Menu

Sencor STM 7878BK – Recenze, testy a srovnání

82,6 % Celkové hodnocení

Dostupný v různých barvách v kategorii Nejlevnější kuchyňské roboty do 10 000 Kč

Klady

  • Kovové provedení
  • Dvě mísy
  • Mnoho barevných variant
  • Sada příslušenství

Zápory

  • Menší objem mísy
  • Průměrný výkon
  • Nemá hák na bezlepkové těsto
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Díky celokovovému tělu zaujme kuchyňský robot Sencor už na první pohled. Kovové roboty se vyznačují vysokou odolností a dlouhou životností ve srovnání s plastovými modely. Zvláštností jsou dvě mísy, které můžete při pečení střídat například pro přípravu těsta a krému. Větší mísa má objem 4,5 l, což je víceméně standard, který vystačí na běžné domácí použití. Menší pak 3 litry, což je ideální pro přípravu malého množství potravin. Pro přípravu větších várek těsta doporučujeme volit mísu s objemem 5 l a více. Obě nádoby jsou nerezové, ten se u mís díky bezkonkurenčním vlastnostem používá nejčastěji. Velká mísa má praktické ucho, což usnadňuje manipulaci.

Příkon robota 1 000 W odpovídal v době psaní recenze (únor 2022) průměru v cenové kategorii. Pro běžné použití je zcela dostačující, ale najdete na trhu i silnější stroje. Planetární systém míchání je pro kuchyňské roboty typický a zajistí optimální promísení surovin. Přístroj nabízí sedm různých rychlostí, což považujeme za slušný výběr, kterému nemáme co vytknout. Přepínat mezi nimi můžete plynule, dostupná je i pulzní funkce pro krátkodobý maximální výkon.

Rozměrově není robot nijak nestandardní, konkrétní údaje si můžete prohlédnout níže v tabulce. Doporučujeme jejich zkontrolování, abyste věděli, zda máte pro robota dostatek úložného prostoru, popřípadě zda se vám vleze na kuchyňskou linku.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Materiál

Kov

Záruka

6 let

Objem mísy

4,5

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 000

Počet rychlostí

7

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

32,3

Šířka (cm)

24,5

Délka (cm)

35

Hmotnost (kg)

9,6

Funkce

Ve výbavě robota Sencor najdete všechny podstatné prvky. Pro zajištění bezpečnosti je robot vybavený ochranou proti přetížení a protiskluzovými nožičkami. U nádoby robota nechybí transparentní víko, které udrží všechny suroviny v míse a zvyšuje hygienický standard při přípravě. Nechybí ani časovač a displej, což je výsada spíše dražších robotů.

 

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Základní vybavení patří v rámci cenové kategorie k těm bohatším. Kromě klasických nástavců na hnětení, šlehání a míchání je v balení také mixér, metla se stěrkou, mlýnek na maso a tvořítka na cukroví. Zvláštností je vybavení dvěma mísami, které jsou doplněné o víka.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

V balení

Kráječ

Není k dispozici

Struhadlo

Lze dokoupit

Lis na citrusy

Není k dispozici

Odšťavňovač

Není k dispozici

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Není k dispozici

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Není k dispozici

Zmrzlinovač

Není k dispozici

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Lze dokoupit

Další příslušenství

Tvořítko na cukroví, dvě mísy, víka pro uchování

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé si robot pochvalují jak kvůli designu, tak funkci. Oceňují kvalitní kovové provedení a dostatečnou sílu pro hnětení chlebového těsta. Líbí se jim také výběr z barevných variant.

Hlavní klady a zápory

Výhodou je výbava, která poměrně netypicky zahrnuje i dvě mísy, které můžete při použití střídat. Oceňujeme také design a mnoho barevných variant. Nevýhodou může být objem mísy, ani ta větší nedosahuje 5 litrů, nehodí se tak pro opravdu velké pečení.

Naše hodnocení a závěr

Kuchyňský robot Sencor STM 7878BK VV představuje bytelný model za přívětivou cenu. Potěší celokovovým provedením včetně dvou nerezových mís, nabídne dostatečný příkon, systém planetárního míchání i slušný výběr rychlostí. Výbava je poměrně slušná, zahrnuje mlýnek na maso, mixér a další. Výhodou je také výběr z mnoha barevných provedení a poměrně kompaktní rozměry. Větším domácnostem by ale nemusela stačit mísa, která má pouze 4,5 l. Pokud hledáte robot s větší mísou a netrváte na bohaté výbavě, doporučujeme vám model Kenwood KMX 750.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor STM 7878BK | Hodnocení: 82,6 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Je možnost dokoupit věci na strouhání k Sencoru 787?

Marie Zemanová

Dobrý den, ano, k tomuto robotu je možné dokoupit speciální kráječ a struhadlo Sencor STX-014.

Eliška Srncová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor STM 7878BK

Sencor STM 7878BK

6 000 Kč Orientační cena