či přáteli. Jeden mikrofon je navíc součástí balení, čímž vám partybox ušetří i další náklady.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Z hodnocení uživatelů je patrná poměrně vysoká spokojenost. V době psaní této recenze (únor 2023) partybox sklízí krásný 89% průměr všech hodnocení na portále heureka.cz, což je vzhledem k jeho ceně relevantní. Uživatelé obvykle oceňují nízkou cenu, vzhledem ke které se jim dostalo odpovídající kvality zvuku a zpracování. Pozitivně často hodnotí možnosti připojení a také mikrofon v balení, který ušetří další náklady.

Najde se ale i několik negativních ohlasů. Nejčastěji se uživatelům nelíbí nekryté membrány reproduktorů, skrze což je partybox náchylnější k poničení. Někteří pak také zmiňují slabší příjem signálu rádia, kdy musí být anténa umístěna vpředu, jinak zvuk šumí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Zajímavostí s ohledem na nízkou pořizovací cenu je v tomto případě mikrofon, která je součástí balení a můžete si s ním užít spoustu zábavy při karaoke či moderování přátelského kvízu. Partybox sice neuchvátí svým výkonem, za to alespoň nabídne možnost využití až pěti předvoleb ekvalizéru nebo aktivovat režim s posílenými basy. Tyto funkce jsou dnes u moderních partyboxů samozřejmostí.

Oproti levným konkurenčním modelům však Sencor nabídne zajímavé vizuální efekty. Může se totiž pochlubit světelnými diodami hned v sedmi barvách pro podmanivou vizuální show. Ta se sice nestylizuje podle charakteru hudby, ale vybírat ji můžete z pěti režimů podle aktuální nálady. Zajímavostí je také digitální displej na horní straně, na němž uvidíte navolené funkce.

Záporem oproti konkurenčním výrobkům je zde absence jakékoliv zvýšené odolnosti, proto se tento partybox nehodí pro venkovní účely. Nevýhodou jsou také nekryté membrány reproduktorů, které by děti mohly snadno prokopnout a také absence slotu SD karty.

Porovnání s alternativami

Chcete-li si prohlédnout vhodnou alternativu k partyboxu Sencor SSS 3800, můžeme vám doporučit například Gogen BPS 686. Lze sehnat za přibližně stejnou cenu a nabízí srovnatelné parametry – výkon až 60 W, zajímavé vizuální efekty, přednastavené ekvalizéry či mikrofon jako součást balení. Nenáročné uživatele s omezeným finančním rozpočtem, kteří hledají model vhodný i do venkovního prostředí, pak jistě potěší také partybox Niceboy Party Boy 2. Je sice o něco dražší, ovšem stále se vejdete do cca 5 000 Kč.

Závěrečné shrnutí

Partybox Sencor SSS 3800 na trhu vyniká svou nízkou cenou a dobrou vybaveností. V balení mu nechybí mikrofon, se kterým můžete pořádat karaoke či moderovat společenské akce. Výhodou navíc je, že k němu můžete připojit hned 2 mikrofony současně, což mnohá konkurence neumožňuje. Je tak dobrou volbou pro vnitřní akce, které ozvučí hned 4 reproduktory s celkovým RMS výkonem 60 W, což je v této cenové relaci průměrná hodnota.

Parametr Tento produkt
Značka / výrobce

Sencor

Výkon (W)

60

Frekvence (Hz)

40 až 15 000

Bluetooth

Bluetooth 2.1

USB

Ano

Slot na SD kartu

Ne

Připojení mikrofonu

Ano

Osvětlení či vizuální efekty

Ano

Odolnost

Žádná

Výdrž baterie (h)

10

Rozměry (v × š × h cm)

59,5 × 25,9 × 27,2

Hmotnost (kg)

7,1

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SSS 3800 | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka již řadu zkušeností se srovnáváním produktů, které zúručuje také u tématu partyboxů. Při své práci využívá výsledky uživatelských i odborných recenzí, na základě kterých pro vás vybírá ty nejlepší produkty. Zohledňuje přitom potřeby různých cílových skupin, a tak dokáže nabídnout adekvátní řešení pro náročné i nenáročné uživatele, laiky i hudební nadšence.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SSS 3800

Sencor SSS 3800

3 000 Kč Orientační cena