Recenze a test televize Samsung QE50Q80T | Arecenze.cz
Menu

Recenze Samsung QE50Q80T

Klady

  • QLED displej
  • Výkonné reproduktory
  • Solidní kvalita obrazu

Zápory

  • Chybí párování s chytrým telefonem
  • Vysoká spotřeba
  • Průměrná obnovovací frekvence
23 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Samsung QE50Q80T patří mezi vyšší modely středních televizí vyráběných společností Samsung. Zaměřuje se na multifunkční využití, ať už milovníky filmů, nebo hráči. Padesáti palcová plocha je tvořena QLED panelem s rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů). Technologie QLED se vyznačuje vyšší svítivostí a lepší bílou, než OLED, naproti tomu mohou být černé části scény trochu nevýrazné.

Obnovovací frekvence dosahuje 50 hertz, obrazovka tak oproti větším modelům stejné řady není ideální pro hráče. Výrobce osadil až překvapivě výkonné 60wattové reproduktory. Ty bez problémů ozvučí i větší místnost. Kvalitní zážitek ze sledování velkofilmů či hraní nejnovějších herních titulů je tak zaručen.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Technologie obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

60

Hodnocení konektivity a spotřeby

Na těle televizoru jsou k nalezení 4 konektory HDMI. Jednoduše tak připojíte například herní konzoli, TV Box, DVD přehrávač a stále máte jeden slot k dispozici volný. Podobná situace nastává u konektorů USB, ty jsou osazeny dva. K připojení k internetu slouží modul WiFi, ale také konektor pro internetový kabel. Sluchátkový konektor byste však hledali marně.

Průměrná roční spotřeba dosahuje dle energetického štítku 356 kWh. To při průměrné ceně elektřiny 4,6 Kč/kWh odpovídá ročním nákladům 1640 Kč. Je však potřeba zdůraznit, že se jedná o zcela průměrné hodnoty sloužící spíše pro porovnání jednotlivých produktů, protože reálná spotřeba se bude lišit v závislosti na intenzitě a způsobu využití.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

4

Konektory USB

2

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

Na ovladači naleznete červené tlačítko (HbbTV), které slouží pro přístup k videotékám televizních stanic. Umožní zpětně přehrávat zmeškané pořady, ale také celou řadu dalších funkcí. Samozřejmě neschází internetový prohlížeč a celá řada aplikací zaměřených na filmy.

Kvalitní podání filmů zajistí také funkce HDR. Ta dovoluje vylepšit obraz filmů, které si nesou potřebná metadata a tuto funkci podporují. Nechybí ani hlasový asistent, nahrávání na USB, či funkce obrazu v obraze. Hráče pak potěší herní režim výrazně snižující dobu odezvy.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ne

Variabilní obnovovací frekvence

Ne

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Model Samsung QE55LS03T tvoří příjemnou kombinaci mezi kvalitní projekcí filmů a hraním her. QLED panel zajišťuje nejkvalitnější pojetí bílé barvy a vysokou svítivost. Rozlišení 4K vyhoví téměř všem uživatelům, oproti větším modelům stejné řady však chybí vysoká obnovovací frekvence cílená na hráče. Obraz vylepšený pomocí technologie HDR je velkým přínosem.

Vysokou úroveň konektivity zaručuje čtveřice konektorů HDMI a dvojice konektorů USB. Tímto směrem uživateli nebude nic scházet. Co naopak chybí je výstup pro drátová sluchátka. Cena je vyšší, odpovídá však nabízeným parametrům. Pokud hledáte designový kousek od stejného výrobce, podívejte se na recenzi modelu Samsung QE55LS03T.

23 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung QE50Q80T
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci zabývá zejména technickými tématy. Televizím se věnuje přes dva roky, má nastudované všechny zahraniční zdroje a osobní zkušenost s mnoha televizemi. V článcích a recenzích vám přiblíží například rozdíl mezi Direct LED, OLED či QLED panely. Mimo televizních obrazovek najdete jeho recenze také u celého spektra elektroniky a techniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
podporuje tato TV Samsung funkci PIP? Děkuji.

Miloš Dvořák

Dobrý den,
vámi komentovaný model Samsung QE50Q80T funkci PIP (obraz v obraze) podporuje.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, prodejce mi opakovaně tvrdí, že 100 Hz mají modely od úhlopříčky 55″. Tak jak se dopátrat pravdy?

Zdeněk Kreuz

Dobrý den,
bohužel je tomu skutečně tak. Samsung na svém webu u tohoto produktu údaj neuvádí, Alza jej uvádí špatně (100 Hz). Televizor má obnovovací frekvenci 50/60 Hz, úhlopříčka 55 palců a větší pak už 100/120 Hz.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE50Q80T

Samsung QE50Q80T

23 000 Kč Orientační cena