Menu

Kenwood KMX 750 – Recenze, testy a srovnání

91,1 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Nejlevnější kuchyňské roboty do 10 000 Kč

Klady

  • Kovové provedení
  • Design
  • Ucho u mísy
  • Variabilní ovládání

Zápory

  • Základní nástavce v balení
  • Chybí pulsní spínač
  • Pouze průměrný výkon
7 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kenwood KMX 750 zaujme líbivým retro designem a celokovovým tělem. Je k dostání ve třech barevných provedeních – bílém, červeném a černém. Základní parametry jsou poměrně průměrné – výkon 1000 W není nejvyšší, ale ani slabý. Nerezová mísa má objem 5 litrů a disponuje uchem, díky kterému se lépe přenáší. Mezi 6 rychlostmi lze plynule přepínat pomocí volicího kolečka. Pulsní funkce bohužel k dispozici není.

Rozměrově se řadí spíše k menším modelům, konkrétní hodnoty najdete na konci následující tabulky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kenwood

Materiál

Kov

Záruka

2 roky

Objem mísy

5

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 000

Počet rychlostí

6

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ne

Výška (cm)

35,5

Šířka (cm)

38,5

Délka (cm)

24

Hmotnost (kg)

9,1

Funkce

Také v ohledu funkcí patří robot Kenwood de standardu. Kromě spíše raritního časovače a displeje mu chybí jen výstup rychlé rychlosti. To limituje použití některých druhů nástavců, jako je například mixér. Zůstávají protiskluzové nožky, ochrana proti přetížení a transparentní víko proti šplíchancům. To má praktickou násypku, skrz kterou můžete průběžně přisypávat nebo přilévat suroviny do mísy.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ne

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Základní výbava robotu je poměrně skromná. Zahrnuje jen balonovou šlehací metlu, K-metlu na míchání a hnětací hák. Je ale možné dokoupit mnoho dalších nástavců, jako je oblíbený mlýnek na maso, struhadlo, strojek na těstoviny a mnoho dalšího. Výčet těch nejoblíbenějších najdete v následující tabulce. Robot se proto hodí spíše pro ty, kdo nechtějí mít kuchyňskou skříňku plnou nástavců, které nevyužijí, ale raději si zaplatí za ty nástavce, které opravdu potřebují.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

Lze dokoupit

Kráječ

Není k dispozici

Struhadlo

Lze dokoupit

Lis na citrusy

Není k dispozici

Odšťavňovač

Lze dokoupit

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Není k dispozici

Mixér

Není k dispozici

Mlýnek na maso

Lze dokoupit

Mlýnek na mák či obilí

Lze dokoupit

Zmrzlinovač

Není k dispozici

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Lze dokoupit

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Majitelé robotu si pochvalují nejen jeho elegantní design, ale také výkon, kvalitu zpracování a celokovové provedení. Vyhovuje jim také možnost dokoupit si nástavce, které využijí.

Autorka této recenze má s robotem zkušenosti a velmi si ho pochvaluje. Oceňuje stabilní konstrukci, spolehlivost míchání a jednoduché ovládání. Negativně hodnotí snad jen vyšší hlučnost, se kterou se ale u těchto strojů musí počítat.

Právě za obsluhu získal robot dobré hodnocení také od odborníku z dTestu. Plný počet bodů získal také v zátěžové zkoušce.

Hlavní klady a zápory

Výhodou robota je kvalitní celokovové provedení s vydařeným designem. Pozitivní je také pohodlná obsluha. Výhodou i nevýhodou může být pouze základní vybavení nástavci, mnoho dalších lze ale dokoupit, což ocení majitelé menších kuchyní, které nebudou muset naplnit nepotřebným příslušenstvím.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte robot s cenovkou do 10 000 Kč, mohl by vás zajmout i model G21 Promesso. Ten má ve srovnání s robotem Kenwood o něco vyšší výkon, ale také vyšší cenovku. Oba roboty mají planetární míchání a 6 rychlostí, mezi kterými mohou plynule přecházet. Model G21 má v balení více nástavců a je tak v základu více multifunkční. K modelu Kenwood ale můžete více nástavců dokoupit a mít doma jen to, co pravdu využijete.

Jestliže je pro vás zásadní nízká pořizovací cena, mohl by pro vás být alternativou robot Bosch MUM 4855. Ten je menší a lehčí. Z velké části je ale plastový, což je materiál s kratší odolností a životností. Za poměrně nízkou cenu ale získáte robot s několika nástavci, který v kuchyni zastane více funkcí. Má ale slabší výkon, s častým zaděláváním tuhých těst u něj tedy nepočítejte.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte šikovného pomocníka na domácí pečení, mohl by vám kuchyňský robot Kenwood KMX 750 vyhovovat. Jeho výkon i objem jsou víceméně průměrné a na domácí pečení zcela dostačující. Robot je celý vyrobený z kovu a má nerezovou mísu, o jeho životnost tak nemusíte mít obavy. Mezi celokovovými modely patří k cenově dostupnějším, což je pravděpodobně způsobené hlavně absencí různých nástavců. Ty je ale v případě zájmu možné dokoupit, na výběr je široká škála příslušenství. Pokud do dalšího příslušenství nechcete investovat a hledáte spíše variabilnější model, doporučujeme vám G21 Promesso.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kenwood KMX 750 | Hodnocení: 91,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kenwood KMX 750

Kenwood KMX 750

7 500 Kč Orientační cena