Menu

TCL MOVETIME Family Watch 40 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

v kategorii Pro mladší děti

Klady

  • Přesná lokalizace
  • Ověření polohy dítěte
  • Kamera

Zápory

  • Cena
  • Menší displej
  • Průměrná výdrž baterie
2 500 Kč Orientační cena

Hodinky TLC MOVETIME Family Watch 40 jsme kvůli barevnému designu a bezpečnostním funkcím zařadili do kategorie pro menší děti. Díky řadě funkcí, jako je rozvrh hodin, budík, krokoměr nebo spálené kalorie, potěší ale i trochu starší děti. Limitem však je délka řemínku nastavitelná v rozmezí 13,5–20 cm. Oficiální věkové doporučení výrobce je každopádně 3–9 let.

Díky slotu pro SIM kartu lze využívat hodinky k hovorům i SMSkám a prostřednictvím integrované kamery mohou probíhat také videohovory. Nechybí ani lokace s historií polohy a nastavením bezpečných zón, takže budete mít přehled o pohybu dítěte.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V recenzích uživatelé chválí možnost tichého režimu, který děti mohou využít třeba v době vyučování. Někteří recenzenti si stěžují na menší výdrž baterie, z naší zkušenosti je třeba hodinky nabíjet co 3 dny, což je poměrně běžná výdrž u tohoto typu produktu. Záleží samozřejmě na intenzitě používání hodinek.

Najdou se i recenze negativně hodnotící rozměry hodinek. Velikost je však obecným problémem chytrých dětských hodinek, protože je třeba dostatečně velký displej pro snadné ovládání. Vzhledem k drobnému dětskému zápěstí tak mohou hodinky opravdu působit obřím dojmem.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

K hlavním benefitům tohoto modelu řadíme množství funkcí, integrovanou kameru a přítomnost slotu pro SIM. Příjemná je také váha hodinek 50 g. Oceňujeme způsob zapínání SOS signálu, který se u tohoto modelu aktivuje při zmáčknutí bočního tlačítka po dobu 3 sekund. Oproti modelům, u kterých se SOS tlačítko pouze jednoduše zmáčkne, tak nedochází k vysílání SOS signálu omylem.

Vytknout můžeme pouze standardní výdrž baterie, kterou bychom v dané cenové relaci ocenili vyšší. Jistým diskomfortem může být i rozměr displeje, což je ale všeobecný problém dětských chytrých hodinek. Podle doporučení výrobce mohou používat hodinky děti již od 3 let, na takto drobné ručce si ale hodinky moc nedokážeme představit a s jejich ovládáním by malé dítě mělo pravděpodobně ještě problém.

Porovnání s alternativami

Pokud vybíráte chytré hodinky pro menší děti, CARNEO GuardKid+ 4G Platinum mají velmi podobné funkce i cenu a těší se u uživatelů velké oblibě. Jestli řešíte cenu a netrváte na funkci videohovorů, HELMER LK 707 jsou dobrou variantou pro nenáročné zákazníky. Počítejte ale s možností uložení jen dvou kontaktů, na které lze volat.

Závěrečné shrnutí

Hodinky TLC MOVETIME Family Watch 40 patří k oblíbeným hodinkám pro menší děti se spoustou funkcí. Nejmenší uživatele zaujme líbivý barevný design a rodiče ocení funkci volání a zjišťování polohy. Šikovně zpracované tlačítko pro SOS signál sníží počet falešných poplachů kvůli náhodnému zmáčknutí. Vzhledem k množství přidaných funkcí lze vyšší cenu považovat za adekvátní, ve stejné cenové relaci však pořídíte třeba CARNEO GuardKid+ 4G Platinum, které sklízí spousty kladných recenzí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

TCL

Úhlopříčka displeje (palce)

1,3

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Výdrž baterie

2 až 3 dny

Odolnost proti vnějším vlivům

IP65

Hmotnost (g)

50

Délka řemínku (cm)

13,5-20

Vlastní GPS

Ano

Wi-Fi

Ano

Kompatibilita

Android, iOS

Vložení SIM karty

Ano

Telefonní hovory

Ano

Videohovory

Ano

SOS tlačítko

Ano

Nastavení bezpečných zón

Ano

Historie pohybu

Ano

Funkce snímání tělesných hodnot

Krokoměr, měření spálených kalorií, vzdálenosti

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TCL MOVETIME Family Watch 40 | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina shromažďuje informace o chytrých hodinkách pro děti především z pohledu uživatele. Jako dvojnásobná máma ví, že u menších dětí je nejdůležitější funkcí smart hodinek komunikace a dokáže poradit, jaké modely vybrat starším dětem, které ocení přidané funkce. Mimo jiné má na starosti kategorie monitorů dechu, dětských smart chůviček nebo třeba infračervených teploměrů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TCL MOVETIME Family Watch  40

TCL MOVETIME Family Watch 40

2 500 Kč Orientační cena