Menu

Sencor STM 6350WH – Recenze, testy a srovnání

81,3 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Nejlevnější kuchyňské roboty do 10 000 Kč

Klady

  • 8 rychlostí
  • Kovové provedení
  • Osvětlení mísy
  • Spousta příslušenství

Zápory

  • Průměrné parametry
  • Při velké dávce nestabilní
  • Slabší výkon
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Co do výkonu a variability se drží kuchyňský robot Sencor  slušných hodnot. Jeho příkon je 1 000 W, což byla v době psaní recenze (únor 2022) v dané cenové kategorii běžná hodnota. Robustnost dodává odolnější celokovové provedení, které dává předpoklad delší životnosti. Lehce podprůměrná byla potom kapacita mísy (z nerezu), nepočítejte proto s příliš velkými dávkami těsta, pro běžnou domácnost by ale kapacita 4,5 l měla být stále dostačující a na trhu se objevuje poměrně často.

Co musíme pochválit, je nabídka rychlostí. Lze mezi nimi plynuje přepínat a díky pulznímu spínači je možné krátkodobě výšit výkon na maximum. Pozitivní je také planetární systém míchání, ten už má dnes drtivá většina robotů, jelikož je oproti klasické rotaci výrazně efektivnější. Rozměry jsou u kuchyňských robotů často podobné, na konkrétní rozměry tohoto přístroje se můžete podívat v tabulce. Upozorníme jen na hmotnost 9 kg, která patří k vyšším a při časté manipulaci nemusí být nejpohodlnější.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Materiál

Kov

Objem mísy

4,5

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 000

Počet rychlostí

8

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

32,3

Šířka (cm)

24,5

Délka (cm)

35

Hmotnost (kg)

9,6

Funkce

Kuchyňské roboty již ze své podstaty patří mezi velmi variabilní přístroje, často je tak doprovází i pestrá výbava. Z prvků, na které jsme se při hodnocení robotů zaměřili, nepostrádá model značky Sencor nic zásadního a o komfort používání se tak rozhodně nemusíte bát. Před nepořádkem v kuchyni ochrání průhledné víko a bezpečí vás i přístroje zaručí ochrana proti přetížení a protiskluzové nožky.

Robot má výstup pomalé i rychlé rychlosti, což umožňuje připojení většího množství příslušenství, které zmíníme v následující kapitole.

Za chybějící časovač a displej není možné robota kárat, chybí totiž většině modelů na trhu. Zvláštností je naopak osvětlení mísy.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Základní výbava robota Sencor je poměrně bohatá. Kromě nástavců na šlehání, míchání a hnětení najdete v balení také metlu se stěrkou, mixér, mlýnek na maso a tvořítko na cukroví. Žádné další příslušenství ale není možné k robotu pořídit.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

V balení

Kráječ

Není k dispozici

Struhadlo

Není k dispozici

Lis na citrusy

Není k dispozici

Odšťavňovač

Není k dispozici

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Není k dispozici

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Není k dispozici

Zmrzlinovač

Není k dispozici

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Není k dispozici

Další příslušenství

Tvořítko na cukroví

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé si pochvalují design, který je dostupný v několika barvách. Pozitivně hodnotí výběr nástavců a oceňují také celokovové tělo. Někteří uživatelé ale nejsou zcela spokojení s kvalitou, a to jak provedení, tak míchání a zejména hnětení. Při hnětení velkého množství kynutého těsta může být robot nestabilní. V dTestu jej oborníci hodnotili uspokojivě, kritizovali zejména hlučnost.

Hlavní klady a zápory

Výhodou robota Sencor je poměrně široké příslušenství, které získáte už v balení, někteří uživatelé ale nebudou vědět, kam s ním. Ve většině ohledů je průměrný.

Naše hodnocení a závěr

Cenově se kuchyňský robot Sencor STM 6350WH řadí zhruba do střední třídy, za dražšími konkurenty ale nijak výrazně nezaostává. Profesionálům či opravdovým nadšencům do vaření a pečení by nemusel svými parametry stačit, jeho výkon i kapacita patří spíše mezi průměrné, pro domácí použití je ale více než dostačující. Potěší také pestrou nabídkou funkcí a vybavení. Pokud by vás přesto zajímal nějaký objemnější či výkonnější model, doporučujeme pročíst i další recenze, zajímavou alternativou bude například kuchyňský robot G21 Promesso.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor STM 6350WH | Hodnocení: 81,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Veroniko, příslušenství lze dokoupit, např. na výrobu několika druhů těstovin a struhadla či kraječe zeleniny. Marek

Marek

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor STM 6350WH

Sencor STM 6350WH

4 500 Kč Orientační cena