Recenze Sodastream Terra - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sodastream Terra

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Výrobníky sody

Klady

  • Rychlé uchycení lahve
  • Příznivá cena
  • Nastavitelná perlivost
  • Bez potřeby el. připojení
  • Vynikající recenze

Zápory

  • Pouze na bombičky CQC
  • Lesklá konstrukce
1 500 Kč Orientační cena

Sodastream Terra je výrobník sody od velmi populárního výrobce. Jedná se o cenově nejdostupnější model na trhu, čímž zaujme nenáročné uživatele a všechny, kteří netouží po moderních technologiích.

Základní charakteristiky

Výrobník sody Sodastream Terra se vyznačuje svou nízkou cenou, se kterou patří mezi nejlevnější produkty na trhu. Jedná se však o model velmi populárního a oblíbeného výrobce, což je do jisté míry zárukou kvality. Navíc má tu výhodu, že je velmi dobře dostupný a snadno k němu seženete i potřebné příslušenství. K dostání jsou nejen náhradní lahve či sady lahví, ale především plynové bombičky, které je navíc možné doplňovat.

Nemusíte tak vždy kupovat poměrně drahou novou bombičku, stačí zajít na oficiální sběrné místo, kde vám ji vymění za plnou a zaplatíte jen cenu náplně. Výhodou je snadné upevnění lahve pomocí rychloupínacího systému, kterou tak stačí pouze nacvaknout, což je výhodou oproti šroubovacím systémům.

Lahev na nápoj má optimální velikost 1 litr, což je zároveň nejběžnější hodnota. Vyměnitelná plynová bombička má kapacitu až na 80 litrů nápoje, což je jedna z nejlepších hodnot na trhu. S cenou za jeden litr perlivé vody se tak dostanete i na 2,57 Kč.

Ovládání a výroba nápoje

V tomto případě se jedná o mechanický výrobník sody, přičemž tyto modely na trhu převládají. Má to tu výhodu, že k výrobě perlivého nápoje nepotřebujete elektrickou energii, což je nejen ekologické, ale zároveň tento fakt snižuje provozní náklady. I přesto je zde možné nastavit si perlivost vody, a to pomocí manuálního tlačítka – k dispozici máte celkem tři různé intenzity sycení. V tom se model Sodastream Terra liší od některých konkurentů, kde je možné nastavit si sycení libovolně počtem stlačení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sodastream

Typ

Mechanický

Režimy perlivosti

3

Materiál těla

Plast

Systém uchycení lahve

Automatický rychloupínací

Materiál lahve

Plast bez BPA

Uzávěr lahve

Hermetický

Objem lahve (l)

1

Cena nové bombičky (Kč)

850

Možnost výměny prázdné bombičky za plnou

Ano (cca 230 Kč)

Cena za 1 l perlivé vody (Kč)

Od 2,99

Šířka (cm)

13,5

Výška (cm)

42,8

Hloubka (cm)

19,5

Hmotnost (kg)

2,5

Opakovaně použitelná nápojová lahev

Ano

Bombička s CO2 plynem

Ano

Kapacita bombičky (l)

80

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze se jedná o velmi oblíbený produkt, který se nejen na portále heureka.cz drží v předních příčkách a patří mezi nejprodávanější. Vysoká míra oblíbenosti je nicméně jeden z důvodů, proč jsme produkt zařadili do našeho srovnání. Uživatelé si chválí příznivou cenu a možnost vyrábět si doma perlivou vodu za zlomek ceny vody balené. Kladně hodnotí také rychlost samotné přípravy nápoje díky systému uchycení a možnost mýt lahve v myčce nádobí.

Na druhou stranu se najde i několik negativních komentářů. Některé z nich se týkají lesklého povrchu konstrukce, na které jsou kvůli tomu hned vidět veškeré otisky a je také náchylná k poškrábání. Někteří uživatelé pak zmiňují fakt, že hrozí přesycení nápoje, který poté vystříkne – to je ovšem běžný jev, ke kterému může při používání výrobníku sody dojít.

 

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jednou z hlavních předností tohoto modelu je příznivá cena, se kterou se v době psaní recenze řadí k nejlevnějším. I přesto se však dá říct, že se jedná o kvalitní výrobek, za kterým stojí populární výrobce. Pozitivně hodnotíme fakt, že jde o mechanický výrobník sody, který ke svému provozu nepotřebuje elektrickou energii. To pomáhá šetřit provozní náklady a jen přispívá větší ekologii výrobku.

Negativně hodnotíme fakt, že se jedná o novinku této značky a je potřeba dávat pozor na kompatibilní bombičky. Starší modely totiž využívají jiný typ bombiček. Dle recenzí je nutné také zmínit, že má výrobník sody lesklou konstrukci, na které jdou vidět otisky prstů, což může být pro někoho na obtíž.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li alternativu k výrobníku sody Sodastream Terra od stejné značky, pak máte na výběr spoustu různých modelů. Uživatele, kteří cílí především na atraktivní design a hledají něco jedinečného, by mohl zaujmout například model SodaStream ART, který je jediný svého druhu na trhu. Disponuje totiž mechanickou páčkou, kterou je možné navolit si intenzitu perlivosti nápoje. Atraktivním řešením do moderní domácnosti je také SodaStream Spirit One Touch Black, což je elektrický model, který se ovládá pomocí tlačítek.

Závěrečné shrnutí

Výrobník sody Sodastream Terra cílí především na nenáročné uživatele, kteří hledají základní model a nepožadují moderní technologie ani jiné vychytávky. Tato varianta zaujme především svou nízkou cenou, se kterou patří mezi nejlevnější výrobníky sody na trhu. I přesto však nabízí volitelnou intenzitu sycení ve třech stupních, takže si můžete nápoj přizpůsobit podle vašich preferencí.

Oproti vybrané konkurenci se pak liší i snadnějším uchycením lahve, kterou zde stačí pouze nacvaknout. Za výhodu považujeme také to, že je součástí balení jak samotná lahev o objemu 1 litr, tak i plynová bombička, která u konkurence leckdy chybí. Plusové body přičítáme také možnosti bombičku vyměnit za plnou na oficiálních sběrných místech po celé ČR, díky čemuž ušetříte několik set korun za každé doplnění.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sodastream Terra | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se v naší redakci zabývá domácími spotřebiči a pomocníky do kuchyně. Ujala se proto i tématu výrobníků sody, které vám v dnešním srovnání představí. Poradí například, jak vybrat vhodný sodovkovač pro domácí i komerční využití a na které parametry se při nákupu vyplatí zaměřit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Sodastream Terra

Sodastream Terra

1 500 Kč Orientační cena