Menu

Eta 0028 90030 Gratus – Recenze, testy a srovnání

83,3 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Kuchyňské roboty od 10 000 do 15 000 Kč

Klady

  • Příkon
  • Nabídka rychlostí
  • Kovové provedení

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Nemá displej
  • Vyšší cena
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kuchyňský robot Eta v první řadě zaujme silným motorem s příkonem 1 200 W. Potěší také objem mísy robotu, která pojme až 5,5 l. Rychlost lze plynule nastavovat mezi 8 stupni, na výběr je i pulzní funkce.  Nespornou výhodou je také celokovové provedení doplněné mísou z nerezu. Za standard pak můžeme označit planetární míchání, které zajistí rovnoměrné promíchání surovin i z okrajů mísy.

Stejně jako většina výkonnějších robotů, ani tento nepatří rozměrově zrovna k nejmenším modelům. To je poznat zejména na jeho hmotnosti 11,4 kg, kterou při častější manipulaci pravděpodobně pocítíte. Na výšku potom měří 35,5 cm, na šířku 38 cm a jeho výška je 28 cm, jde tedy opět o rozměry, se kterými je třeba počítat vzhledem k množství prostoru v kuchyni.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eta

Materiál

Kov

Záruka

10 let

Objem mísy

5,5

Materiál mísy

Nerez

Systém míchání

Planetární

Příkon (W)

1 200

Počet rychlostí

8

Plynulá regulace rychlosti

Ano

Pulzní spínač

Ano

Výška (cm)

35,5

Šířka (cm)

38

Délka (cm)

28

Hmotnost (kg)

11,4

Funkce

Všechny suroviny v míse udrží transparentní víko a stabilitu přístroje zase zajistí protiskluzové nožky.  S mísou se díky uchu snadno manipuluje, což při její velkosti jistě oceníte. Chybí už jen zmínit, že motor robotu je chráněný pojistkou proti přetížení, takže se nemusíte bát, že byste mu naložili příliš.

Příslušenství je možné umývat v myčce. S nástavci se pojí také dva výstupy – rychlý a pomalý, ty zajišťují připojení mnoha různých doplňků, o kterých se dočtete v následující kapitole.

Parametr Tento produkt
Výstup pomalé rychlosti

Ano

Výstup rychlé rychlosti

Ano

Transparentní víko

Ano

Ucha mísy

Ano

Mytí v myčce

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Ochrana proti přetížení

Ano

Aretační pojistka

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Vybavení a příslušenství

V balení s robotem najdete klasické nástavce na šlehání, míchání a hnětení. Kromě toho také kráječ, struhadlo, mixér, a tvořítka na těstoviny. Mnoho dalších nástavců lze dokoupit, nebudou vám tedy zbytečně v kuchyni překážet, vybrat si můžete jen ty, které skutečně využijete. Jejich výčet najdete v následující tabulce. Za zmínku stojí určitě hák na bezlepkové těsto, který je specialitou robotů značky Eta (ačkoliv ne všechny její modely ho mají).

Parametr Tento produkt
Balonová šlehací metla

V balení

Hnětací hák

V balení

Hnětací hák na bezlepkové těsto

Lze dokoupit

Metla na míchání

V balení

Metla se stěrkou

Lze dokoupit

Kráječ

V balení

Struhadlo

V balení

Lis na citrusy

Lze dokoupit

Odšťavňovač

Není k dispozici

Lis na bobuloviny, ovoce a zeleninu

Lze dokoupit

Mixér

V balení

Mlýnek na maso

Lze dokoupit

Mlýnek na mák či obilí

Lze dokoupit

Zmrzlinovač

Není k dispozici

Láhev na smoothie

Není k dispozici

Strojek na těstoviny (na válení)

Lze dokoupit

Další příslušenství

Tvořítka na těstoviny

Hodnocení uživatelů a dalších odborníků

Uživatelům vyhovuje zejména bytelné kovové provedení a možnost dokoupit další nástavce. Robot je podle několika z nich také poměrně tichý. Ocenili by ale box nebo tašku pro uložení příslušenství.

Hlavní klady a zápory

Výhody robota vidíme ve vysokém výkonu a velkém objemu mísy. Tělo i převody jsou kovové, mísa nerezová. Z toho plyne také vyšší hmotnost přístroje. Další benefit představuje bohatá výbava, částečně v balení, zbytek je možné dokoupit podle potřeby a priorit.

Naše hodnocení a závěr

V podstatě jedinou výraznější slabinou kuchyňského robotu ETA 0028 90030 Gratus je jeho menší variabilita. Na druhou stranu zrovna požadavky na multifunkčnost přístroje jsou poměrně individuální, a může se tak stát, že lis na citrusy, odšťavňovač nebo masomlýnek nebudete vůbec postrádat, a naopak by vám příslušenství navíc zbytečně zabíralo místo v kuchyni. Pokud o ně zájem mít budete, můžete si je dokoupit zvlášť.  Jinak už musíme v podstatě jen chválit, robot má nadprůměrný příkon, nabídku rychlostí i objem mísy a v kategorii funkcí neztratil jediný bod. Překážkou k jeho koupi tak může být v podstatě jen vyšší cena a také velké rozměry a hmotnost.  Pro zvážení dalších variant doporučujeme k přečtení recenzi modelu Kenwood KVL 6370 S Chef XL Elite.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Eta 0028 90030 Gratus | Hodnocení: 83,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má již spoustu zkušeností s výběrem a srovnáváním produktů, které zúročuje také u kuchyňských robotů. Coby redaktorka se ráda zabývá tématy do hloubky a bere ohled nejen na řadu parametrů, ale také na odborné i uživatelské recenze. Díky tomu si dokáže udělat dobrý přehled o nabídce a poradí, který kuchyňský robot ve své domácnosti nejvíce oceníte.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Eta 0028 90030 Gratus

Eta 0028 90030 Gratus

10 000 Kč Orientační cena