Recenze Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+ - Test 2023 | Arecenze
Menu

Recenze a test Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+

88,9 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Odvlhčování 3 l/h
 • Energetická třída A+
 • Smart funkce
 • Funkce Around U

Zápory

 • Průměrný výkon chlazení
 • Nemá funkci topení
14 000 Kč Orientační cena
 • 7,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 8,3/10
  Hodnocení účinnosti
 • 10/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,8/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 88,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Klimatizace Olimpia Splendind nabízí funkci chlazení a odvlhčování, stejně jako většina hodnocených modelů (v červnu 2022), neslouží tedy k topení. Mezi výkonnostními parametry zaujme účinným odvlhčováním, za hodinu zvládne odebrat ze vzduchu až 3 l vody, průměr v době psaní recenze byl zhruba poloviční. Výhodou je také vysoká energetická účinnost, jako jedna z mála modelů patří tato klimatizace do třídy A+, většinu najdete ve třídě A.

V ostatních ohledech už se tento model drží víceméně standardních hodnot. S výkonem chlazení 2,9 kWh jej můžeme doporučit do místností o objemu cca 97 m3, obojí byl v době hodnocení průměr. To samé platí pro hlučnost 62 dB. Nejnižší nastavitelná teplota tohoto přístroje je 17 °C, některé konkurenční modely nabízejí i 16 °C.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Olimpia Splendid

Účel klimatizace

Chlazení a odvlhčování

63 % Chlazení a odvlhčování, 22 % Chlazení, odvlhčování a topení, 15 % Neuvedeno
Maximální doporučená plocha místnosti (m2)

40

Maximální doporučený objem místnosti (m3)

97

98,87
Jmenovitý výkon chlazení (kW)

2,9

2,90
Nejnižší nastavitelná teplota chlazení (°C)

17

26 % 17, 26 % 16, 22 % 18, 4 % 21, 22 % Neuvedeno
Průtok vzduchu (m3/h)

420

367,24
Odvlhčování (l/h)

3

1,60
Hlučnost (dB)

62

63,70
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

1

1,12
Energetická třída chlazení

A+

93 % A, 7 % A+
Energ. účinnost chlazení (EER)

3,1

2,65

Funkce a rozměry

Nabídka funkcí je rozhodně silnou stránkou této klimatizace. Samozřejmě nepostrádá úplný základ, do kterého patří displej, časovač a dálkový ovladač. Mnohem zajímavější jsou ale funkce, které nenajdete u všech modelů. Sem se řadí Wi-Fi připojení, samoodpařování kondenzátu, funkce Around U a automatický režim.

Všechny tyto funkce značně zvyšují komfort používání, při zapnutí režimu Around U funguje dálkový ovladač klimatizace jako termostat, ta se tak při chlazení řídí teplotou okolo vás (pokud máte ovladač blízko u sebe) a ne okolo sebe samotné. V automatickém režimu zase sama upravuje intenzitu a teplotu foukání, aby udržela vhodnou teplotu v místnosti.

Stejně jako většina modelů, i klimatizace Olimpia Splendid nabízí tři rychlosti ventilátoru, na rozdíl od některých konkurentů ale umožňuje také nastavení polohy lamel pomocí dálkového ovladače a nepostrádá funkci swing, díky které může foukat ze strany na stranu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Počet rychlostí ventilátoru

3

74 % 3, 11 % 2, 15 % Neuvedeno
Funkce Swing

Ano

52 % Ano, 30 % Ne, 19 % Neuvedeno
Nastavení lamel

Ovladačem

33 % Ovladačem, 22 % Ne, 11 % Manuálně, 7 % Ano, 26 % Neuvedeno
Samoodpařování kondenzátu

Ano

81 % Ano, 15 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyjímatelný filtr

Ano

85 % Ano, 15 % Neuvedeno
Indikátor zanesení filtru

Ne

70 % Ne, 11 % Ano, 19 % Neuvedeno
Wi-Fi připojení

Ano

70 % Ne, 30 % Ano
Funkce Around U

Ano

63 % Ne, 22 % Ano, 15 % Neuvedeno
Automatický režim

Ano

56 % Ne, 30 % Ano, 15 % Neuvedeno
Délka výfukové trubice (cm)

150

143,53
Výška (cm)

76,5

72,81
Šířka (cm)

49

38,97
Hloubka (cm)

42,5

38,65
Hmotnost (kg)

32

28,79

Názory uživatelů a odborníků

Klimatizaci Olimpia Splendid ohodnotilo několik desítek uživatelů. Ti převážně vyzdvihují účinnost chlazení klimatizace a obecně jsou s produktem spokojení. Poněkud rozpor panuje v otázce její hlučnosti, podle některých je klimatizace tichá, podle jiných naopak hlučná.

Výtky se objevují také k návodu, který podle uživatelů není dostačující a někteří ani nedostali návod v češtině vůbec. Negativně bývá hodnocen nakonec i vzhled a nároky na prostor klimatizace, velikostně je ale standardní a posouzení designu je velmi subjektivní.

Klady a zápory

Výhodou mobilní klimatizace Olimpia Splendid je bezpochyby její výbava. Tou předčí podstatnou část konkurence, zaujme zejména funkcí Around U a automatickým režimem. Pochválit můžeme také výkonné odvlhčování a vysokou energetickou účinnost, ve třídě A+ zatím mnoho modelů nenajdete. Co se slabších stránek týče, nemáme k tomuto modelu zásadní výtky. Ocenili bychom pouze vyšší výkon chlazení, ten je u tohoto modelu pouze průměrný. Někteří uživatelé také mohou postrádat funkci topení.

Porovnání s alternativami

Pokud  byste ocenili spíše některý z výkonnějších modelů, podívejte se také na recenzi klimatizace Sencor SAC MT1230C. Ta je oproti modelu Olimpia Splendid dokonce levnější, má vyšší výkon chlazení a vyšší výkon odvlhčování. Patří ale do horší energetické třídy A a její výbava je chudší, nenabízí Wi-Fi připojení ani automatický režim.

Dalším výkonnějším modelem je klimatizace Sencor SAC MT1411C. Ta opravdu zaujme svou schopností chlazení i odvlhčování, její výbava je ale zcela standardní, bez jakýchkoliv pokročilých funkcí. Energetickou účinností se také řadí do třídy A.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte klimatizaci s nízkou spotřebou a vynikající nabídkou funkcí, model Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+ bude pro vás to pravé. Jako jeden z mála se řadí do nejlepší energetické třídy A+ a je nadupaný moderními technologiemi včetně Wi-Fi připojení, funkce Around U nebo automatického režimu. Výhodou je také účinné odvlhčování, chlazením je ale spíše průměrný, ačkoliv jsou s ním uživatelé podle svých recenzí velmi spokojení.

Pokud máte velký prostor a hledáte co nejvýkonnější mobilní klimatizaci, za zvážení stojí například Sencor SAC MT1230C. Budete se ale muset smířit s velmi osekanou nabídkou funkcí.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+ | Hodnocení: 88,9 %
Eliška Srncová má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+

Olimpia Splendid Dolceclima AirPro 13 A+

14 000 Kč Orientační cena