Recenze a srovnání Huawei MediaPad T5 10.1

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii tabletů do 5 000 Kč

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Velký displej

Konstrukce

Zápory:

Slabý fotoaparát

Malá kapacita úložiště

5 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Tablet Mediapad T5 je zařízení určené hlavně pro zákazníky požadující bezproblémovou funkčnost a dostatečný výkon za přijatelnou cenu. Ačkoliv vám pravděpodobně svojí vybaveností nevyrazí dech, bude stačit pro základní úkony a může se z něj stát šikovný pomocník.

Jednou z hlavních domén tabletu je jeho zpracování. V podobné cenové kategorii je úhlopříčka 10,1 palců spíše raritou. Rozlišení 1920 x 1200 pixelů navíc přináší slušnou zobrazovací kvalitu a dostatečnou jemnost zobrazení. Tablet je také poměrně tenký, lehký a kompaktní, takže vzhledem k pořizovací ceně jeho konstrukční kvality nelze hodnotit jinak než pozitivně. Baterie přinese kapacitu 5100 mAh, což znamená v reálném provozu výdrž zhruba jednoho dne na plné nabití a tablet se v tomto ohledu řadí k průměru.

Technické parametry

O výkon tabletu Huawei se stará starší procesor Kirin 659 s osmi jádry na frekvenci 2,36 GHz v kombinaci s operační pamětí 2 GB RAM. Ačkoliv se nejedná o variantu, která by vám stačila k provozu náročných aplikací nebo herních titulů, s plynulým chodem systému a základních funkcí si poradí poměrně slušně. Slabinou je naopak kapacita úložiště pouze 16 GB, která je naštěstí rozšiřitelná pomocí vložení SD paměťové karty. Jak tomu bývá u tabletu z nižších cenových kategorií zvykem, fotoaparát je zde spíše do počtu a slouží pouze k základním záznamovým účelům. Pětimegapixelový snímač vás pravděpodobně neoslní, ale na druhou stranu se nejedná v porovnání s konkurencí o žádnou výraznější slabinu.

Softwarově je tablet vybaven operačním systémem Android 8, což je v záplavě velmi starých operačních systémů tabletu z nižších cenových kategorií poměrně pozitivní. Tablet navíc disponuje i vlastní nadstavbou a celkově běží systém na zařízení obstojně a bez výrazných problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru  8
Frekvence procesoru (GHz)  2,36
Operační paměť (RAM)  2
Velikost úložiště (GB)  16
Úhlopříčka (")  10,1
Rozlišení displeje (px)  1920 x 1200
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)  5
Operační systém  Android 8.0

Závěr

Tablet Mediapad T5 je zařízením, které cílí na všechny zákazníky poptávající funkční zařízení za nízkou cenu. V kategorii do 5 tisíc těžko budete hledat extrémně výkonné tablety, ale pokud si vystačíte s málem Mediapad T5 vás rozhodně nezklame. Mezi jeho hlavní silné stránky patří především velká úhlopříčka a celkově kvalitní zpracování. Jako slabiny naopak spatřujeme malou například malou kapacitu úložiště nebo méně kvalitní fotoaparát. Hledáte-li tablet s kvalitnějším fotoaparátem, můžeme vám doporučit například Apple iPad Mini 4.

Další recenze

Kompletní porovnání