Menu

Bosch MUM 4855 – Recenze, testy a srovnání

74,9 % Celkové hodnocení

Oblíbený model v kategorii Nejlevnější kuchyňské roboty do 10 000 Kč

Klady

  • Variabilita
  • Nízká pořizovací cena
  • Skladná konstrukce
  • Snadné používání
  • Planetární pohon

Zápory

  • Slabší příkon
  • Menší objem
  • Převážně plastové provedení
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vzhledem k nízké pořizovací ceně není úplně překvapení, že přístroj neoslňuje příkonem, objemem ani počtem rychlostí. Příkon 600 W je jeden z nejnižších na trhu (v době psaní recenze v únoru 2022), stejně tak počet nabízených rychlostí, tedy čtyři. Lze mezi nimi ale plynule přepínat. Pulzní spínač u něj ale nenajdete.

K nejmenším patří také objem mísy 3,9 l, obvykle u robotů narazíme na mísy s objemem mezi 4,5 a 5 l. Provedení robota je převážně plastové, včetně mísy, doporučujeme jej proto spíše pro nenáročné zákazníky k občasnému používání. Pozitivem tohoto modelu zůstává planetární systém míchání a variabilita, kterou se vyrovná i řadě dražších modelů.

Obdobně jako další modely Bosch, i tento tvoří skladnější variantu do menších kuchyní, je ovšem třeba pamatovat i na uložení četného příslušenství. Na výšku měří 26,5 cm, na šířku totožných 26,5 cm, jeho délka je 30,5 cm a hmotnost 5,58 kg.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Materiál

Plast

Záruka

2 roky

Objem mísy

3,9

Materiál mísy

Plast

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

600

Počet rychlostí

4

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ne

Výška (cm)

26,5

Šířka (cm)

26,5

Délka (cm)

30,5

Hmotnost (kg)

5,6

 

Funkce

Také v oblasti funkcí robot úplně nevyniká.  Najdete u něj ale klasický základ, který zahrnuje i bezpečnostní funkce jako ochranu proti přetížení, která bojuje za delší životnost motoru, stejně jako na transparentní víko a protiskluzové nožičky, tedy prvky, které zajistí čisté a komfortní používání.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ne

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Příslušenství v balení není ale vůbec špatné. Kromě základních nástavců na šlehání, hnětení a míchání získáte také kráječ, struhadlo, mixér, mlýnek na maso a stojánek na příslušenství. Další příslušenství si ale nepořídíte.

 

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

Není k dispozici

Kráječ

V balení

Struhadlo

V balení

Lis na citrusy

Není k dispozici

Odšťavňovač

Není k dispozici

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Není k dispozici

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Není k dispozici

Zmrzlinovač

Není k dispozici

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Není k dispozici

Další příslušenství

Stojánek na příslušenství

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé si pochvalují příslušenství, které v kuchyni ušetří spoustu práce. Vyhovují jim také malé kompaktní rozměry a skládací konstrukce. Robot podle nich odpovídá ceně. Nevyhovuje jim ale návod, který je zmatečný a nepříliš obsáhlý. Také provedení některých částí je podle uživatelů nedotažené.

Hlavní klady a zápory

Výhodou je zcela určitě nízká pořizovací cena. Oceňujeme také poměrně širokou nabídku základního příslušenství. Nevýhodou je ale plastové provedení, které není tak odolné jako kovové. Slabinou je též nízký výkon a malý objem. Hodí se tedy pouze pro nenáročné zákazníky, kteří neplánují velké pečení.

Naše hodnocení a závěr

Kuchyňský robot Bosch MUM 8455 si jistě najde řadu příznivců, zejména kvůli jeho kompaktním rozměrům, velké variabilitě a příznivé ceně. Doporučit jej ovšem můžeme pouze méně náročným uživatelům, tento robot totiž nebude to pravé ořechové na zpracovávání velkých dávek těsta, nebo na velmi časté používání. Pokud vášnivě rádi pečete a hledáte opravdu výkonnější model, doporučujeme podívat se spíše na další recenze, například na model Sencor STM 7878BK. Jestliže ale s roboty třeba teprve začínáte a chcete si vyzkoušet, co všechno takový pomocník umí, aniž by vás to stálo moc peněz, můžeme vám model Bosch směle doporučit.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch MUM 4855 | Hodnocení: 74,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bosch MUM 4855

Bosch MUM 4855

3 500 Kč Orientační cena