Recenze TESLA RoboStar iQ400 Plus - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test TESLA RoboStar iQ400 Plus

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Robotické mopy

Klady

  • Regulace průtoku vody
  • Vysávání a vytírání
  • Vysypávání nečistot
  • Lze používat bez Wi-Fi
  • Podpora Amazon Alexa

Zápory

  • Horší detekce tmavého nábytku
  • Dlouhá doba nabíjení
7 200 Kč Orientační cena

TESLA RoboStar iQ400 Plus je coby robotický vysavač a mop v jednom ideální volbou pro nenáročné uživatele. Zaujme především ty, kteří mají omezený rozpočet, ale hledají zařízení, které jim kromě vysávání a mopování nabídne něco navíc. Bonusem je zde totiž vyprazdňovací nádoba, kterou mnoho zařízení v této cenové relaci nenabízí.

Základní charakteristiky

Robotický vysavač a mop v jednom TESLA RoboStar iQ400 Plus je vhodným řešením pro kompletní údržbu koberců a tvrdých podlah. V rámci své cenové kategorie vyniká hned několika parametry a svým vybavením. Jako jeden z mála zařízení s příznivou cenovkou totiž disponuje samovyprazdňovací stanicí, díky které šetří váš čas.

V jednom kroku vysává a vytírá, takže vše zvládne současně a před mopováním tak není třeba uklízet. Nasbírané nečistoty pak automaticky vyprázdní do stanice, takže na vás je pouze doplňování vody do nádržky, údržba mopovací utěrky a vysypávání nečistot ze stanice, které se provádí jednou za 2 až 3 měsíce. Robotický vysavač s mopem je poměrně nízký, má pouhých 75 mm, takže bez problémů podjede a uklidí i pod nábytkem. Zvládne zároveň překonávat i nižší přechodové lišty v domácnosti, díky čemuž může uklízet ve více místnostech, aniž byste jej museli přenášet.

Dobře si poradí na všech typech povrchů, protože je vybaven elektronicky řízenou regulací průtoku vody, takže dobře vyčistí i velmi znečištěnou podlahu nebo naopak příliš nezamokří dřevěné parkety. V provozu vydrží 140 minut, díky čemuž s regulací výkonu zvládne uklidit celý byt. Bohužel se ale dlouho nabíjí a skrze infračervené senzory lze u něj očekávat horší detekci tmavého nábytku.

Parametr Tento produkt
Výrobce

TESLA

Typ

Robotický vysavač s funkcí mopování

Určení

Tvrdé podlahy i koberce

Navigace

Inteligentní gyroskopická FASTtrack 4.0

Doba provozu (minuty)

140

Doba nabíjení (hodiny)

6

Typ akumulátoru

Li-Ion

Kapacita akumulátoru (mAh)

2 600

Hlučnost (dB)

70

Filtrace

HEPA filtr H13

Rotační kartáče

Ano

Výška robota (cm)

7,5

Hmotnost (kg)

2,6

Vysávání koberců

Ano

Suché mopování

Ano

Mokré mopování

Ano

Virtuální zábrana

Ano

Senzor proti pádu ze schodů

Ano

Dálkový ovladač

Ano

WiFi a mobilní aplikace

Ano

Časovač

Ano

Automatické dobíjení během úklidu

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze sklízí TESLA RoboStar iQ400 Plus vesměs samé pozitivní ohlasy. O jisté míře spokojenosti zde svědčí například celkový průměr všech uživatelských hodnocení na portále heureka.cz, který k září 2023 činí vynikajících 98 %.

Uživatelé u tohoto modelu nejvíce oceňují vyprazdňovací stanici, která ušetří spoustu práce s údržbou. Spolu s tím si pochvalují hned 5 náhradních sáčků na nečistoty v balení, které je třeba vkládat do stanice. Negativních ohlasů v době psaní recenze není dostatek, abychom z nich mohli vyvodit odpovídající závěr.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jednou z největších předností tohoto robotického pomocníka je jeho vyprazdňovací stanice, která zároveň slouží i k nabíjení. Pyšní se jí jako jeden z mála z levnějších modelů, přičemž díky ní ušetří svým majitelům spoustu času s jinak časově náročnou údržbou. Na druhou stranu ale musíme uvést, že je ve stanici jednou za 2–3 měsíce potřeba vyměnit sáček na nečistoty, jenž najdete v balení celkem 5krát. Jakmile vám sáčky dojdou, bude je třeba dokoupit zvlášť, je tudíž potřeba počítat s dalšími výdaji během provozu.

Za výhodu označujeme také regulaci průtoku vody při vytírání, díky které s tímto pomocníkem dosáhnete skvělých výsledků i na silně znečištěné podlaze, stejně tak i na dřevěných parketách, které jsou náchylné na přílišné zamokření. Jako nevýhodu zde ale vnímáme poměrně dlouhou dobu nabíjení a fakt, že při silném slunečním záření může být snížena citlivost infračervených senzorů, a tím způsobena horší detekce tmavého nábytku.

Porovnání s alternativami

Za vhodnou alternativu k TESLA RoboStar iQ400 Plus bychom mohli doporučit například Dreame D10 Plus. Jedná se rovněž o robotický vysavač a mop v jednom opatřený vyprazdňovací stanicí. Pyšní se tím, že na jedno nabití uklidí až 270 m², výrobce však neudává dobu, po kterou vydrží v provozu.

Oproti modelu značky TESLA má navíc i něco menší sběrný sáček na nečistoty, který se zaplní už zhruba po 45 dnech. Navíc se jedná o model poměrně neznámé značky, takže byste mohli mít v budoucnu problém sehnat náhradní díly nebo sáčky do sběrného koše.

Závěrečné shrnutí

TESLA RoboStar iQ400 Plus je vhodným řešením pro nenáročné uživatele, kteří namísto moderních technologií trvají na příznivé pořizovací ceně. Jde o robotický vysavač a mop v jednom, který v jediném kroku vysává a vytírá. Je vhodný pro všechny typy povrchů a poradí si i na silně znečištěných místech.

Disponuje totiž regulací průtoku vody, takže můžete průtok pohodlně nastavit podle typu podlahy či míry znečištění. To je dobrou zprávou například pro majitele dřevěných plovoucích podlah, které jsou náchylné na přílišné zamokření. Bonusem u tohoto modelu je samovyprazdňovací stanice, kterou u levnějších kombinovaných vysavačů s mopem příliš často nenajdete. Bohužel ale musíte oželet delší dobu nabíjení a fakt, že vysavač může v některých situacích hůře detekovat tmavý nábytek.

7 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TESLA RoboStar iQ400 Plus | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva již několik let testuje domácí spotřebiče a její hlavní doménou jsou právě robotické vysavače a mopy. Díky nasbíraným zkušenostem vás proto dokáže informovat o aktuálních trendech tohoto segmentu a poradí, jak postupovat při výběru robotického mopu. Kromě domácích spotřebičů se v jejím hledáčku často vyskytují témata spojená s aktivním životním stylem.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze TESLA RoboStar iQ400 Plus

TESLA RoboStar iQ400 Plus

7 200 Kč Orientační cena