Menu

Recenze a test LG OLED55B8

83,6 % Celkové hodnocení
 • OLED technologie
 • Vysoká obnovovací frekvence
 • Tenká obrazovka
 • Vysoká cena
 • Poměrně velká spotřeba
28 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Rozlišení a další parametry
 • 9,4/10
  Hodnocení konektivity
 • 7,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 83,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor LG OLED55B8 je blízkým příbuzným modelu LG OLED55C8, který jsme také zařadili do našeho srovnávacího testu. V námi hodnocených parametrech jsou si velmi podobné, liší se ve výkonu některých komponentů a lehce také ve spotřebě a váze. A také samozřejmě v ceně, protože LG OLED55B8 je až o deset tisíc korun levnější.

I LG OLED55B8 má 55palcovou obrazovkou a v našem srovnávacím testu jde v kategorii od 41 do 55 palců (leden 2019) na její horní hranici. Rozlišení 4K, které se rovná počtu pixelů 3 840 x 2 160, je zobrazované na základě OLED technologie, která nepoužívá celkové podsvícení, ale září každý pixel zvlášť, což zlepšuje zobrazení černé barvy, délka odezvy je menší a snižuje se i spotřeba.

Stejně jako je tomu u zmiňované příbuzné televize, i LG OLED55B8 má velmi tenkou obrazovku, která bez podstavce měří jen 4,7 cm. Výbornou hodnotu představuje i co se týče obnovovací frekvence, která je 120 Hz, což zajistí plynule zobrazený obraz i v případě sledování sportovních přenosů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

OLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

40

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Výška (cm)

70,7

Šířka (cm)

122,8

Hloubka (cm)

4,7

Hmotnost (kg)

17,8

Hodnocení konektivity a spotřeby

V oblasti konektivity nabízí televizor LG OLED55B8 kvalitní vybavení. Má 4 HDMI a 3 USB porty, což jsou nadstandardní počty ve srovnání s dalšími testovanými televizemi. Sluchátkový jack není ani zdaleka běžným vybavením současných zařízení, zde ale nechybí.

Tento televizor je celkem energeticky náročný, přesto získal dobré označení energetické třídy A. Ve srovnání s velmi podobným LG OLED55C8 má tento výrobek mírně nižší spotřebu 110 W a deklarovanou roční spotřebu 153 kWh. Běžný provoz vás tak za rok vyjde na něco málo přes šest set korun.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

110

Roční spotřeba (kWh)

153

Roční náklady na provoz (Kč)

612

Hodnocení funkcí

LG OLED55B8 nemá funkci 3D zobrazení, takové speciality jsme do našeho výběru nezařazovali. Chybí i snadno dostupný vypínač, který deklaruje velmi nízkou spotřebu při vypnutí. Ani ten ale není vůbec běžný. Vyskytuje se spíš výjimečně. V dalších sledovaných funkcích je už tento model výborný. Jde o smart televizi, takže se samozřejmě můžete k internetu připojit přes wi-fi. Velmi užitečný je i eko senzor, který dokáže podle intenzity okolního osvětlení upravit jas obrazovky a tím šetří oči diváka i jeho peněženku. Vyšší jas totiž znamená i vyšší spotřebu.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Televize LG OLED55B8 je v námi hodnocených parametrech velmi podobná příbuznému modelu LG OLED55C8, který jsme také zařadili do výběru. Pro typ LG OLED55B8 hovoří hlavně výrazně nižší cena, nižší váha i spotřeba. Jde o televizor s 55palcovou úhlopříčkou s moderní technologií OLED. Ve srovnání s konkurencí nabízí opravdu velmi tenkou obrazovku, která bez podstavce měří jen 4,7 cm. Vzhledem k velikosti úhlopříčky je nutné počítat s většími výškovými a šířkovými rozměry. Oba modely mají shodnou 120Hz obnovovací frekvenci, což znamená, že se na obrazovce vystřídá 120 snímků za sekundu. To už je opravdu slušná hodnota, která najde využití například při sledování sportovních přenosů. Obraz je totiž výrazně plynulejší, než například u televizí s poloviční frekvencí.

LG OLED55B8 nabízí 4K rozlišení a smart funkce, takže můžete pohodlně využívat internetový obsah. Pro připojení k dalším zařízením můžete využít nadstandardní počet HDMI a USB portů (4 a 3). Nechybí dokonce ani sluchátkový výstup. Energetická třída je A, počítejte ale s poměrně vysokou spotřebou, která vás při běžném provozu vyjde na přibližně 600 korun za rok. Při šetření ale vypomáhá například eko senzor, který dokáže upravit jas obrazovky podle toho, jak silné je v místnosti osvětlení.

28 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG OLED55B8 | Hodnocení: 83,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG OLED55B8

LG OLED55B8

28 000 Kč Orientační cena