Recenze Niceboy Watch KIDS PATROL - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Niceboy Watch KIDS PATROL

Velmi dobré Celkové hodnocení

v kategorii Pro mladší děti

Klady

  • Telefonní i videohovory
  • Vodotěsné
  • Veškeré bezpečnostní funkce

Zápory

  • Nepřesné určování polohy
  • Chybí některé pokročilé funkce
  • Nejsou voděodolné
2 400 Kč Orientační cena

Hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL jsou určeny spíše pro menší děti, kterým se bude zamlouvat jejich barevné provedení. Díky slotu pro SIM kartu můžete využívat funkci hovorů a pokud preferujete videohovory, ani ty nejsou díky zabudované kameře problémem. Pokud už dítě umí číst, bude určitě výhodou i česká aplikace.

Z bezpečnostních funkcí nechybí SOS tlačítko, zjišťování polohy, historie pohybu či vyznačení bezpečných zón. Pokud nechcete, aby dítě dlouze telefonovalo s kamarády nebo se na hodinky dovolal cizí kontakt, můžete omezit kontakty pouze na povolené.

Pokud plánujete vybavit dítě hodinkami do školy, může se hodit možnost nastavit tichý režim při vyučování.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

U hodinek uživatelé kladně hodnotí snadné ovládání a možnost volání, která je pro většinu rodičů menších dětí stěžejní funkcí. Méně nadšení jsou recenzenti z určování polohy, které dle recenzí není úplně přesné. O voděodolnosti podle zkušeností také nemůže být řeč.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

U hodinek Niceboy Watch KIDS PATROL je SIM karta součástí balení. To není u chytrých hodinek standardem a oceňujeme možnost hodinky ihned začít používat. K dalším plusům tohoto modelu patří vodotěsné provedení IP67, které ochrání hodinky při mytí rukou nebo při rozmanitých dětských hrách. Díky zabudované kameře může dítě mimo jiné fotit selfie, ke kterému lze připojit různé filtry a sdílet jej do galerie.

Za nevýhodu považujeme SOS tlačítko na boku hodinek, které plní zároveň funkci zámku obrazovky a zapnutí nebo vypnutí přístroje. Dítě tedy může snadno omylem například při zamykání obrazovky vyslat SOS signál a zbytečně plašit vás, nebo hůře třeba linku 112.

Funkci vzdáleného hovoru, při kterém nedojde k vyzvánění hodinek, hodnotíme jako rozporuplnou. Dítě totiž nemusí tušit, že jej slyšíte. Takový zásah do soukromí může být nepřiměřený, ovšem v nouzových situacích může jít o velice užitečnou funkci.

Porovnání s alternativami

Pokud vybíráte chytré hodinky pro menší děti, CARNEO GuardKid+ 4G Platinum mají podobnou cenu a veškeré bezpečností funkce. Hledáte-li levnější model, Carneo GuardKid+ mini mají skvělý poměr ceny ku výkonu. Nepočítejte ale u nich s voděodolností.

Závěrečné shrnutí

Niceboy Watch KIDS PATROL jsou chytré hodinky pro menší děti s líbivým designem. Nechybí jim bezpečnostní funkce a volání, takže s nimi máte své dítě pod kontrolou. Před koupí zvažte úroveň motoriky dítěte, jelikož SOS tlačítko funguje také jako zamykání obrazovky a neohrabaným malým ručkám může tento fakt činit problémy.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Niceboy Watch KIDS PATROL | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina shromažďuje informace o chytrých hodinkách pro děti především z pohledu uživatele. Jako dvojnásobná máma ví, že u menších dětí je nejdůležitější funkcí smart hodinek komunikace a dokáže poradit, jaké modely vybrat starším dětem, které ocení přidané funkce. Mimo jiné má na starosti kategorie monitorů dechu, dětských smart chůviček nebo třeba infračervených teploměrů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Niceboy Watch KIDS PATROL

Niceboy Watch KIDS PATROL

2 400 Kč Orientační cena