Menu

Recenze a test Samsung UE32M5572

76,0 % Celkové hodnocení
 • Možnosti konektivity
 • Smart televize
 • Vysoká kvalita zvuku
 • Vysoká cena
10 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 7,0/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,4/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 76,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Samsung UE32M5572 spadá do kategorie menších televizí a má úhlopříčku 32″. Rozlišení obrazovky 1920 x 1080 pixelů je této úhlopříčce odpovídající a můžete se tak spolehnout na kvalitní obraz ve Full HD. Celkový dojem ze sledování televize podtrhne zvuk z reproduktorů, které mají vysoký výkon 20 W. Ten byl v dubnu 2018 v našem srovnávacím testu nejlepší. Rozměrově televize odpovídá průměru, liší se od průměru všech televizí této kategorie jen pár centimetry. Na výšku má tedy 43,3 cm, na šířku 73 cm a do hloubky 5,5 cm. Hmotnost 5,5 kg také není nijak závratná.

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Typ obrazovky LED
Rozlišení obrazovky (px) 1920 x 1080 (Full HD)
Úhlopříčka (") 32
Obnovovací frekvence (Hz) -
Výkon reproduktorů (W) 20
Výška (cm) 43,3
Šířka (cm) 73
Hloubka (cm) 5,5
Hmotnost (kg) 5,5

Hodnocení konektivity a spotřeby

Konektivitou se řadí model Samsung k nejlepším ve své kategorii. USB výstupy má dva, HDMI hned tři a také nabízí možnost připojení kabelového internetu. Chybí mu jen sluchátkový jack, který nepatřil ke standardní výbavě televizí v této kategorii, soudě dle toho, že jej najdete jen u pár námi recenzovaných televizí. Samsung patří do energetické třídy A, oproti průměru je ale maličko náročnější na energie. Jeho okamžitá spotřeba je 41 W, ročně potom jde o 60 kWh. Průměrně ale činila roční spotřeba 46,40 kWh. Ročně za provoz zaplatíte asi o 50 korun více, než průměrně za všechny televize. 

Parametr Tento produkt
USB 2
HDMI 3
LAN Ano
Sluchátkový jack Ne
Energetická třída A
Spotřeba (W) 41
Roční spotřeba (kWh) 60
Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč) 240

Hodnocení funkcí

Za cenu asi 10 000 Kč je na místě, že je televize Samsung smart televizí a lze připojit k Wi-Fi. Jak tabulka níže vypovídá, z této kategorie byste našli tyto dva parametry jen u pár modelů. Naopak u všech modelů se setkáte s časovačem vypnutí. U televize tak můžete klidně usínat a přitom není nutné, aby celou noc spotřebovávala energii nebo vás třeba budila. 

Parametr Tento produkt
3D Ne
Wi-Fi Ano
Funkce smart Ano
Časovač vypnutí Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají s televizí Samsung zkušenost, ať už dlouhodobou nebo krátkodobou, s ní nemají větší potíže. Naopak oceňují vysokou kvalitu obrazu, možnost připojení k internetu a lehké ovládání. Za zmínku stojí poznatek uživatele, který namítl, že návod dodávaný k televizi není dostačující, zároveň ale uznal, že běžný uživatel by jej neměl ani potřebovat. Přesto pro úplnost informací i tuto skutečnost uvádíme. 

Naše hodnocení a závěr

Samsung UE32M5572 nebude pravděpodobně vyhovovat každému uživateli, a to především svojí cenou. Pokud ale hledáte to nejlepší z kategorie televizí s menší úhlopříčkou, potom jste našli vítěze. Prim hraje tento model především svým zvukem, ten v době psaní recenze odpovídal nejvyšší možné kvalitě ze všech recenzovaných modelů. Když sek tomu připočte vysoká kvalita obrazu, vysoká míra konektivity a fakt, že je tato televize tzv. smart, jde bez debat o model, který se nejvíce blíží svými výhodami televizím větších úhlopříček. Pochopitelně ale nemusí všem uživatelům vyhovovat, možná hledáte hlavně levnější model. GoGEN TVF 32N571S je jeden z levnějších modelů, který ale má co nabídnout a je jeden z nejúspornějších v celém srovnávacím testu.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Samsung UE32M5572 | Hodnocení: 76,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung UE32M5572

Samsung UE32M5572

10 000 Kč Orientační cena