Menu

Recenze a test Samsung UE32M5572

76,0 % Celkové hodnocení
 • Možnosti konektivity
 • Smart televize
 • Vysoká kvalita zvuku
 • Vysoká cena
10 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 7,0/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,4/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 76,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Samsung UE32M5572 spadá do kategorie menších televizí a má úhlopříčku 32″. Rozlišení obrazovky 1920 x 1080 pixelů je této úhlopříčce odpovídající a můžete se tak spolehnout na kvalitní obraz ve Full HD. Celkový dojem ze sledování televize podtrhne zvuk z reproduktorů, které mají vysoký výkon 20 W. Ten byl v dubnu 2018 v našem srovnávacím testu nejlepší. Rozměrově televize odpovídá průměru, liší se od průměru všech televizí této kategorie jen pár centimetry. Na výšku má tedy 43,3 cm, na šířku 73 cm a do hloubky 5,5 cm. Hmotnost 5,5 kg také není nijak závratná.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Úhlopříčka (")

32

Výkon reproduktorů (W)

20

Výška (cm)

43,3

Šířka (cm)

73

Hloubka (cm)

5,5

Hmotnost (kg)

5,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Konektivitou se řadí model Samsung k nejlepším ve své kategorii. USB výstupy má dva, HDMI hned tři a také nabízí možnost připojení kabelového internetu. Chybí mu jen sluchátkový jack, který nepatřil ke standardní výbavě televizí v této kategorii, soudě dle toho, že jej najdete jen u pár námi recenzovaných televizí. Samsung patří do energetické třídy A, oproti průměru je ale maličko náročnější na energie. Jeho okamžitá spotřeba je 41 W, ročně potom jde o 60 kWh. Průměrně ale činila roční spotřeba 46,40 kWh. Ročně za provoz zaplatíte asi o 50 korun více, než průměrně za všechny televize. 

Parametr Tento produkt
USB

2

HDMI

3

LAN

Ano

Sluchátkový jack

Ne

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

41

Roční spotřeba (kWh)

60

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

240

Hodnocení funkcí

Za cenu asi 10 000 Kč je na místě, že je televize Samsung smart televizí a lze připojit k Wi-Fi. Jak tabulka níže vypovídá, z této kategorie byste našli tyto dva parametry jen u pár modelů. Naopak u všech modelů se setkáte s časovačem vypnutí. U televize tak můžete klidně usínat a přitom není nutné, aby celou noc spotřebovávala energii nebo vás třeba budila. 

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ano

Funkce smart

Ano

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají s televizí Samsung zkušenost, ať už dlouhodobou nebo krátkodobou, s ní nemají větší potíže. Naopak oceňují vysokou kvalitu obrazu, možnost připojení k internetu a lehké ovládání. Za zmínku stojí poznatek uživatele, který namítl, že návod dodávaný k televizi není dostačující, zároveň ale uznal, že běžný uživatel by jej neměl ani potřebovat. Přesto pro úplnost informací i tuto skutečnost uvádíme. 

Naše hodnocení a závěr

Samsung UE32M5572 nebude pravděpodobně vyhovovat každému uživateli, a to především svojí cenou. Pokud ale hledáte to nejlepší z kategorie televizí s menší úhlopříčkou, potom jste našli vítěze. Prim hraje tento model především svým zvukem, ten v době psaní recenze odpovídal nejvyšší možné kvalitě ze všech recenzovaných modelů. Když sek tomu připočte vysoká kvalita obrazu, vysoká míra konektivity a fakt, že je tato televize tzv. smart, jde bez debat o model, který se nejvíce blíží svými výhodami televizím větších úhlopříček. Pochopitelně ale nemusí všem uživatelům vyhovovat, možná hledáte hlavně levnější model. GoGEN TVF 32N571S je jeden z levnějších modelů, který ale má co nabídnout a je jeden z nejúspornějších v celém srovnávacím testu.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE32M5572 | Hodnocení: 76,0 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE32M5572

Samsung UE32M5572

10 000 Kč Orientační cena