Menu

Recenze a srovnání Huawei Mediapad T5 10.1 Wi-Fi 3GB/32GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 5 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2020

78,8 % Celkové hodnocení
  • Velký displej
  • Konstrukce
  • Větší operační paměť
  • Slabý fotoaparát
  • Malá kapacita úložiště
  • Micro USB kabel
3 900 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Tablet Mediapad T5 je zařízení určené hlavně pro zákazníky požadující bezproblémovou funkčnost a dostatečný výkon za přijatelnou cenu. Ačkoliv vám pravděpodobně svojí vybaveností nevyrazí dech, bude stačit pro základní úkony a může se z něj stát šikovný pomocník.

Zařízení je zajímavé zejména solidní kvalitou zobrazení. Rozlišení 1920 x 1200 pixelů IPS displeje přináší jemnost 224 pixelů na palec. Tahle hodnota je v cenové hladině do 5 000 Kč průměrná až nadprůměrná. Pokud se však na tablet budete koukat příliš zblízka, rozeznáte jednotlivé pixely. 

Tablet je poměrně tenký, lehký a kompaktní, takže vzhledem k pořizovací ceně jeho konstrukční kvality nelze hodnotit jinak než pozitivně. Baterie přinese kapacitu 5 100 mAh. Výrobce sice výdrž zařízení neuvádí, při šetrnějším využití však počítejte maximálně s jednodenním provozem. K nabíječce tablet připojíte prostřednictvím micro USB konektoru.

Parametr Tento produkt
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka (") 10,1
Rozlišení displeje (px) 1920 x 1200
Jemnost displeje 224
Kapacita baterie 5 100
Připojení micro USB
Jack 3,5 mm Ano
SIM karta Ano
Navigační systémy GPS, Glonass, Beidou
NFC Ne

Technické parametry

O výkon tabletu Huawei se stará starší procesor Kirin 659 s osmi jádry s maximální frekvencí 2,36 GHz. V kombinaci se 3 GB operační paměti RAM je k dispozici dostatek výkonu i pro středně náročné aplikace a méně náročné hry. Výkon pro náročné hry však od tabletu neočekávejte. Kapacita úložiště 32 GB je v této kategorii běžná, potěší možnost jeho rozšíření pomocí SD karty až o 256 GB.

Jak tomu bývá u tabletu z nižších cenových kategorií zvykem, fotoaparát je zde spíše do počtu a slouží pouze k základním záznamovým účelům. Pětimegapixelový snímač vás jistojistě neoslní, ale na druhou stranu se nejedná v porovnání s konkurencí o žádnou výraznější slabinu. Kvalitní fotografie totiž devízou nejnižší cenové kategorie rozhodně nejsou.

Softwarově je tablet vybaven operačním systémem Android 8, což je v záplavě velmi starých operačních systémů tabletů z nižších cenových kategorií poměrně pozitivní. Tablet navíc disponuje i vlastní nadstavbou a celkově běží systém na zařízení obstojně a bez výrazných problémů. Velké množství simultánně spuštěných aplikací může způsobit zasekávání, to však souvisí spíše s velikostí operační paměti a platí to pro všechny tablety v kategorii. K dispozici je GPS, slot pro SIM kartu a konektor jack 3,5 mm pro sluchátka.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém Android 8.0
Procesor Kirin 659
Počet jader procesoru 8
Frekvence procesoru (GHz) 2,36
Operační paměť (RAM) 2
Velikost úložiště (GB) 16
SD karta Max. 256 GB
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 5

Závěr

Tablet Mediapad T5 je zařízením, které cílí na všechny zákazníky poptávající funkční zařízení za nízkou cenu. V kategorii do 5 tisíc těžko budete hledat extrémně výkonné tablety, ale pokud si vystačíte s málem, Mediapad T5 vás rozhodně nezklame. Mimo základních aplikací poslouží zejména jako poměrně kvalitní „zobrazovadlo“ určené pro multimediální zábavu. Potěšit může slot pro SIM kartu. Mezi slabiny patří menší kapacita baterie, starší konektor micro USB a fotoaparát.

Hledáte-li tablet určený k multimediální zábavě a zejména přehrávání filmů, můžeme vám doporučit například Lenovo Yoga Smart Tab 10 ZA3V0054CZ. Tablet disponuje kvalitnějšími reproduktory, které váš prožitek z videí posunou na vyšší úroveň.

3 900 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Huawei Mediapad T5 10.1 Wi-Fi 3GB/32GB | Hodnocení: 78,8 %
Jakub Gulec je v naší redakci redaktorem pro technická témata. Tablety se u nás zabývá rok, ale samotná problematika pro něj není zdaleka novým tématem. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů má v péči notebooky, mobily a další elektroniku, ale také nářadí a zahradní techniku.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Huawei Mediapad T5 10.1 Wi-Fi 3GB/32GB

Huawei Mediapad T5 10.1 Wi-Fi 3GB/32GB

3 900 Kč Orientační cena