Recenze Kenwood KWL 90 244 SI - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Kenwood KWL 90 244 SI

94,8 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Kuchyňské roboty nad 15 000 Kč

Klady

  • Funkce ohřevu
  • Funkce vážení
  • Celokovové tělo
  • Vysoký příkon 1 400 W

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnost
  • Hák na bezlepkové těsto není k dispozici
21 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kuchyňský robot Kenwood zaujme na první pohled zejména svou cenou, která je poměrně vysoká, půjde tak o model vhodný hlavně pro náročnější zákazníky a na velmi časté využití. Jak bývá u dražších modelů zvykem, i tento potěší celokovovým tělem, které bývá odolnější než plastové varianty. K robotu dostanete rovnou dvě nerezové mísy, ta objemnější má kapacitu 7 l, což je jedna z nejvyšších hodnot na trhu. Nezalekne se tak ani velkých dávek těsta.

Výběr z osmi rychlostí vidíme jako více než dostatečný a planetární systém míchání už je u dnešních robotů samozřejmostí. Mezi rychlostmi lze plynule přecházet, , využít lze také pulzní funkci. Pochválit musíme příkon 1 400 W, který svědčí o opravdu silném motoru.

Raritou robota je je funkce ohřevu, přímo v míse můžete rozehřívat čokoládu, připracovat švýcarský sníh na kokosky. Robot má také zabudovanou váhu, odpadne vám tedy jeden krok v procesu.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kenwood

Materiál

Kov

Záruka

2 roky

Objem mísy

7

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 400

Počet rychlostí

8

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

39,5

Šířka (cm)

20

Délka (cm)

38,5

Hmotnost (kg)

11

Funkce

Vyšší cena robota Kenwood je do značné míry opodstatněná především inovativními funkcemi, které tento model nabízí. Jedná se o ohřev a integrovanou váhu surovin. Jeden přístroj vám tak ušetří mimo jiné množství špinavého nádobí. Má také displej a časovač, všechny  tyto prvky byly v době psaní recenze (únor 2022) u kuchyňských robotů raritní.

Samozřejmě nechybí ani důležitý základ – mísa robota má ucha ke snazšímu přenášení a transparentní víko proti šplíchancům. Robot má také důležité bezpečnostní prvky, které jsou u dnešních modelů obvyklé, sem patří protiskluzové nožky, pojistka proti přetížení a aretační pojistka, která udrží rameno ve zvednuté poloze, například při výměně nástavců.

Jeho funkce lze rozšířit prostřednictvím různých nástavců, o kterých se blíže rozepíšeme v následující kapitole. Nástavce se k robotu upínají na výstup pomalé a rychlé rychlosti, kterými tento model disponuje.

 

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Dostupné příslušenství zahrnuje prakticky všechny myslitelné nástavce. Základní výbavu v balení tvoří klasická trojice hnětacího háku, míchací K-metly a balonové šlehací metly. Dále je v balení také kráječ, struhadlo a mixér. Další nástavce jako různé strojky na těstoviny, odšťavňovač, mlýnek na mák či obilí, odšťavňovač či lis na bobuloviny je možné dokoupit. Ty nejoblíbenější nástavce najdete v následující tabulce, kompletní výčet pak na stránkách výrobce.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

Lze dokoupit

Kráječ

V balení

Struhadlo

V balení

Lis na citrusy

Lze dokoupit

Odšťavňovač

Lze dokoupit

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Lze dokoupit

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

Lze dokoupit

Mlýnek na mák či obilí

Lze dokoupit

Zmrzlinovač

Není k dispozici

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Lze dokoupit

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé robota si pochvalují jeho výkon, kvalitu a ovládání. Pozitivně hodnotí funkci ohřevu a také přítomnost dvou mís v balení. Oceňují také příslušenství, které se dá dokoupit. Je podle nich bytelné a kvalitní.

Hlavní klady a zápory

Za vyzdvihnutí stojí zejména funkce ohřevu a vážení, výhodou je také celokovové tělo robota, dvě mísy ve výbavě, silný motor a displej a časovač. Slabinou jsou velké rozměry a vysoká hmotnost, to se ale s takovým strojem běžně pojí. Odrazující může být pro řadu lidí pochopitelně také cena, takto vysoká investice se vyplatí jen při opravdu častém používání robota. Dodatečnou investicí jsou také různé nástavce.

Porovnání s alternativami

Tento robot značky Kenwood má ojedinělé funkce, jeho přímou alternativu byste proto hledali poměrně těžko. Pokud ale funkce jako je ohřev či vážení nevyužijete, mohl by vás zaujmout model Kenwood KVL 6370 S Chef XL Elite s téměř poloviční cenovkou. Robot má srovnatelný výkon i design. Má o něco menší, avšak stále nadprůměrnou mísu, 6 rychlostí namísto 8 a je o něco menší. Postrádá sice displej ale ten chybí většině robotů. Jeho vybavení není tak bohaté, umožňuje ale dokoupení stejných nástavců, roboty Chef jsou totiž vzájemně kompatibilní.

Ze stejné řady je i další alternativa – Kenwood KVL 8400 S s velmi vysokým výkonem a obdobnou pořizovací cenou. Má také o něco málo menší mísu, velikostí je ale víceméně srovnatelný. Ani tento robot nemá displej, za to jeho příslušenství je velmi bohaté. Dá se navíc rozšířit pomocí dokoupení nástavců.

Naše hodnocení a závěr

Kuchyňský robot Kenwood KWL 90 244 SI patřil v době psaní recenze k nejoriginálnějším modelům na trhu. Vysoká cena robota je způsobená především inovativními funkcemi, robot zvládá suroviny nejen hníst nebo šlehat, ale také vážit a ohřívat. K ovládání poslouží displej s časovačem, ve výbavě najdete také dvě nerezové mísy. V některých ohledech ale není tento model tak variabilní jako konkurence. Jde tak o přístroj vhodný hlavně k pečení, ideálně na pokročilé až profesionální úrovni. Při pouze občasném použití se investice do tohoto robota nevyplatí.

Pokud si nejste jistí, jestli najdete pro takovýto model využití, a raději byste sáhli po nějaké cenově dostupnější variantě, podívejte se i na další modely v našem srovnání, celokovové tělo nabídne také například Eta 0028 90030 Gratus.

21 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kenwood KWL 90 244 SI | Hodnocení: 94,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kenwood KWL 90 244 SI

Kenwood KWL 90 244 SI

21 000 Kč Orientační cena