Recenze Tesla Smart Oximeter TSL-HC-A310B - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tesla Smart Oximeter TSL-HC-A310B

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Oxymetry

Klady

  • Mnoho funkcí
  • Přenos dat do aplikace
  • Měření perfuzního indexu
  • Ruční nastavení rozhraní
  • OLED displej

Zápory

  • Bez příslušenství
  • Malá písmena v návodu
900 Kč Orientační cena

Přestože oxymetr Tesla Smart Oximeter TSL-HC-A310B spadá do střední cenové třídy, může se pochlubit mimořádně pokročilým zpracováním a chytrými funkcemi, které bychom očekávali u výrazně dražšího produktu. Lze ho tedy doporučit uživatelům, kteří si chtějí vést pečlivé záznamy o naměřených hodnotách a obecně mají slabost pro smart produkty.

Technické parametry

Chytrý oxymetr Tesla Smart Oximeter TSL-HC-A310B měří SpO2 ve standardním rozmezí 70–100 %, což je pro účely domácího samoměření naprosto dostatečné. Řadí se mezi zlatý standard i co se týče směrodatné odchylky, protože ta nepřekračuje 2 %.

Jako většina konkurenčních modelů nabízí i měření pulsu, který měří v poměrně širokém rozmezí 30–250 bpm. U většiny cenově srovnatelných konkurentů je toto rozmezí o něco užší (cca 30–240 bpm). Při měření tepu ale vyniká nadprůměrnou přesností, se kterou se setkáte spíše u dražších výrobků, protože má odchylku jen 1 bpm. Většina výrobců přitom připouští odchylku +/- 2 bpm.

Naprostou samozřejmostí je zobrazení histogramu na displeji, což dnes nabízí naprostá většina prodávaných oxymetrů. OLED displej působí přehledně a dá se u něj regulovat jas, což oceníte při odečítání výsledků v různých světelných podmínkách. Energii čerpá jako většina konkurentů z vyměnitelných baterií, což sice není nejekologičtější varianta, ale zase se nemusíte zabývat pravidelným dobíjením.

Funkce a výbava

Jednou z nadstandardních vychytávek Tesla Smart Oximeter TSL-HC-A310B je měření perfuzního indexu, který nebývá samozřejmostí ani u nejvyšší cenové kategorie. Jako jeden z mála produktů na trhu je schopen přenášet výsledky do mobilní aplikace Tesla Smart. V ní si pak můžete prohlížet hodnoty v čase a mít tak lepší přehled o svém zdravotním stavu. Aplikace je navíc kompletně v českém jazyce, takže se hodí i pro ty uživatele, kteří neumí anglicky.

Další zajímavou vychytávkou je alarm, který vás upozorní na patologický výsledek. Tuto funkci přitom často postrádají i výrazně dražší oxymetry. K tomuto oxymetru ale neobdržíte žádné doplňky, což je docela škoda, protože bychom s ohledem na střední cenovou hladinu očekávali aspoň ochranné pouzdro.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (listopad 2023) evidujeme k Tesla Smart Oximeter TSL-HC-A310B především pochvalné recenze. Z uživatelských recenzí je cítit skutečná spokojenost, co se týče funkčnosti, přesnosti a pohodlí při užívání.

Jediná častěji opakovaná výtka se týká návodu, který je napsán skutečně miniaturním písmem a je velice nepřehledný. Pro seniory to může představovat docela problém. Dá se ale stáhnout na internetu v čitelnější podobě.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi silné stránky Tesla Smart Oximeter TSL-HC-A310B patří vysoká přesnost, přehledný displej a alarm. Mnoho dražších konkurentů zastiňuje měřením perfuzního indexu a přenosem výsledků do mobilní aplikace.

Po technické stránce nemá vlastně žádné zásadní nedostatky. Někomu by ale mohlo vadit, že nedisponuje dobíjecí baterií a že k oxymetru neobdrží žádné příslušenství. Dle recenzí uživatelů je problém také v návodu, který je psán extrémně malým písmem.

Porovnání s alternativami

Výběr mezi oxymetry, které by byly schopny komunikovat s mobilní aplikací, není bohužel v době psaní této recenze (listopad 2023) zatím výrazně široký. Většinou jde o podstatně dražší produkty oproti Tesla Smart Oximeter TSL-HC-A310B. Jedním z nich je např. Omron P300 Intelli IT, na který výrobce poskytuje prodlouženou pětiletou záruku. Také k němu obdržíte praktické cestovní pouzdro a sadu baterií.

Uživatelům s omezenějším rozpočtem můžeme doporučit TrueLife Oximeter X5 BT. Tento oxymetr nabízí kromě přenosu dat do mobilu i měření perfuzního indexu a upozornění na patologické hodnoty. Podle recenzí uživatelů je ale registrace do aplikace trochu obtížnější.

Závěrečné shrnutí

Tesla Smart Oximeter TSL-HC-A310B je pečlivě zpracovaný oxymetr ze střední cenové hladiny, který bude splňovat požadavky nadšenců do chytrých technologií. Díky možnosti záznamu výsledků do aplikace můžete sledovat hodnoty v čase, což se hodí, pokud potřebujete sledovat svůj zdravotní stav dlouhodobě.

Díky přehlednému displeji a aplikaci v českém jazyce by neměl představovat překážku ani pro seniory či osoby, které neovládají cizí jazyky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

TESLA

Rozsah měření SpO2 (%)

70–100

Odchylka měření SpO2 (%)

2 (v intervalu od 70 do 100 %)

Rozsah měření tepové frekvence (bpm)

30–250

Odchylka měření tepové frekvence (bpm)

1

Histogram tepové frekvence

Ano

Měření perfuzního indexu

Ano

Nastavení jasu

Ano

Napájení

2 AAA baterie

Indikátor vybité baterie

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Vnitřní paměť

Ano

Přenos dat

Ano

Alarm

Ano

Další příslušenství

Žádné

900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tesla Smart Oximeter TSL-HC-A310B | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky původní profesi zdravotní laborantky dobrý přehled o tom, jak oxymetry fungují a dokáže vysvětlit, kdy je kontrola nasycení hemoglobinu kyslíkem potřebná. Při zpracování tématu oxymetrů se podrobně věnovala průzkumu trhu se zdravotnickými přístroji a snažila se čerpat z odborných zdrojů. Z témat spojených se zdravím má na starosti také glukometry, kontaktní čočky, těhotenské testy a DNA testy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Tesla Smart Oximeter TSL-HC-A310B

Tesla Smart Oximeter TSL-HC-A310B

900 Kč Orientační cena