Recenze Eta Gratus Kalibro 0038 90010 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Eta Gratus Kalibro 0038 90010

82,0 % Celkové hodnocení

S displejem v kategorii Kuchyňské roboty nad 15 000 Kč

Klady

  • Záruka 10 let
  • Celokovové tělo
  • Vysoký příkon 1 500 W
  • Gluten free hák

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Mohutná konstrukce
20 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Už při pohledu na cenu kuchyňského robota ETA je jasné, že nepůjde o model pro sváteční uživatele.  Příkon 1 500 W byl v době psaní recenze (únor 2022) nadstandardní. Stejně tak mísa s kapacitou 6,7 l patřila k těm největším. Robot nabízí 8 rychlostí, mezi kterými lze plynule přecházet, můžete využít i pulzní funkci pro maximální výkon po krátkou dobu. Masivní kovové provedení přístroje slibuje dlouhou životnost, která je podtržena prodlouženou zárukou na 10 let.

Rozměrově tento přístroj patří k větším a výrazně nadprůměrná je především jeho hmotnost. Konkrétní čísla najdete níže v tabulce. Předem si proto promyslete, kam robot dáte, abyste s ním nemuseli příliš často manipulovat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Materiál

Kov

Záruka

10 let

Objem mísy

6,7

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 500

Počet rychlostí

8

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

38

Šířka (cm)

30

Délka (cm)

41

Hmotnost (kg)

17,3

Funkce

Možná vás model značky ETA zaujal už v předchozích odstavcích, ani v kategorii vybavení a funkcí ale rozhodně nepatří k průměru. Najdete u něj i velmi neobvyklé prvky, jako je displej s časovačem. Nepostrádá samozřejmě ani základní výbavu, ke které patří průhledný kryt mísy, protiskluzové nožky a ochrana proti přetížení. Nechybí mu ani aretační pojistka, která usnadňuje manipulaci s přístrojem. Nerezová mísa robota má ucha pro přenášení a některé prvky výbavy jsou omyvatelné v myčce.

Všemožné nástavce, o kterých se blíže rozepíšeme v následující kapitole, se připojují na výstup pomalé a rychlé rychlosti.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Základní výbava robota Eta je bohatá, mnoho dalších nástavců lze navíc dokoupit v případě, že je budete opravdu potřebovat. Samozřejmostí je hnětací hák, míchací metla a metla na šlehání. Nechybí ale ani hák na bezlepkové těsto, metla se stěrkou, kráječ, struhadlo, mixér nebo mlýnek na maso. Lis na citrusy, zmrzlinovač a další výbavu si můžete přikoupit zvlášť. Dostupnost těch neoblíbenějších doplňků jsme pro vás vypsali do následující tabulky. Pro kompletní přehled navštivte webové stránky výrobce.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

V balení

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

V balení

Kráječ

V balení

Struhadlo

V balení

Lis na citrusy

Lze dokoupit

Odšťavňovač

Není k dispozici

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Lze dokoupit

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Lze dokoupit

Zmrzlinovač

Lze dokoupit

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Lze dokoupit

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé si pochvalují bohaté příslušenství a celokovové zpracování. Oceňují také silný motor. Někteří se ale zmiňují o plastových částech, které nepůsobí úplně kvalitně, což je vzhledem k ceně přístroje překvapilo.

Hlavní klady a zápory

Výhodou je kovové zpracování a prodloužená záruka. Oceňujeme také bohaté příslušenství, velký výkon a objemnou mísu. Nevýhodou je vysoká hmotnost a nároky na prostor.

Naše hodnocení a závěr

Celokovový robot značky ETA nebude ideální volbou na občasné použití, a to nejen kvůli vysoké ceně. Robot má velký objem, vysoký výkon a zaujme především svou výbavou. Kromě základních bezpečnostních funkcí nabídne uživatelům také například displej, časovač a hák na zpracování bezlepkového těsta. Mnoho dalších nástavců se dá dokoupit a rozšířit tak možnosti použití. Pokud hledáte robot pro občasné pečení, doporučujeme vám levnější model, například Eta 0028 90061 Gratus Max III.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Eta Gratus Kalibro 0038 90010 | Hodnocení: 82,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Je možné dokúpiť nerezovú misu s objemom 5,5l a používať ju?

Ján Muča

Dobrý den, kuchyňský robot ETA gratus je stavěný na mísu o objemu 6,7 l, menší mísa pravděpodobně nebude do robotu sedět.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Eta Gratus Kalibro 0038 90010

Eta Gratus Kalibro 0038 90010

20 000 Kč Orientační cena