Menu

Recenze a test LG 24MT49S

81,4 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Funkce smart
 • Menší úhlopříčka
 • Malé rozlišení
4 500 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,9/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,0/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 81,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

LG 24MT49S by se mohla zprvu zdát jako televize s nekvalitním obrazem. Při úhlopříčce 24″ je ale 1366 x 768 px dostačujících. K takto malé televizi se hodí také reproduktory s výkonem 10 W, ten by byl nedostačující pro větší televize. I tak se v této kategorii objevují modely dokonce s menším výkonem. Rozměrově se řadí k menším v našem srovnávacím testu z dubna 2018. Na výšku má 34,5 cm, na šířku 55,6 cm a do hloubky činí bez podstavce jen 5,4 cm. Hmotnost 3,5 kg umožní i dětem s televizí manipulovat, přesouvat, či různě natáčet podle potřeby.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1366 x 768 (HD ready)

Úhlopříčka (")

24

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Výkon reproduktorů (W)

10

Výška (cm)

34,5

Šířka (cm)

55,6

Hloubka (cm)

5,4

Hmotnost (kg)

3,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Konektivita je dostačující. LG nabízí jeden výstup pro USB, a jeden pro zařízení HDMI. Nemá sice sluchátkový jack, takový nedostatek ale podle nás plně vyvažuje možnost připojení televize ke kabelovému internetu. Na základě našich zkušeností se u televizí menších úhlopříček nelze tak často setkat s možností připojení k internetu, proto to velmi oceňujeme. Protože je televizor menší než ostatní testované, odpovídá tomu i celková spotřeba, která ročně vyjde na 33 kWh, v přepočtu zaplatíte za roční provoz tedy asi 132 Kč. Zařízení spadá do energetické třídy A, jako většina modelů této kategorie.

Parametr Tento produkt
USB

1

HDMI

1

LAN

Ano

Sluchátkový jack

Ne

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

23

Roční spotřeba (kWh)

33

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

132

Hodnocení funkcí

Protože je u televize LG možnost připojení ke kabelovému internetu, nepřekvapuje nás, že výrobce počítal také s připojením k Wi-Fi. Díky tomu se řadí k tzv. chytrým televizorům, a je na něm možné sledovat internetové pořady a využívat další vychytávky, které smart televize přinášejí.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ano

Funkce smart

Ano

Časovač vypnutí

Ano

Naše hodnocení a závěr

Za cenu pod 5 000 Kč bychom nejspíše neočekávali, že najdeme televizor, který je možné připojit k internetu. Proto jsme byli velmi mile překvapeni, když jsme při psaní recenzí takový model našli. Je jím právě LG 24MT49S. Kromě toho, že si můžete plně užít výhody Smart TV, můžete k němu připojit jedno zařízení přes výstup USB, a zároveň jedno další přes HDMI port. Spotřeba odpovídá nižší úhlopříčce televize, které ostatně odpovídá také rozlišení. Pokud je pro vás ale úhlopříčka 24″ málo, potřebujete o kousek větší a pořád si chcete užívat výhody chytrých zařízení, doporučujeme přečíst si recenzi modelu Samsung UE32M5572.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 24MT49S | Hodnocení: 81,4 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 24MT49S

LG 24MT49S

4 500 Kč Orientační cena