Menu

Recenze a test LG 55UK6200

75,4 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Energetická účinnost A+
 • Nízká obnovovací frekvence
 • Slabší konektivita
17 000 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Rozlišení a další parametry
 • 7,2/10
  Hodnocení konektivity
 • 8,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 75,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor LG 55UK6200 má v kategorii středních televizí větší úhlopříčku 55 palců. Je tedy o něco větší, než je testový průměr v době psaní recenze (červen 2019). O vizuální zážitek se stará LED panel bez zahnutí s rozlišením 4K, jedná se tedy o 3 840 x 2 160 pixelů. Při daných rozměrech televize se jedná o úplný standard na současném trhu. O příjem signálu se stará tuner DVB-T2, C a S2.

Za negativum považujeme poměrně nižší výkon reproduktorů a také podprůměrnou 50Hz obnovovací frekvenci. Zejména pro sledování sportovních přenosů se jedná o nízké číslo, které udává, kolikrát se dokáže změnit obraz za jednu sekundu. Při 50 Hz se může stát, že se akčnější scény filmu nebo právě sport budou zdát trhané.

Vzhledem k větší úhlopříčce jsou větší také rozměry, které podrobně najdete rozepsané v tabulce dole. Počítejte s výraznější hloubkou dosahující téměř 9 centimetrů. Mírně nadstandardní je také hmotnost 15 kilogramů. S přenášením této televize by slabší osoba mohla mít problém.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

LED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

20

Typ tuneru

DVB-T2, C, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

50

Výška (cm)

72,9

Šířka (cm)

124,7

Hloubka (cm)

8,86

Hmotnost (kg)

15

Hodnocení konektivity a spotřeby

V konektivitě hodnotíme tento model jako mírně podprůměrný. Má 2 USB a 3 HDMI konektory, konkurence ale v průměru nabízela i 4 a 3. Nenajdete zde ani port pro kabelová sluchátka. Možnost LAN připojení už zde ale je. Co se týče spotřeby, vykazuje tato televize hodnoty téměř rovnající se průměru. Deklarovaná spotřeba je 89 W a roční pak 123 kWh, provoz vás vyjde při průměrném využívání přibližně na pětistovku. Pozitivní je ale třída energetické účinnosti A+, která ve srovnání například s malými televizemi není v této skupině tak rozšířená.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

3

Počet výstupů USB

2

Sluchátkový jack

Ne

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A+

Spotřeba (W)

89

Roční spotřeba (kWh)

123

Roční náklady na provoz (Kč)

492

Hodnocení funkcí

Televize LG samozřejmě disponuje funkcemi smart, tedy možností surfovat po internetu a plně využívat jeho obsah. Mezi moderními televizemi v našem testu jde o úplný standard, stejně jako zmiňované LAN připojení nebo také možnost bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Stejně jako u drtivé většiny televizí zde najdete také časovač vypnutí, bohužel chybí eko senzor, který upravuje jas televize podle intenzity okolního světla. Nepočítejte ani s funkcí 3D zobrazení.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ne

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

LG 55UK6200 je slušný televizor za poměrně dobrou cenu. Nabízí zobrazení na LED panelu v rozlišení 4K. Mezi jeho výhody patří energetická účinnost v kategorii A+, což je dobré hodnocení. Jde o smart televizi, takže je možné se připojit k internetu přes LAN nebo Wi-Fi. Zamrzí ale absence konektoru pro sluchátka a obecně slabší konektivita. Za negativum považujeme také slabší 20W reproduktory a nízkou 50Hz obnovovací frekvenci, která bude uživatelům vadit při sledování akčních scén nebo sportovních přenosů.

Pokud se chystáte televizi využívat zejména pro sledování sportovních přenosů, doporučujeme vám pro plynulý obraz televizi se 120Hz frekvencí – LG OLED55B8.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG 55UK6200 | Hodnocení: 75,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG 55UK6200

LG 55UK6200

17 000 Kč Orientační cena