Menu

Kenwood KVL 6370 S Chef XL Elite – Recenze, testy a srovnání

93,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Kuchyňské roboty od 10 000 do 15 000 Kč

Klady

  • Kovové tělo
  • Příkon 1 400 W
  • Objem 6,7 l

Zápory

  • Spíše základní nabídka funkcí
  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší cena
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kuchyňský robot Kenwood nezaujme tolik nabídkou funkcí, jako spíše samotným provedením. Celokovové tělo v sobě skrývá příkon 1 400 W, který byl v době psaní recenze (únor 2022) v dané kategorii spíše vyšší. Nemusíte se tak bát, že by robot neustál třeba větší dávku těsta, jak koneckonců napovídá objemná mísa s kapacitou 6,7 l. Ta je vyrobená z nerezu, což pro tyto účely považujeme za ideální materiál.

Výběr ze 6 rychlostí je u kuchyňských robotů standardem stejně jako plynulé přecházení mezi nimi. Nechybí ani pulzní spínač, který zajistí maximální výkon po krátkou dobu.

Pokud vás zajímají také rozměry robota Kenwood, snadno je najdete níže v tabulce. Kovové provedení se projevilo poněkud vyšší hmotností přístroje, myslete tak i na jeho uložení, časté vytahování z vysoko umístěné skříňky by vás mohlo zbytečně odradit od jeho používání.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kenwood

Materiál

Kov

Záruka

2 roky

Objem mísy

6,7

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 400

Počet rychlostí

6

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

29

Šířka (cm)

38

Délka (cm)

36

Hmotnost (kg)

12

Funkce

Výbava funkcí robota Kenwood je víceméně standardní a nepostrádá důležité bezpečnostní funkce, jako je ochrana proti přetížení, aretační pojistka nebo protiskluzové nožky. Míse nechybí ucha na přenášení ani víko proti šplíchancům a některé části příslušenství lze mýt v myčce.

Říkáte si, co by ještě tak mohl mít robot navíc? U některých modelů najdete také displej a časovač, jedná se ale obvykle o dražší přístroje.

Kromě výstupu pro příslušenství mísy má další dva výstupy – pomalou a rychlou rychlost. Díky tomu k němu lze připojit velké množství příslušenství. O tom se dočtete v následující kapitole.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

Základní výbava robota patří k těm nejbohatším. Zahrnuje základní nástavce na šlehání, hnětení a míchání. Nechybí ani mixér a mlýnek na maso. Téměř všechno myslitelné příslušenství lze pak dokoupit. Výčet těch nejoblíbenějších nástavců najdete v tabulce. Zbytek pak na webu výrobce.

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Není k dispozici

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

Lze dokoupit

Kráječ

Lze dokoupit

Struhadlo

Lze dokoupit

Lis na citrusy

Lze dokoupit

Odšťavňovač

Lze dokoupit

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Lze dokoupit

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

V balení

Mlýnek na mák či obilí

Lze dokoupit

Zmrzlinovač

Lze dokoupit

Láhev na smoothie

Lze dokoupit

Strojek na těstoviny (na válení)

Lze dokoupit

Další příslušenství

Lze dokoupit

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelé si pochvalují kvalitní zpracování, bytelnou konstrukci a opravdu vysoký výkon. Oceňují i kvalitu příslušenství a jeho funkčnost. Zmiňují vyšší hmotnost, s tou je ale třeba u takto velkého kovového přístroje počítat.

Hlavní klady a zápory

Výhodou robota Kenwood je vysoký výkon, celokovové tělo a příslušenství. Rozšířenou základní výbavu najdete v balení, zbytek je možné dokoupit, nebude se vám tedy doma zbytečně válet. Nevýhodou je vyšší cena a také vysoká hmotnost.

Naše hodnocení a závěr

Kuchyňský robot Kenwood KVL 6370 S Chef XL Elite bude vhodný především pro uživatele, kteří často a ve větším objemu pečou. Zaujme totiž hlavně silným motorem s příkonem 1 400 W, celokovovým tělem a mísou o objemu 6,7 l. Kromě základu ve formě šlehání a hnětení nabídne také mixér a mlýnek na maso. Žádných neobvyklých prvků se ale v jeho nabídce nástavců či v dalším vybavení nedočkáte, můžete si je však dokoupit. Robot nepostrádá důležité bezpečnostní funkce, plynulou regulaci rychlosti a nechybí ani pulzní spínač.

Jde celkově o větší, těžší a dražší přístroj, který vám přijde vhod, pokud to s pečením či vařením myslíte opravdu vážně a zaměstnáte jej takřka každodenně. Na používání jednou za rok, např. v sezóně vánočního cukroví, jde o zbytečně vysokou investici. Pro takové případy by vám mohl lépe vyhovovat některý z cenově dostupnějších přístrojů, například Sencor STM 6350WH.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kenwood KVL 6370 S Chef XL Elite | Hodnocení: 93,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kenwood KVL 6370 S Chef XL Elite

Kenwood KVL 6370 S Chef XL Elite

12 000 Kč Orientační cena