Menu

Recenze a test LG 32LK6200

82,1 % Celkové hodnocení
 • Dobrá spotřeba
 • Slušná konektivita
 • Nízká hmotnost
 • Slabší reproduktory
 • Bez sluchátkového jacku
 • Tlustší panel
7 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 6,5/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,6/10
  Rozlišení a výkon reproduktorů
 • 82,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor LG 32LK6200 řadíme do kategorie menších kousků, úhlopříčka LED panelu má totiž 32 palců. V dané kategorii je nejčastější FullHD rozlišení a ani tento model není výjimkou, zobrazuje tedy celkově 1 920 x 1 080 pixelů. Obnovovací frekvence je 60 Hz, tedy standard této kategorie v době psaní recenze (březen 2020). Tento údaj říká, že se obraz mění přibližně šedesátkrát za sekundu, což pro běžné sledování televize stačí.

Přímo v televizi už jsou vestavěné moderní tunery DVB-T2/C/S2. V čem ale tento model trochu zaostává, je zvukový výkon. Ten je pouze 10 W. Rozměry televize jsou v rámci kategorie celkem standardní, trochu přečnívá hloubka 8,7 cm. Naopak hmotnost 5,15 kilogramů je velmi přívětivá a nahrává všem, kteří televizor plánují často stěhovat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Typ obrazovky

LED

Rozlišení obrazovky (px)

1920 x 1080 (Full HD)

Úhlopříčka (")

32

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Výkon reproduktorů (W)

10

Výška (cm)

44,5

Šířka (cm)

74,2

Hloubka (cm)

8,7

Hmotnost (kg)

5,15

Hodnocení konektivity a spotřeby

Přístroj má celkem dobrou konektorovou výbavu, jde o smart model, takže nechybí ani možnost připojení LAN kabelu. Co se týče USB a HDMI, od každého výrobce nadělil po dvou. Bohužel už ale nepřidal sluchátkový jack.

Co se týče spotřeby, je televizor LG mírně pod průměrem našeho srovnání v rámci malých televizí. Spadá do časté energetické třídy A s běžnou spotřebou okolo 36 W. Ročně pak spolkne přibližně 50 kWh, což odpovídá provozním nákladům za elektřinu ve výši asi 200 korun.

Parametr Tento produkt
USB

2

HDMI

2

LAN

Ano

Sluchátkový jack

Ne

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

36

Roční spotřeba (kWh)

50

Roční náklady na provoz při sledování 4 hod/den (Kč)

200

Hodnocení funkcí

Jak jsme již zmínili v předchozí části, tento model může nalákat na smart funkce, kdy uživatel může využívat nepřeberný multimediální obsah na internetu. I proto je televizi možné připojit k síti i bezdrátově přes Wi-Fi. Samozřejmostí je časovač vypnutí, naopak funkci 3D zobrazení zde nehledejte, ta je ale stále celkem okrajovou záležitostí.

Parametr Tento produkt
3D

Ne

Wi-Fi

Ano

Funkce smart

Ano

Časovač vypnutí

Ano

Hodnocení uživatelů

Lidé, kteří už tuto televizi vlastní a používají, kvitují nejčastěji její kompaktní rozměry, kvalitní obraz za dobrou cenu a smart funkce. Naopak se shodují, že má poměrně krkolomné nastavování programů, vadí jim i absence sluchátkového jacku.

Naše hodnocení a závěr

Malou televizi LG 32LK6200 považujeme za dobrou volbu, za slušnou cenu dostanete dobrý výkon. Jde o model s 32palcovou LED obrazovkou, rozlišením FullHD a obnovovací frekvencí 60 Hz. Zvukové parametry trochu zaostávají, protože reproduktory jsou pouze 10W. Rozměry jsou celkem standardní, až na trochu nadprůměrnou hloubku panelu. Naopak hmotnost 5,15 kg považujeme za nízkou ve srovnání s konkurencí ve srovnání. Konektorová výbava je celkem slušná, najdete zde 2 USB a 2 HDMI porty i LAN konektor, avšak konektor pro sluchátka už výrobce vynechal. Jedná se o smart model, který je plně využitelný až s připojením k internetu. O to se vedle kabelové připojení stará i bezdrátová Wi-Fi. Jde o poměrně úsporný model, který vás s přibližnou roční spotřebou vyjde asi na 200 korun za elektřinu.

Pokud sháníte televizi s malou úhlopříčkou do 40 palců, ale zároveň požadujete ještě kvalitnější obraz, pak vám můžeme nabídnout k přečtení recenzi na 4K televizor Panasonic TX-40GX700E.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 32LK6200 | Hodnocení: 82,1 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Má tato TV LG 32LK6200 možnost nahrávaní vysílání na HDD, nebo flash disk, má Bluetooth? Děkuji.

Burian

Podle informací výrobce lze s televizorem LG 32LK6200 nahrávat vysílané pořady na hard disk, a to s funkcí Time Shift. K této funkci je zapotřebí externí disk o velikosti 80 GB – 2 TB. Touto funkcí disponují televizory od modelu LK5900 výše. Tato televize disponuje také možností připojení přes BlueTooth.

Daniel Černý, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 32LK6200

LG 32LK6200

7 000 Kč Orientační cena