Menu

Sonos Arc – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Soundbary nad 6 tisíc korun

Klady

  • Špičkový zvuk
  • Kvalita zpracování
  • Rychlé zprovoznění
  • Přívětivá aplikace
  • Pěkný design

Zápory

  • Vyšší pořizovací cena
  • Dražší doplňky
  • Zprovoznění Dolby Atmos
22 200 Kč Orientační cena

Sonos Arc je prémiový soundbar, který zaručuje opravdu kvalitní zvuk v celé místnosti, kde bude umístěn. Na druhou stranu se nejedná o nejlevnější zařízení na trhu, přičemž navíc není opatřeno subwooferem. Pokud vám tedy nebudou stačit basy samotného soundbaru, budete se muset zaměřit na další rozšíření, které ještě zvyšuje finanční náročnost.

Základní charakteristiky

Soundbar Sonos Arc zajišťuje špičkový zvuk i pro náročné uživatele. Vybaven je standardní technologií Dolby Atmos pro 3D zvuk, nicméně navíc disponuje hned osmi středobasovými eliptickými převodníky, třemi tweetery (zajišťují kvalitní výšky) a 11 výkonnými digitálními zesilovači třídy D. Navíc vytváří pět fázovaných kanálů, jež zaručují zvuk ze všech směrů. Daný model umožňuje i připojení skrze Wi-Fi a ethernet, stejně jako ovládání pomocí hlasu.

Sonos Arc zaručuje jednoduché nastavení, které zahrnuje pouze připojení kabelu k televizoru. Praktická je rovněž aplikace Sonos App2, jež funguje velmi dobře, přičemž lze využít i Apple AirPlay 2 (umožňuje bezdrátové streamování videa, zvuku a fotografií z Apple zařízení). Tento soundbar navíc vypadá velmi dobře. Jeho možnosti lze přitom rozšířit nákupem subwooferu Sonos Sub, případně reproduktorů Sonos One či Sonos Five.

Parametr Tento produkt
Počet kanálů

5.0

Počet fyzických kusů

1 (lišta)

Subwoofer

Ne

Dolby Atmos/DTS:X

Ano (Dolby Atmos)

HDMI (ARC/CEC)

Ano (eARC)

Wi-Fi

Ano

Bluetooth

Ne

Další konektory

Ne

Chytrý asistent

Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri

Další funkce

Speech Enhancement, Sonos App2, AirPlay 2, noční režim

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé hodnotí u Sonos Arc kladně špičkový zvuk, a to jak u filmů, tak při poslechu hudby. Kvitováno je rovněž rychlé a snadné zprovoznění, velmi dobře fungující aplikace nebo pěkný design. Dle mnohých jedinců navíc hraje skvěle i bez dodatečného subwooferu a reproduktorů. Za negativum je naopak považována vyšší cena i dražší držák na zeď. Někteří uživatelé měli navíc jisté potíže se zprovozněním technologie Dolby Atmos, to však neplatí obecně.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Sonos Arc patří mezi nejlepší soundbary dneška. Zaujme vysoce kvalitním zpracováním i špičkovým zvukem při sledování filmů nebo poslechu hudby. Jeho zprovoznění je navíc velmi jednoduché (byť měli někteří uživatelé jisté potíže se zprovozněním Dolby Atmos). Zařízení zaujme i přívětivou aplikací, hlasovým ovládáním a zajímavým designem. Při jeho pořízení ovšem budete muset počítat s vyšší cenou, což platí i pro případná rozšíření.

Porovnání s alternativami

Recenzovaný produkt je pouze jedním z oblíbených soundbarů od americké značky Sonos. Mezi další top zařízení patří např. model Sonos Beam, který představuje velmi vhodné řešení v poměru kvalita/cena. Pokud byste hledali špičkový soundbar v stejné cenové kategorii jako Sonos Arc, doporučit vám můžeme např. Samsung HW-Q990C, který ovšem kromě samotné lišty obsahuje rovněž subwoofer a reproduktory.

Závěrečné shrnutí

Soundbar Sonos Arc zaručuje kvalitní zpracování a špičkový zvuk, a to v jediném fyzickém kusu. Nebudete tedy potřebovat žádné další vybavení, byť máte kompatibilní zařízení k dispozici (viz výše). Pokud v každém případě hledáte vynikající zvukovou lištu, která se navíc snadno instaluje a vypadá designově zajímavě, aktuálně byste jen těžko hledali lepší řešení. Budete ovšem muset počítat s poněkud vyšší pořizovací cenou.

22 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sonos Arc | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sonos Arc

Sonos Arc

22 200 Kč Orientační cena