Menu

Recenze a test LG 49SK8100

80,9 % Celkové hodnocení
 • Vynikající rozlišení
 • Možnosti konektivity
 • Vysoká pořizovací cena
19 000 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Rozlišení a další parametry
 • 9,4/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 80,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Poměrně nový model 49SK8100 od značky LG zaujme už na první pohled vysokým rozlišením, to dosahuje totiž 3840 x 2160 pixelů, což je na trhu u televizí s úhlopříčkou 49 palců opravdu krásná hodnota. Výkon reproduktorů 20 W zajistí perfektní ozvučení sledovaných filmů a pořadů, v době vzniku recenze (září 2018) byl lehce nadprůměrný. V rámci rozměrů si můžete všimnou v tabulce níže opravdu jen minimálních odchylek od tehdejšího průměru, počítejte proto s výškou 64 cm, s šířkou 110 cm a s hloubkou 6 cm – všechny hodnoty odpovídají zařízení bez podstavce. Ani hmotnost není výrazně odlišná, počítejte s 13 kg.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

49

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

64

Šířka (cm)

110

Hloubka (cm)

6

Hmotnost (kg)

13

Hodnocení konektivity a spotřeby

Z pohledu konektivity uspokojí televize LG potřeby i velmi náročných uživatelů. Máte totiž k dispozici celkem 4 výstupy HDMI a 3 výstupy USB, což v době hodnocení vůbec nebylo typické, běžně se setkáte s 3 výstupy HDMI a 2 výstupy USB. Navíc můžete k televizoru připojit sluchátka, což u větších úhlopříček nenajdete vždy, v našem srovnání jde o prvek, kterým disponuje asi tři čtvrtiny modelů. LAN připojení je na druhou stranu u větších úhlopříček standard. Energetickou třídou A+ se pyšní v našem hodnocení něco málo přes polovinu modelů, mělo by to značit nízkou spotřebu. Ta je ale oproti průměru lehce vyšší, což může mít za vinu hned několik faktorů. Průměrná roční spotřeba se vyšplhá až na 129 kWh, průměr byl tehdy 114 kWh. Za roční sledování televize (průměrně asi 4 hodiny denně při ceně 4 Kč za 1 kWh) tak zaplatíte 516 Kč, tedy o 60 korun více oproti tehdejšímu průměru.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

93

Roční spotřeba (kWh)

129

Roční náklady na provoz (Kč)

516

Hodnocení funkcí

V rámci hodnocení funkcí jsme nadšeni a nemáme televizi co vytknout. Kromě standardního časovače vypnutí, Wi-Fi a funkce smart, což už je dnes u televizí s úhlopříčkou nad 40 palců v podstatě také standard, disponuje televize také funkcí, která zajistí ekologičtější a tedy úspornější sledování. Jde o světelný senzor, který přizpůsobuje jas obrazu okolním světelným podmínkám. Často se také ale můžete setkat s možností úspory v jiném slova smyslu – řada modelů televizorů se dnes po třech hodinách sama vypne, pokud během té doby nezměníte program, hlasitost a jednoduše neproběhne žádná interakce.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Naše hodnocení a závěr

LG 49SK8100 je model, který se nebojíme doporučit, svými schopnosti nás přesvědčil o tom, že i za vyšší pořizovací cenu okolo 20 000 Kč jednoduše stojí. Má vynikající rozlišení s optimální úhlopříčkou 49 palců, je téměř bezkonkurenční v otázce konektivity, opomenout nesmíme ani, leč třeba standardní, funkci smart, která zahrnuje operační systém televize. Pokud se bojíte vyšší spotřeby, ocenit byste mohli ekologický provoz zajištěný světelným senzorem. Pro moderní domácnost bude tento kousek naprosto ideální. Pokud však hledáte cenově dostupnější model, nabídnout vám můžeme například Samsung UE50MU6172, která je oproti LG horší v konektivitě, jinak jsou si tyto televize v ledasčem podobné. Zásadní rozdíl najdete ovšem především právě v pořizovací ceně.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 49SK8100 | Hodnocení: 80,9 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 49SK8100

LG 49SK8100

19 000 Kč Orientační cena