Recenze Carneo GuardKid+ mini - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Carneo GuardKid+ mini

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Pro mladší děti

Klady

  • Telefonní i videohovory
  • Veškeré bezpečnostní funkce
  • Oblíbené u uživatelů
  • Poměr ceny a vlastností

Zápory

  • Téměř žádná odolnost proti vodě
  • Chybí některé pokročilé funkce
  • Podle některých uživatelů horší reálná výdrž baterie
1 900 Kč Orientační cena

Carneo GuardKid+ mini jsou chytré hodinky s kulatým displejem, jehož úhlopříčka dosahuje 0,9 palce. Ačkoli tedy působí bytelně, samotný displej je spíše menší. Hodinky také nejsou nijak výrazně těžké, váží 42 g. Výdrž baterie je poměrně standardní, v závislosti na používání bude zhruba 2 až 4 dny. Aplikaci Carneo, skrze kterou je možné hodinky ovládat, stáhnete na telefony s Androidem i iOS.

Na poli bezpečnosti tyto hodinky nabídnou vše podstatné. Díky slotu na SIM kartu s nimi dítě může volat, pomocí kamery také s videem. Samozřejmostí je i SOS tlačítko a paměť na několik kontaktů, do těchto hodinek jich můžete uložit až 15. Hodinky GuardKid+ mini by také měly být přesné, co se snímání polohy týče, jelikož k tomu využívají GPS, GSM a také Wi-Fi sítě.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Tyto hodinky značky Carneo jsou mezi uživateli poměrně dosti populární. Ti v recenzích popisují chod hodinek jako bezproblémový, oceňují možnost hovorů, focení, krokoměr, trasování i řadu pokročilých funkcí, jako je například senzor sundání hodinek. Názory na výdrž baterie se však liší, někomu dostačuje, jiným přijde kratší.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za hlavní benefit u tohoto modelu považujeme přítomnost veškerých bezpečnostních funkcí, mezi které spadá SOS tlačítko, nastavení bezpečných zón a upozornění na jejich opuštění nebo skrytý odposlech. Hodinkami lze také volat i s videem, kromě toho je do nich také možné posílat hlasové zprávy.

Nabízejí skvělý poměr ceny a vlastností, z funkcí pro dítě jmenujeme krokoměr nebo výukové aplikace, žádné pokročilé funkce ale nečekejte. Hodinkám Carneo GuardKid+ mini ale chybí vyšší odolnost proti vodě, s certifikací IPX2 budou odolné maximálně vůči dešti, a i tak doporučujeme je vodě příliš nevystavovat.

Porovnání s alternativami

Od stejného výrobce najdete v našem výběru i CARNEO GuardKid+ 4G Platinum, které jsou sice o něco dražší, potěší ale vyšší odolností vůči prachu i vodě nebo pamětí až na 100 kontaktů, mají také větší displej. Pro starší děti se hodí Carneo TIK&TOK HR+, které nabízejí mnoho funkcí pro dítě (sportovní režimy, snímání tělesných hodnot), už ale necílí na bezpečnost a tyto funkce postrádají.

Závěrečné shrnutí

Hodinky Carneo GuardKid+ mini můžeme doporučit i náročnějším rodičům, kteří pro své dítko požadují uživatelsky prověřené hodinky s veškerými bezpečnostními funkcemi a možností i vizuální kontroly dítěte, shánějí ale model za přijatelnější cenu, a tak oželí některé pokročilé funkce. V tomto směru je největším nedostatkem hodinek prakticky žádná voděodolnost, reálná výdrž baterie může být podle využívání hodinek také nižší. Můžete je zakoupit v černé, modré a růžové barvě.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Carneo GuardKid+ mini | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina shromažďuje informace o chytrých hodinkách pro děti především z pohledu uživatele. Jako dvojnásobná máma ví, že u menších dětí je nejdůležitější funkcí smart hodinek komunikace a dokáže poradit, jaké modely vybrat starším dětem, které ocení přidané funkce. Mimo jiné má na starosti kategorie monitorů dechu, dětských smart chůviček nebo třeba infračervených teploměrů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Carneo GuardKid+ mini

Carneo GuardKid+ mini

1 900 Kč Orientační cena