Menu

G21 Promesso – Recenze, testy a srovnání

87,5 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Nejlevnější kuchyňské roboty do 10 000 Kč

Klady

  • Vysoký příkon
  • Planetární míchání
  • Kovové provedení
  • Bohaté příslušenství

Zápory

  • Menší variabilita
  • Nelze dokoupit další příslušenství
  • Jen 6 rychlostí
6 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Příkonem 1 500 W se kuchyňský robot G21 Promesso může řadit i k poloprofesionálním modelům. K takovému výkonu je třeba i dostatečně odolné provedení, robot proto potěší masivním celokovovým tělem. Nerezová mísa s objemem 5,5 l je také nadprůměrná a využije ji i více početná domácnost. Počtem rychlostí už se model řadí k průměrnějším modelům, má jich 6.  Lze mezi nimi plynule přecházet. Pro dočasné použití maximálního výkonu se hodí také pulsní tlačítko.

Samozřejmostí je planetární systém míchání, který zajišťuje rovnoměrné promísení všech surovin jak ve středu, tak po okrajích mísy. Robot je poměrně robustní, konkrétní rozměry najdete ve spodní části následující tabulky. Věnujte jim pozornost ještě před pořízením, abyste nebyli při umisťování robota nepříjemně překvapeni.

Parametr Tento produkt
Výrobce

G21

Materiál

Kov

Záruka

4 roky

Objem mísy

5,5

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 500

Počet rychlostí

6

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

37,5

Šířka (cm)

17,5

Délka (cm)

36

Hmotnost (kg)

8,7

Funkce

​V ohledu funkcí si vede robot G21 velmi dobře, až na displej a časovač, což je u robotů stále neobvyklé vybavení, mu neschází nic z toho, co jsme hodnotili. Mísa se ale bohužel hůře přenáší, kvůli chybějícímu uchu. Údržba je ale snadnější, nádobu lze umývat v myčce. Ve výbavě jsou také bezpečnostní prvky jako aretační pojistka, ochrana proti přetížení a protiskluzové nožičky.

Výhodou je výstup rychlé i pomalé rychlosti, díky tomu je možné robot rozšířit o různé nástavce, o kterých se blíže rozepíšeme v následující kapitole.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ne

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Veškeré vybavení, které je k robotu k dispozici, dostanete přímo v balení. To obsahuje klasické nástavce na šlehání, hnětení a míchání. Dále pak struhadlo, mixér, mlýnek na maso, tvarovač těstovin a plnič klobás. Nic dalšího k němu ale nepořídíte.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

Není k dispozici

Kráječ

Není k dispozici

Struhadlo

V balení

Lis na citrusy

Není k dispozici

Odšťavňovač

Není k dispozici

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Není k dispozici

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Není k dispozici

Zmrzlinovač

Není k dispozici

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Není k dispozici

Další příslušenství

Tvarovač těstovin, plnič klobás

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé si robot pochvalují nejen pro jeho vzhled, ale zejména kvůli výkonu. Je podle nich spolehlivý, dobře míchá těsto a poradí si i s tím kynutým. Na čem se ale uživatelé neshodnou, je hlučnost, podle některých je hlučný, podle jiných zase tichý. Odborníci v dTestu ho označili spíše za hlučnější.

Hlavní klady a zápory

Robot G21 doporučujeme do domácností, které hledají silný robot za příznivou cenu. Výhodou je slušná výbava příslušenstvím, nevýhodou pak skutečnost, že žádné další není možné pořídit. Za slabinu označujeme také mísu, které chybí ucho, což komplikuje obsluhu.

Naše hodnocení a závěr

Kuchyňský robot G21 Promesso je příkonem 1 500 W pro domácí využití naprosto perfektní, takový příkon najdete i u poloprofesionálních modelů. Na druhou stranu toho náročným uživatelům tento robot nemůže nabídnout mnoho, co se variability týče, splňuje však základní činnosti, kterými jsou zejména mixování, šlehání a hnětení. Co se rozměrů týče, za zmínku stojí šířka přístroje, která nedosahuje ani dvaceti centimetrů. Z doplňků a funkcí má robot vše, protiskluzové nožičky, pulzní spínač nebo například ochranu proti přehřátí. Při domácím vaření a pečení robot nezklame, náročným uživatelům bychom ale raději doporučili variabilnější model, kterým je například Kenwood KMX 750, ke kterému lze dokoupit mnoho různých nástavců.

6 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: G21 Promesso | Hodnocení: 87,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G21 Promesso

G21 Promesso

6 600 Kč Orientační cena