Menu

Kenwood KVL 8400 S – Recenze, testy a srovnání

83,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Kuchyňské roboty nad 15 000 Kč

Klady

  • Silný motor
  • Výbava funkcí
  • Kovové provedení

Zápory

  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
  • Hák na bezlepkové těsto není k dispozici
20 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Příkonem 1 700 W se kuchyňský robot značky Kenwood vyrovná i mnoha profesionálním přístrojům a v době vzniku recenze (únor 2022) šlo o jednu z nejvyšších hodnot na trhu. Pokud tedy hledáte silný stroj který se nezalekne i větší zátěže, mohl by být tento model to pravé pro vás. V kuchyni hrají prim kovové materiály, a model Kenwood tak jistě potěší celokovovým provedením doplněným nerezovou mísou. Objem mísy 6,7 l bude dostačující i pro pořádnou dávku těsta. Rychlost lze plynule měnit mezi 6 stupni, vysoký výkon se aktivuje pomocí pulzní funkce.

Jak se jistě dalo očekávat, nepatří model KVL 8400 S zrovna ke kompaktním přístrojům. Na výšku měří 35,6 cm, na šířku 38 cm a jeho délka je 28,5 cm. Jako nadprůměrnou hodnotíme také jeho hmotnost 10,4 kg. Tento přístroj zkrátka nebude vhodný na časté vyndávání na linku a opětovné uklízení. Před jeho pořízením byste proto měli počítat i s dostatečným prostorem na kuchyňské lince.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kenwood

Materiál

Kov

Záruka

10 let

Objem mísy

6,7

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 700

Počet rychlostí

6

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

35,6

Šířka (cm)

38

Délka (cm)

28,5

Hmotnost (kg)

10,4

Funkce

V ohledu funkcí nechybí robotu Kenwood téměř nic. Motor chrání  pojistka proti přetížení. K tomu, aby vám při intenzivním šlehání necákaly suroviny z mísy ven, slouží transparentní kryt. Při manipulaci s objemnou mísou zase jistě oceníte dvě kovová ucha. A dokonalou stabilizaci tohoto silného stroje zajistí protiskluzové nožičky. Postrádá pouze displej a časovač, což jsou u robotů velmi neobvyklé funkce, a to i ve vyšších cenových kategoriích.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

V balení s tímto robotem získáte sice poměrně bohatou, ale standardní výbavu. Základem jsou nástavce pro míchání, šlehání a hnětení. Nechybí ani metla se stěrkou, kráječ, struhadlo, mixér a mlýnek na maso. Některé další doplňky jako Lis na citrusy, odšťavňovač či strojek na těstoviny je možné dokoupit. Výčet oblíbených nástavců a jejich dostupnost shrnuje následující tabulka. Pro kompletní nabídku navštivte stránky výrobce.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

V balení

Kráječ

V balení

Struhadlo

V balení

Lis na citrusy

Lze dokoupit

Odšťavňovač

Lze dokoupit

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Lze dokoupit

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Lze dokoupit

Zmrzlinovač

Lze dokoupit

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Lze dokoupit

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé jsou s robotem velmi spokojeni. Vyhovuje jim kvalitní provedení přístroje i nástavců. Robot je podle nich velmi výkonný a spolehlivý, vyšší cena odpovídá kvalitě. Co však zmiňují jako negativní, je vysoká hmotnost a s tím spojená náročnější manipulace.

Hlavní klady a zápory

Jako velkou výhodu robotu vidíme jeho výkon a kvalitu. Oceňujeme také zdařilý design. Díky silnému motoru a velké míse se přístroj hodí na časté použití a poradí si i s velkými várkami těsta. Nevýhodou je jeho vysoká hmotnost a také cena.

Naše hodnocení a závěr

Kuchyňský robot Kenwood KVL 8400 S rozhodně nebude vhodný na občasné použití, naopak, dostatečně jej ocení pravděpodobně jen opravdoví milovníci vaření a pečení. Pokud plánujete kuchyňský robot vytáhnout jednou do roka ve vánoční sezóně, nejspíš pro vás nebude ten pravý. Vzhledem k vyšší hmotnosti si zaslouží trvalejší umístění na kuchyňské lince. Kvůli poměrně vysoké ceně se jeho pořízení pouze na občasné využití určitě nevyplatí, s kvalitami, jaké má, by to navíc byla škoda. Doporučujeme jej proto uživatelům, kteří hledají přístroj takřka srovnatelný s profesionálními modely a nebojí se do takového spotřebiče zainvestovat vyšší částku, která se jim vrátí výkonným motorem a širokou nabídkou funkcí. Pokud k těmto uživatelům nepatříte a hledáte spíše nějaký kompaktnější a levnější přístroj, doporučujeme zvážit například model Kenwood KMX 750.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kenwood KVL 8400 S | Hodnocení: 83,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kenwood KVL 8400 S

Kenwood KVL 8400 S

20 000 Kč Orientační cena