Recenze Bosch MUM S2EW40 | Arecenze
Menu

Recenze a test Bosch MUM S2EW40

5. místo
65,1 % Celkové hodnocení
 • Variabilita
 • Nerezová mísa
 • Uživatelsky oblíbený
 • Chybí pulzní spínač
 • Nižší příkon
 • Převážně z plastu
5 000 Kč Orientační cena

Tato recenze je ze starého srovnání z roku 2020. Pokud chcete vidět nejnovější recenze, navštivte aktuální verzi srovnávacího testu kuchyňských robotů.

 • 5,3/10
  Hodnocení parametrů
 • 9,2/10
  Hodnocení variability
 • 3,7/10
  Hodnocení vybavení
 • 10/10
  Hodnocení bezpečnostních funkcí
 • 65,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Co se základních parametrů týče, ke kuchyňskému robotu Bosch budeme mít hned několik výtek. Jedna z nich směřuje k použitému materiálu, ačkoliv nejde o vyloženě levný model, z většiny je vyrobený z plastu. Oproti kovovým variantám mívají plastové roboty často výrazně kratší životnost. Jde také o celkově menší a slabší model. V době psaní recenze (červenec 2021) byl průměrný objem mísy 5 l a příkon okolo 1 000 W, tento model nabídne kapacitu 3,8 l a příkon 700 W. Stejně tak výběr ze 4 rychlostí patřil k nejužším v našem srovnání, poměrně běžně mají roboty 6 a více rychlostí.

Planetární míchání už je dnes u robotů samozřejmostí, oceňujeme nerezovou mísu, která vždy předčí plastovou variantu. Pochválit můžeme také variabilitu robota. Kromě obligátního šlehání a hnětení se od něj dočkáte také funkce strouhání a krájení, ve výbavě má také mixér, mlýnek na maso a lis na citrusy. Zastane tak opravdu velkou škálu činností.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bosch

36 % Bosch, 36 % Sencor, 18 % ETA, 9 % Philco
Materiál

Plast

55 % Plast, 36 % Plast s kovovými převody, 9 % Kov
Záruka

2 roky

64 % 2 roky, 9 % 3 roky, 9 % 5 let, 18 % Neuvedeno
Objem mísy (l)

3,8

4,27
Materiál mísy

Nerez

91 % Nerez, 9 % Plast
Počet rychlostí

4

36 % 4, 36 % 6, 18 % 8, 9 % 10
Systém míchání

Planetární

100 % Planetární
Příkon (W)

700

786,36
Hnětení

Ano

100 % Ano
Krájení

Ano

55 % Ano, 45 % Ne
Lis na citrusy

Ano

73 % Ne, 27 % Ano
Odšťavňovač

Ne

91 % Ne, 9 % Ano
Masomlýnek

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Mixér

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Šlehání

Ano

100 % Ano
Strouhání

Ano

82 % Ano, 18 % Ne

Vybavení a funkce

Z dalších funkcí se u robota Bosch dočkáte spíše základu. Nechybí nezbytné bezpečnostní prvky, jako jsou protiskluzové nožky, pojistka proti přetížení nebo aretační pojistka, která udržuje rameno ve zvednuté poloze. Při ovládání můžete plynule regulovat rychlost, na rozdíl od většiny konkurentů ale tento model postrádá pulzní spínač, který by rapidně zvýšil výkon. Mísa sice nemá typická ucha, ta jsou ale v tomto případě nahrazena „krempou“ díky které se bude také pohodlně přenášet. Nakonec nechybí ani transparentní víko a některé části výbavy jsou omyvatelné v myčce.

U jiných robotů se dočkáte i speciálního příslušenství, jako je například hák na bezlepková těsta, nástavec na výrobu zmrzliny a další, tento model ale podobné věci v základní výbavě nenabízí.

Výbava robota Bosch MUM S2EW40

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Plynulá regulace rychlosti

Ano

100 % Ano
Pulzní spínač

Ne

55 % Ne, 45 % Ano
Transparentní víko

Ano

100 % Ano
Ucha u mísy

Ano

55 % Ne, 45 % Ano
Mytí v myčce

Ano

91 % Ano, 9 % Neuvedeno
Displej

Ne

100 % Ne
Časovač

Ne

100 % Ne
Gluten Free hák

Ne

100 % Ne
Nástavec na zmrzlinu

Ne

100 % Ne
Láhev na smoothie

Ne

100 % Ne
Protiskluzové nožičky

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přetížení

Ano

100 % Ano
Aretační pojistka

Ano

55 % Ano, 45 % Neuvedeno
Výška (cm)

26,6

30,46
Šířka (cm)

26,6

30,65
Délka (cm)

27,7

27,70
Hmotnost (kg)

6,8

7,63

Názory uživatelů a odborníků

Ačkoliv jsme robot Bosch ohodnotili jako jeden z výkonově slabších modelů v našem srovnání, uživatelé jsou s ním spokojení a dokonce jej označují za výkonný. Chválí také nízkou hlučnost robota, oceňují nerezovou mísu a výhodou je podle nich také velký výběr nástavců a celkový design tohoto přístroje. Výtky se objevují ke konstrukčnímu řešení tohoto modelu, kdy masomlýnek je podle uživatelů příliš nízko, lis na citrusy zase vysoko. Někteří uživatelé by také ocenili různé barevné varianty a výtky se objevily i k velkému podílu plastu na těle a příslušenství robota.

Klady a zápory

Hlavní nevýhodou robota Bosch, kterou zmínily i některé uživatelské recenze, je převaha plastu. Ten má oproti kovu kratší životnost a při vyšší rychlosti může mít robot problém se stabilitou. Slabší je také příkon tohoto modelu a výběr rychlostí. Zásadní výhodou pro řadu uživatelů naopak bude vysoká variabilita tohoto modelu, v kuchyni zkrátka zastane mnoho různých činností. Pozitivem je také nerezová mísa, u podobných modelů často narazíte na plastovou alternativu.

Naše hodnocení a závěr

Kuchyňský robot Bosch MUM S2EW40 patří v našem srovnání k výkonnostně slabším modelům, jak ale napovídá množství kladných recenzí, jistě si najde své příznivce. Ty zaujme vysokou variabilitou nebo třeba nerezovou mísou. Nepůjde ale o ideální model pro náročnější uživatele, kteří například zpracovávají větší množství surovin, má totiž poměrně malou kapacitu i nižší příkon. Pokud hledáte model, který trochu více „utáhne“, v podobné cenové hladině je k dostání také kuchyňský robot Sencor STM 6350WH s celokovovým tělem, vyšším příkonem a větším výběrem rychlostí.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Bosch MUM S2EW40 | Hodnocení: 65,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch MUM S2EW40

Bosch MUM S2EW40

5. místo  v porovnání
5 000 Kč Orientační cena