Menu

Recenze Samsung QE55LS03T

Klady

  • Vysoká obnovovací frekvence
  • Výborná konektivita
  • Zajímavé umělecké provedení

Zápory

  • Vysoká cena
  • Chybí sluchátkový konektor
  • Chybí Dolby Vision
28 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Samsung QE55LS03T ční mezi ostatními televizory svým designovým provedením, ale také velmi originální funkcí. Jedná se o obrazovku, která má od pohledu budit dojem uměleckého díla vsazeného do rámu. Mimo tuto odlišnost se však jedná o plnohodnotný technologiemi nabitý kousek.

Pětapadesáti palcový displej tvoří QLED panel se 4K rozlišením (3 840 x 2 160 pixelů). Také obnovovací frekvence je vysoká, dosahuje 100 hertz. Reproduktory s výkonem 40 wattů zase vyhoví i ve větších prostorách, i když žádné integrované reproduktory se nevyrovnají dobře rozmístěnému samostatnému ozvučení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Technologie obrazovky

QLED

Rozlišení (px)

3 840 x 2 160

Obnovovací frekvence (Hz)

100

Smart TV

Ano

Výkon reproduktorů (W)

40

Hodnocení konektivity a spotřeby

Velmi vysoká úroveň konektivity je podpořena rovnou čtveřicí HDMI konektorů a trojicí konektorů USB. Drátová sluchátka sice nepřipojíte, za bezdrátová by však problémy dělat neměla. Přístup k internetu zajistí internetový kabel nebo integrovaný modul WiFi.

Průměrná roční spotřeba se pohybuje na úrovni 215 kWh. Pokud vezmeme v potaz průměrnou cenu elektřiny z roku 2021, tedy 5,8 Kč/kWh, pak se roční náklady na provoz budou pohybovat kolem 1250 korun. Tuto hodnotu však berte v potaz spíše pro srovnání s ostatními produkty, protože přesná spotřeba se bude lišit v závislosti na intenzitě využití televize.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

LAN připojení

Ano

Konektory HDMI

4

Konektory USB

3

Sluchátkový jack

Ne

Hodnocení funkcí

Červené tlačítko na ovladači neschází, funkce HbbTV je tak plně k dispozici. Umožní přehrávat bonusový obsah televizních stanic, ale také zpětné přehrávání zmeškaných pořadů. Stejně tak je samozřejmostí brouzdání po internetu a možnost služeb jako je například Netflix.

Velmi zajímavou funkcí, kterou tato obrazovka disponuje je přístup k Art Store. Televize má zvláštní funkci promítání obrazů, maleb či fotografií a dokáže tak mimo dobu sledování filmů tvořit na stěně umělecký kousek. Tento dojem podporují úzké rámečky podobné rámu obrazu. Kvalitní prožitek ze sledování podporovaných filmů zajistí také technologie zlepšení obrazu HDR.

Hlasový asistent pomůže doplnit chytrou domácnost, zrcadlení obrazu zase zajistí možnost bezdrátového promítání obrazovky vašeho chytrého telefonu na ploše televize. Hráči ocení herní režim snižující prodlevu mezi zadáním příkazu a jeho zobrazením na televizi, ale také variabilní obnovovací frekvenci. Ta uzpůsobí obnovovací frekvenci obrazovky počtu snímků generovaných počítačem.

Parametr Tento produkt
Smart TV

Ano

HbbTV

Ano

Funkce vylepšení obrazu

HDR

Hlasové ovládání

Ano

Ambilight

Ne

Zrcadlení obrazu

Ano

Variabilní obnovovací frekvence

Ano

Herní režim

Ano

Naše hodnocení a závěr

Model Samsung QE55LS03T je velmi zajímavým řešením pro všechny, kdo mimo kvalitního filmového zážitku hledají také designový kousek, který dobře a nenápadně doplní každou stěnu milovníka umění. Vysoce kvalitní QLED panel zajistí kvalitní prožitek při sledování filmů i hraní her. Konektivita je na tom také velmi dobře, horší stránkou je pak ale vyšší cena.

Pokud hledáte zařízení, které se tomuto modelu co do kvality zobrazení vyrovná, nabídne výkonnější reproduktory a na uměleckém režimu vám až tak nezáleží, přečtěte si naši samostatnou recenzi modelu LG OLED55BX.

28 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung QE55LS03T
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci zabývá zejména technickými tématy. Televizím se věnuje přes dva roky, má nastudované všechny zahraniční zdroje a osobní zkušenost s mnoha televizemi. V článcích a recenzích vám přiblíží například rozdíl mezi Direct LED, OLED či QLED panely. Mimo televizních obrazovek najdete jeho recenze také u celého spektra elektroniky a techniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung QE55LS03T

Samsung QE55LS03T

28 000 Kč Orientační cena