Menu

Recenze a test LG OLED55C8

83,4 % Celkové hodnocení
 • OLED technologie
 • Vysoká obnovovací frekvence
 • Tenká obrazovka
 • Velmi vysoká cena
 • Velká spotřeba
31 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Rozlišení a další parametry
 • 9,4/10
  Hodnocení konektivity
 • 7,1/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 83,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Televizor LG OLED55C8 se pyšní 55palcovou obrazovkou a zařadil se tak k největším výrobkům zařazeným do našeho testu (leden 2019) v rámci kategorie 41 až 55 palců. Rozlišení 4K zajišťuje OLED technologie, která podobně jako plazmové obrazovky nepoužívá podsvícení, ale svítí jednotlivé pixely. Zlepšuje se tak zobrazení černé barvy, snižuje délka odezvy i spotřeba.

Dalším pozitivem je také možnost vytvořit opravdu tenké televizní panely, což společnost LG dovedla téměř do extrému, protože hloubka LG OLED55C8 je pouze 4,7 cm. Nevýhodou je vyšší cena. Vzhledem k velké úhlopříčce jsou pak šířka i výška úměrně nadprůměrné (hodnoty najdete níže v tabulce). Kvalitu tento televizor přináší i co se týče obnovovací frekvence, která dosahuje 120 Hz. To je ideální hodnota například pro sledování televizních přenosů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

LG

Úhlopříčka v palcích (”)

55

Typ obrazovky

OLED

Rozlišení (px)

3840 x 2160 (4K)

Prohnutí obrazovky

Rovná

Výkon reproduktorů (W)

40

Typ tuneru

DVB-T, T2, C, S, S2

Obnovovací frekvence (Hz)

120

Výška (cm)

70,7

Šířka (cm)

122,8

Hloubka (cm)

4,7

Hmotnost (kg)

19,1

Hodnocení konektivity a spotřeby

V počtu různých možností připojení s dalšími zařízeními LG OLED55C8 nezaostává, spíš naopak. Překonává průměrný počet HDMI i USB konektorů, nabízí totiž 4 HDMI a 3 USB. Výhodou je i to, že zde najdete také výstup pro sluchátka, což není běžné.

Provozní náklady tohoto televizoru jsou poměrně vysoké, dosahují až k hranici 630 korun za rok, tehdejší průměr byl pod 500 Kč. To je dáno velkou úhlopříčkou produktu. Spotřeba je 113 W a roční deklarovaná spotřeba 157 kWh. I s těmito nadprůměrnými hodnotami si LG OLED55C8 drží známku energetické třídy A, podobně jako většina testovaných televizí.

Parametr Tento produkt
Počet výstupů HDMI

4

Počet výstupů USB

3

Sluchátkový jack

Ano

LAN připojení

Ano

Energetická třída

A

Spotřeba (W)

113

Roční spotřeba (kWh)

157

Roční náklady na provoz (Kč)

628

Hodnocení funkcí

LG OLED55C8 patří mezi smart televize, bez problému tak můžete využívat internetový obsah. To také díky možnosti wi-fi připojení. Nechybí ani poměrně častý eko senzor, který šetří vaše oči i peněženku tím, že reguluje úroveň jasu televize na základě intenzity okolního osvětlení.

Parametr Tento produkt
Časovač vypnutí

Ano

Funkce smart

Ano

Eko senzor

Ano

Wi-Fi

Ano

3D

Ne

Přítomnost snadno dostupného vypínače

Ne

Naše hodnocení a závěr

Smart televizor LG OLED55C8 představuje jednu z nejdražších variant mezi 55palcovými televizemi v našem srování. Za to nabízí 4K rozlišení s technologií OLED, která umožňuje věrnější zobrazení barev, snižuje spotřebu, nepotřebuje podsvícení a navíc je s ním možné dosáhnout opravdu tenké obrazovky (tato má 4,7 cm). Dobré hodnoty má i co se týče obnovovací frekvence, která dosahuje 120 Hz, čímž řadí tento výrobek do kategorie vhodné pro sledování plynulého obrazu sportovních přenosů. Efekt plynulosti navíc vylepšuje ještě funkcí TruMotion. Negativem je vyšší spotřeba a tím i roční náklady na provoz televize, vše je ale způsobeno hlavně velkou úhlopříčkou ve srovnání s dalšími produkty v testu. Energetická třída i zde zůstává na známce A. LG zde navíc nabízí 4 HDMI, 3 USB konektory a také sluchátkový výstup, což není standard.

Jestliže vás parametry LG OLED55C8 zaujaly, ale pořizovací cena se vám zdá příliš vysoká, velmi podobné hodnoty nabízí také levnější LG OLED55B8. Liší se v některých nehodnocených parametrech, například v procesoru a další výbavě, stejně jako jeho příbuzný produkt ale dosáhl v testu na výborné hodnocení.

31 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: LG OLED55C8 | Hodnocení: 83,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze LG OLED55C8

LG OLED55C8

31 000 Kč Orientační cena