Menu

Recenze Samsung QE50Q80T

Doporučujeme Při nákupu v kategorii středních televizí nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Březen 2021

92,4 % Celkové hodnocení
  • QLED displej
  • Výkonné reproduktory
  • Variabilní obnovovací frekvence
  • Chybí párování s chytrým telefonem
  • Vysoká spotřeba
  • Chybí sluchátkový konektor
23 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje 

Samsung QE50Q80T patří mezi vyšší modely středních televizí vyráběných společností Samsung. Zaměřuje se na multifunkční využití, ať už milovníky filmů, nebo hráči. Padesáti palcová plocha je tvořena QLED panelem s rozlišením 4K (3 840 x 2 160 pixelů). Technologie QLED se vyznačuje vyšší svítivostí a lepší bílou, než OLED, naproti tomu mohou být černé části scény trochu nevýrazné.

Obnovovací frekvence dosahuje 100 hertz, obrazovka tak skvěle vyhoví také hráčům, což podporují i zvláštní funkce popsané níže. Výrobce osadil až překvapivě výkonné 60wattové reproduktory. Ty bez problémů ozvučí i větší místnost. Kvalitní zážitek ze sledování velkofilmů či hraní nejnovějších herních titulů je tak zaručen.

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Úhlopříčka v palcích (") 50
Technologie obrazovky QLED
Rozlišení (px) 3 840 x 2 160
Obnovovací frekvence (Hz) 100
Typ tuneru DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Výkon reproduktorů (W) 60
Doporučená vzdálenost (m) 3,2
Výška (cm) 64,4
Šířka (cm) 111,4
Hloubka (cm) 5,5
Hmotnost (kg) 18,1

Hodnocení konektivity a spotřeby

Na těle televizoru jsou k nalezení 4 konektory HDMI. Jednoduše tak připojíte například herní konzoli, TV Box, DVD přehrávač a stále máte jeden slot k dispozici volný. Podobná situace nastává u konektorů USB, ty jsou osazeny dva. K připojení k internetu slouží modul WiFi, ale také konektor pro internetový kabel. Sluchátkový konektor byste však hledali marně.

Průměrná roční spotřeba dosahuje dle energetického štítku 356 kWh. To při průměrné ceně elektřiny 4,6 Kč/kWh odpovídá ročním nákladům 1640 Kč. Je však potřeba zdůraznit, že se jedná o zcela průměrné hodnoty sloužící spíše pro porovnání jednotlivých produktů, protože reálná spotřeba se bude lišit v závislosti na intenzitě a způsobu využití.

Parametr Tento produkt
LAN připojení Ano
WiFi Ano
Konektory HDMI 4
Konektory USB 2
Sluchátkový jack Ne
Roční spotřeba (kWh) 356
Roční náklady na provoz (Kč) 1 638

Hodnocení funkcí

Na ovladači naleznete červené tlačítko (HbbTV), které slouží pro přístup k videotékám televizních stanic. Umožní zpětně přehrávat zmeškané pořady, ale také celou řadu dalších funkcí. Samozřejmě neschází internetový prohlížeč a celá řada aplikací zaměřených na filmy.

Kvalitní podání filmů zajistí také funkce HDR. Ta dovoluje vylepšit obraz filmů, které si nesou potřebná metadata a tuto funkci podporují. Nechybí ani hlasový asistent, nahrávání na USB, či funkce obrazu v obraze. Hráče pak potěší herní režim výrazně snižující dobu odezvy a zejména variabilní obnovovací frekvence. Ta automaticky přizpůsobí obnovovací frekvenci počtu snímků za sekundu generovaných herním zařízením.

Parametr Tento produkt
Smart TV Ano
HbbTV Ano
Funkce vylepšení obrazu HDR
Hlasový asistent Ano
Ambilight Ne
Zrcadlení obrazu Ne
Variabilní obnovovací frekvence Ano
Herní režim Ano

Naše hodnocení a závěr

Model Samsung QE55LS03T tvoří příjemnou kombinaci mezi kvalitní projekcí filmů a hraním her. QLED panel zajišťuje nejkvalitnější pojetí bílé barvy a vysokou svítivost. Rozlišení 4K vyhoví téměř všem uživatelům a vysoká obnovovací frekvence v kombinaci s jejím automatickým přizpůsobením podle hry přinese skvělý zážitek hráčům. Obraz vylepšený pomocí technologie HDR je velkým přínosem.

Vysokou úroveň konektivity zaručuje čtveřice konektorů HDMI a dvojice konektorů USB. Tímto směrem uživateli nebude nic scházet. Co naopak chybí je výstup pro drátová sluchátka. Cena je vyšší, odpovídá však nabízeným parametrům. Pokud hledáte designový kousek od stejného výrobce, podívejte se na recenzi modelu Samsung QE55LS03T.

23 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Samsung QE50Q80T | Hodnocení: 92,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
podporuje tato TV Samsung funkci PIP? Děkuji.

Miloš Dvořák

Dobrý den,
vámi komentovaný model Samsung QE50Q80T funkci PIP (obraz v obraze) podporuje.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung QE50Q80T

Samsung QE50Q80T

23 000 Kč Orientační cena