Recenze a test televize LG 43NANO79 | Arecenze.cz
Menu

Recenze LG 43NANO79

Klady

  • Vysoké rozlišení
  • Variabilní obnovovací frekvence
  • Hlasový asistent

Zápory

  • Vyšší cena
  • Chybí sluchátkový konektor
  • Vyšší spotřeba
11 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Televizi LG 43NANO79 jsme označili v našem výběru přívlastkem “herní”. Z produktů v nižší cenové relaci totiž požadavkům hráčů odpovídá nejlépe. V základu tvoří televizor obrazovka typu Direct LED s plošným podsvícením a úhlopříčkou 43 palců. Rozlišení 4K považujeme za standard kvalitní moderní televize.

Obnovovací frekvence obrazovky sice dosahuje pouze standardních 50 hertz, je však doplněna o pokročilé funkce určené primárně právě pro hráče. Nechybí herní režim, ani funkce variabilní obnovovací frekvence. Také reproduktory na tom nejsou vůbec špatně, k dispozici je výkon 20 wattů. To odpovídá menší až středně velké místnosti.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Technologie obrazovky

Direct LED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

20

Hodnocení konektivity a spotřeby

U obrazovek zaměřených právě na kombinované využití pro sledování televize i hraní her je na tom konektivita většinou dobře. Jinak tomu není ani u této obrazovky. Na zádech naleznete trojici HDMI konektorů, nebude tak problém připojit TV box, herní konzoli a například DVD přehrávač. Narazíte také na dva konektory typu USB. Sluchátkový výstup bohužel schází, WiFi a kabelový internet však nikoliv.

Průměrná roční spotřeba je podle energetického štítku 97 kWh, což při ceně elektřiny 5,8 Kč/kWh odpovídá zhruba 565 korunám souvisejícím s provozem televizoru. Hodnota se může zásadně lišit v závislosti na tom, jak intenzivně budete televizi využívat.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

Červené tlačítko neschází (HbbTV), prostřednictvím internetu se tak dostanete k videotékám televizních stanic a budete moci zpětně přehrávat zmeškané pořady. Za určitý benefit stranou zpracování obrazu pak lze považovat funkci HDR. Podpory se dočkala funkce hlasového asistenta i zrcadlení obrazu z mobilního zařízení.

Pro hráče přichystal výrobce herní režim. Ten zásadně snižuje prodlevu mezi zadáním příkazu na herním ovladači či klávesnici a samotném zobrazení akce na obrazovce. Velmi zajímavým doplňkem je však funkce Variabilní obnovovací frekvence. Ta optimalizuje obnovovací frekvenci možnosti v rozsahu do 50 hertz pro zajištění co nejplynulejšího zážitku při hraní her.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ano

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Model LG 43NANO79 je určen pro kombinované využití mezi hraním her, sledováním televize a jiných služeb. Rozlišení 4K, plošné podsvícení a relativně solidní výkon reproduktorů doplňují chytré funkce zaměřené právě na hráče. Nechybí HDR, herní režim ani Variabilní obnovovací frekvence. 

Naproti tomu je hmotnost televize i její spotřeba poněkud vyšší. Také cena dosahuje již poměrně vyšších částek, nicméně v nižších hladinách na hráče zaměřenou televizi byste hledali marně. Pokud nejste částkou úplně limitováni, zkuste se podívat na větší, ale také dražší model Samsung QE50Q80T.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: LG 43NANO79
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci zabývá zejména technickými tématy. Televizím se věnuje přes dva roky, má nastudované všechny zahraniční zdroje a osobní zkušenost s mnoha televizemi. V článcích a recenzích vám přiblíží například rozdíl mezi Direct LED, OLED či QLED panely. Mimo televizních obrazovek najdete jeho recenze také u celého spektra elektroniky a techniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 43NANO79

LG 43NANO79

11 000 Kč Orientační cena