Recenze a test LG 43UM7100 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test LG 43UM7100

80,0 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Přívětivá spotřeba
 • Nízká hmotnost
 • Slabší konektivita
 • Tlustší panel
 • Průměrná obnovovací frekvence a zvukový výkon
8 000 Kč Orientační cena
 • 8,1/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,9/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 80,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Smart televizor LG 43UM7100 se v kategorii středně velkých televizí řadí spíše k menším modelům, za což může hlavně jeho menší úhlopříčka 43 palců. Svoje zákazníky si ale najde díky poměrně nízké ceně. Zobrazovací technologie je LED, panel je rovný. Samozřejmostí je 4K rozlišení, které je definováno 3 840 zobrazovacími body na delší straně a 2 160 body na té kratší.

Zvukový výkon 20 W nebyl v době psaní recenze (prosinec 2019) nijak oslnivý a padá do průměru, podobně je to také u obnovovací frekvence 60 Hz. Ta běžnému uživateli bude stačit, pokud si ale chcete užít akční filmy nebo sportovní přenosy v té nejvyšší kvalitě, podívejte se po vyšší hodnotě, která zajistí opravdu plynulý obraz.

Jak jsme již zmínili, jedná se v dané skupině středních televizí o menší model a tomu odpovídají také menší rozměry. Hloubka je naopak trochu větší (8 cm). Potěší výrazně podprůměrná hmotnost 8,4 kilogramů, která se hodí, pokud se chystáte televizor často přesouvat. Ani slabší jedinci by s tím neměli mít problém.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

43

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Výška (cm)

57,4

Šířka (cm)

97,5

Hloubka (cm)

8

Hmotnost (kg)

8,4

Hodnocení konektivity a spotřeby

V ohledu konektivity nejde o kousek, který by vynikal. Má 3 HDMI a 2 USB porty, bohužel chybí výstup pro sluchátka, budete se tedy muset spolehnout na bezdrátové spojení. Bezdrátově se můžete připojit také přes Wi-Fi i internetové sítě, stejně jako kabelově přes LAN.

Velkou předností této televize je vedle nízkých pořizovacích nákladů také nízká spotřeba. Energetická třída je A, průměrná spotřeba 70 W a roční se pohybuje okolo 97 kWh. V účtu za elektřinu se to tak projeví, na standardy našeho testu, hodně nízkou částkou necelých 400 korun.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

70

Roční spotřeba (kWh)

97

Roční náklady na provoz (Kč)

388

Hodnocení funkcí

V šetření energií ale pomáhá alespoň časovač automatického vypnutí a eko senzor. Jak jsme již předeslali, televizor lze připojit k internetu, což znamená, že disponuje smart funkcemi a vy s tak můžete užívat široký multimediální obsah.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Hodnocení uživatelů

Tento televizor si jeho uživatelé pochvalují hlavně kvůli velmi dobrému poměru ceny a výkonu. Nabízí dobrý obraz a pořizovací cena je opravdu přívětivá. Naopak se opakují stížnosti na ne úplně dobré provedení stojanu televize. Pokud ji ale chcete umístit na stěnu, nemusí vás to trápit.

Naše hodnocení a závěr

LG 43UM7100 je televizor, který si zájemce najde hlavně kvůli nízké ceně a přitom celkem dobrým parametrům obrazu. Rovný LED panel má 43 palců, jedná se tedy v kategorii středních televizí o spíše menší kus, čemuž odpovídají i menší rozměry. Vymyká se pouze nadprůměrná hloubka, naopak potěší celkem nízká hmotnost 8,4 kilogramu, která zajistí snadnou manipulaci i při častém přenášení. Rozlišení je 4K, stejně jako u drtivé většiny těchto modelů. Za průměrné považujeme hodnoty snímkové frekvence (60 Hz) a zvukového výkonu (20 W), nijak výrazně neohromí ani konektivita – ve výbavě jsou 3 HDMI, 2 USB porty, LAN konektor, sluchátkový jack ale chybí. Jedná se o smart televizor, takže vedle připojení k internetu přes LAN funguje i bezdrátová Wi-Fi. Velkým pozitivem je vedle nízké ceny samotného modelu také levný provoz. Ročně tato televize „spolkne“ okolo 97 kWh elektrické energie, což vás vyjde přibližně na 400 korun.

V případě, že nehledáte mezi levnými modely, ale naopak si chcete připlatit za větší úhlopříčku, lepší konektivitu i parametry obrazu, nabízí se například LG OLED55C9.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 43UM7100 | Hodnocení: 80,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, televizor LG 43UM7100PLB mám asi dva roky a chci si pořídit soundbar LG SN7Y, ale nemůžu najít informaci, jestli TV podporuje Dolby Atmos. Děkuji za info.

Radim Fuksa

Dobrý den,
vámi vlastněný televizor funkcí Dolby Atmos nedisponuje.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 43UM7100

LG 43UM7100

8 000 Kč Orientační cena