Menu

Eta 0028 90061 Gratus Max III. – Recenze, testy a srovnání

91,4 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Kuchyňské roboty od 10 000 do 15 000 Kč

Klady

  • Příkon
  • Nabídka rychlostí
  • Kovové provedení

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Vyšší cena
  • Velké rozměry
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kuchyňský robot ETA 0028 90061 Gratus Max III. potěší příkonem 1 200 W, což je vyšší standard.  Nadprůměrný má i objem mísy, 5,5 l postačí i domácnosti o více než čtyřech členech. Mísa je vyrobená z nerezu, který patří díky svým vlastnostem mezi nejoblíbenější materiály. Tělo robota je navíc celokovové, což mu poskytuje dostatečnou odolnost a prostor pro vysoký výkon. Osm rychlostních stupňů lze plynule nastavovat, což je pohodlná varianta pro obsluhu přístroje. Vysoký výkon lze zapnout pomocí pulzní funkce. Planetární systém míchání už jen podtrhuje všechny výše zmíněné výhody přístroje. Ten doporučujeme pro dokonalé promíchání těsta nejen ve středu mísy, ale i u jejích okrajů.

Lze říci, že čím výkonnější robot, tím masivnější je konstrukce, tento výkonný robot není výjimkou. Nejvýrazněji se to projeví na jeho hmotnosti, váží totiž necelých 14 kilogramů, které při častější manipulaci pocítíte. Doporučujeme proto, abyste tomuto pomocníkovi našli trvalé místo na pracovní ploše. Počítat je nutné také s většími rozměry, na výšku má 35 cm, na šířku 39 cm a dlouhý je 28,5 cm.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Materiál

Kov

Záruka

10 let

Objem mísy

5,5

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 200

Počet rychlostí

8

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

35

Šířka (cm)

39

Délka (cm)

28,5

Hmotnost (kg)

13,9

Funkce

Model ETA Gratus Max III. nabízí mnoho doplňkového vybavení, jako je ochrana proti přehřátí, a pro lepší a bezpečnější práci má ve výbavě také protiskluzové nožičky a transparentní víko.  Vzhledem k většímu objemu mísy kladně hodnotíme, že je vybavena uchy pro snadnější manipulaci. Chybí pouze časovač a displej, což jsou funkce typické pro dražší modely.

Robot disponuje výstupem rychlé i pomalé rychlosti, což umožňuje připojení mnoha různých nástavců, o kterých se dočtete v následující  kapitole.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Vybavení představuje jistě velkou výhodou tohoto robotu. Základní výbava patří mezi poměrně bohaté, kromě klasických nástavců na šlehání, míchání a hnětení zahrnuje i metlu se stěrkou, kráječ, struhadlo, mixér, mlýnek na maso  a tvořítka na cukroví. Dokoupit pak můžete hnětací hák na bezlepkové těsto, lis na citrusy, mlýnek na mák nebo strojek na těstoviny.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Lze dokoupit

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

V balení

Kráječ

V balení

Struhadlo

V balení

Lis na citrusy

Lze dokoupit

Odšťavňovač

Není k dispozici

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Lze dokoupit

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Lze dokoupit

Zmrzlinovač

Není k dispozici

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Lze dokoupit

Další příslušenství

Tvořítka na cukroví

Hodnocení dalších uživatelů a dalších odborníků

Na základě několika recenzí dlouhodobých i krátkodobých uživatelů se potvrzuje, že v případě modelu značky ETA jde opravdu o kvalitní model. Kovová konstrukce si vyžádala sice vyšší hmotnost, na druhou stranu se jen tak neponičí, je stabilní a při časté práci nezklame. Mezi superlativy se pak objevuje také jednoduchá manipulace nebo nízká míra hlučnosti.

Hlavní klady a zápory

Výhodou robota je celokovová konstrukce, se kterou se ovšem pojí nepříliš příznivá vysoká hmotnost. Oceňujeme také příslušenství, které je velmi bohaté.

Naše hodnocení a závěr

V případě kuchyňského robotu ETA Gratus Max III. lze mluvit v podstatě jen o pár slabinách, kterými je výrazná hmotnost a absence lisu na citrusy a odšťavňovače v základní výbavě. Tyto skutečnosti před koupí doporučujeme zvážit. Pokud usoudíte, že na váze nezáleží a zmíněné doplňky vlastně nepotřebujete nebo si je dokoupíte, potom se vám dostane skutečně kvalitního modelu. Je vysoce výkonný, má všechny funkce a prvky vybavení, které považujeme za podstatné a standardní. Jedinou překážkou ke koupi by už mohla být jen vyšší cena, která ale zcela odpovídá tomu, co robot nabízí. Pokud hledáte levnější model, stojí za přečtení recenze modelu Kenwood KVL 4170 S Chef XL.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Eta 0028 90061 Gratus Max III. | Hodnocení: 91,4 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Eta 0028 90061 Gratus Max III.

Eta 0028 90061 Gratus Max III.

13 000 Kč Orientační cena